"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Kai sustabdyti priklausomybė nuo azartinių žaidimų?
paklausė 2022 Lap 19 Depresija anonimas

1 Atsakymas

Sveiki,

Džiugu, jog imatės pokyčių ir ieškote pagalbos.

Savo žinutėje rašote, jog turite norą sustabdyti azartinių žaidimų priklausomybę. Žinutė per trumpa, jog būtų galima suprasti, ar kreipiatės dėl savęs ar artimojo žmogaus. Jei priklausomybę nuo azartinių žaidimų patiriate Jūs, tokiu atveju jau žengėte pirmąjį žingsnį ir pripažinote, jog turite priklausomybę azartiniams žaidimams ir Jums reikalinga pagalba, tai yra didelis žingsnis. Šiuo metu svarbu dėti visas pastangas tęsiant šį procesą ir stengiantis galutinai sustabdyti priklausomybę.

Priklausomybė azartiniams žaidimams gali išsivystyti dėl daugybės priežasčių, tam įtakos gali turėti tiek žmogaus aplinka vaikystėje ar suaugus, tiek fiziologiniai pokyčiai. Priklausomybė azartiniams žaidimams yra klasifikuojama tarptautiniame ligų klasifikatoriuje kaip psichikos ir elgesio sutrikimas, todėl šiam sutrikimui gydyti yra pasitelkiami skirtingi gydymo būdai:

  • Psichiatro konsultacija - gydytojas psichiatras, įvertinęs priklausomybės laipsnį, sudaro gydymo planą. Svarbu rasti specialistą, kuriuo galėtumėt pasitikėti ir su kuriuo būtų sukurtas ryšys, kuris padėtų gyti ir atsikratyti lošimo priklausomybės.
     
  • Individuali arba grupinė psichoterapija - Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Utenoje, Druskininkuose ir Londone vyksta anoniminių lošėjų grupiniai susitikimai - vyrai ir moterys susitikimuose dalinasi sava patirtimi ir viltimi norėdami sustabdyti potraukį azartiniams žaidimams. Jei jaučiate, jog grupės nėra ta vieta, kurioje norėtumėte dalintis savo istorija, galima rinktis individualią psichoterapiją. Lošimų priklausomybei gydyti viena tinkamiausių psichoterapinių krypčių - kognityvinė elgesio terapija - šios paradigmos tikslas keisti neigiamas automatines mintis ir neadaptyvius įsitikinimus, pokyčiai padeda geriau jaustis ir lengviau funkcionuoti šeimoje, darbe ir socialiniame kontekste.
     
  • Prašymas neįleisti į lošimo namus - jei asmuo yra priklausomas nuo azartinių žaidimų lošimo namuose, yra galimybė Valstybinei lošimų priežiūros komisijai teikti prašymą, jog asmuo būtų neįleidžiamas į lošimo namus.

„Jeigu manote, kad norėtumėte liautis lošę, tačiau nežinote, nuo ko pradėti, skambinkite į Lošimų priežiūros tarnybą prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos telefonais: (8 5) 233 62 41 arba (8 5) 219 66 30. Priežiūros tarnybos specialistai konsultuoja problemų turinčius asmenis ir jų artimuosius apie galimus pagalbos būdus visoje Lietuvoje, teikia informaciją telefonu arba elektroniniu paštu pagalba@lpt.lt ar internetine pokalbių programa „Skype“ (Pagalba LPT)“

Naudingų nuorodų sąrašas:

Jei jausite, jog norite pasidalinti savo išgyvenimais, visada galite kreiptis:

  •  „Vilties linija“ - 116 123
  • „Pagalbos moterims linija“ - 8 800 66366
  • Pagalbos vyrams linija „Nelik vienas“ – 8 604 11119
     

Tikiu Jūsų pasiryžimu keistis, linkiu stiprybės ir sėkmės.

Lukas

atsakytas 2022 Lap 27 Lukas
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų