"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Sveiki turiu problemą mano vaikinui yra diagnozuotas bipolinis sutrikimas, bet mūsų santykiuose dėlto atsirado problemų kartais kai jam užeina nuotaikų kaita jis bando atstumti mane teikdamas koks jis yra blogas žmogus arba sakydamas kad kiti vaikinai yra geresni už jį. Tai mane skaudina nežinau kaip su juo bendrauti ar bandyti atsitraukti. Kai jis neturi to epizodo yra rūpestingas įdomus rūpinasi manimi. Gal patartumėte man gal kuriam laikui bandyti man palikti jį vieną ar bandyti padėti jam?
paklausė 2022 Rgp 2 Santykiai poroje Saulutė

1 Atsakymas

Sveiki. Ačiū už laišką.
Rašote, kad vaikinui diagnozuotas bipolinis sutrikimas. Jo sudėtingumas priklauso nuo to, ar laiku buvo gautas gydymas, ar vartoja vaistus, lanko psichoterapiją. Bendraujant su sergančiuoju, reikia daug ištvermės ir kantrybės.  Svarbu atkreipti dėmesį, būti pastabiai kintančiai nuotaikai ir paklausti, kaip galite jam padėti šiuo metu.  Depresijos epizodo metu, būsena gali būti su neigiamomis emocijomis, mažiau motyvacijos, bloga nuotaika, liūdesys, nevilties jausmas. Tad ir Jūsų vaikinas, tuo metu  bando Jūs atstumti, nes ima viršų liūdesys ir nevilties jausmas, taip pat  gali lydėti kaltė, nemalonus galvojimas apie ateitį, tokiu metu dažnai jaučiama, kad nepavyks kažką atlikti, lydi  beviltiškumo, negabumo jausmai.
Suprantu, kad ir Jums būna sunku santykiuose, tad lygiai taip pat pagalbos pas specialistus galite ieškoti ir Jūs. Tiktų psichologo pagalba ar psichoterapija, taip labiau suprastumėte ir draugo jausmus, ligą ir  giliau atpažintumėte savo pačios emocijas, kylančias problemas. Taip pat būna grupinė terapija  ar susitikimai  su žmonėms, kurių artimieji susiduria su panašiomis problemomis. Kai išgyvenamos panašios patirtys, atsiranda daugiau vilties ir bendrystės jausmo, suvokimo, kad tokių žmonių yra tikrai daug, tad nebesijaučiama vienišu su savo išgyvenimais.
Svarbu, kad pati išliktumėte rami, kalbėtumėte ramiu balso tonu. Kalbėkite apie tai, ką pastebite jo elgesyje, pvz.: matau, esi liūdnas/ sunerimęs ar pan. Padėti jam galite tuo atveju, jei tą pagalbą jis priima ir leidžia padėti. Kitu atveju - veikia tie patys principai kaip su priklausomybėmis, reikalingas - atsitraukimas, kad žmogus suvoktų, kad yra problemos ir jas reikia spręsti. Facebooke yra bipolinių sutrikimų turinčių asmenų grupės, gal jos padėtų ir suteiktų daugiau informacijos ir palaikymo.
Linkiu Jums stiprybės, vilties, ir nelikite viena, -  bendrystė - suartina ir palengvina sielos būseną,
Ingrida
.

atsakytas 2022 Rgp 9 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų