"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Sveiki, draugas išgėrinėja ir matau, kad tai jau darosi priklausomybe, jis kaip ir supranta, kad tai negerai, kad tai problema, bet vos tik pakalbam tai kažkiek laiko būna gerai, o vėliau vėl tas pats, daug kalbėtasi apie tai, tikrai myliu žmogų ir jis viskuo kitu yra tikrai geras, todėl labai noriu jam padėti, gydytis jis nesutinka, na jis negere diena nakti, bet kai gere nejaučia ribų, būna gere ir pasislėpes. Ką man daryti kaip kalbėti su juo,kaip jam galiu padėti?
paklausė 2022 Bir 13 Motyvacija Karolina

1 Atsakymas

Laba diena, Karolina.

Savo laiške rašote, jog Jūsų draugas išgėrinėja, pastebite, jog šis įprotis gali peraugti į priklausomybę, pasitaiko atvejų, kai po alkoholio vartojimo antroji pusė nebejaučia ribų, geria pasislėpęs. Draugas lyg ir supranta, jog tai nėra geras įprotis, pakalbėjus, kurį laiką, situacija pasitaiso, bet vėliau grįžtama prie senųjų įpročių. Mylite savo draugą, siūlote jam pagalbą, gydymo būdus, bet antroji pusė pagalbos atsisako.

Matyti mylimą asmenį, kuris kenčia nuo alkoholio piktnaudžiavimo, gali būti sunku. Gyventi su priklausomu asmeniu vienoje šeimoje nėra lengva, pamažu atsiranda jausmas, jog patys tampame priklausomi, šis reiškinys vadinamas kopriklausomybe. Ši sąvoka apibūdina būseną, kai priklausomo žmogaus artimasis negyvena savo autentiško gyvenimo, didžiąją laiko dalį skiria antrosios pusės gelbėjimui, kontroliavimui. Tokie veiksmai yra suprantami ir natūralūs, tai Jūsų mylimas žmogus, norite jam gero, norite, kad jis būtų laimingas. Bet tuo pačiu svarbu suprasti, jog Jūs negalite priimti sprendimo mesti gerti už antrąją pusę, tai jo pareiga ir atsakomybė, viskas, ką galite padaryti, tai savo elgesyje atpažinti kopriklausomybę ir suteikti pagalbą sau. Bandydama pakeisti antrąją pusę galite išeikvoti daug jėgų ir nepasiekti reikiamo tikslo, antroji pusė gali manipuliuoti, duoti įvairius pažadus ir jų nesilaikyti. Psichologė Jurga Dapkevičienė siūlo vienintelį argumentą, kurį galite ištarti savo antrajai pusei: „Tu turi tik vieną išeitį – gydytis. Jeigu nenori – tai tavo pasirinkimas“. Svarbu išmokti atsitraukti ir nekontroliuoti situacijos, tai ne visada lengva, bet jei jūs kiekvieną kartą padėsite savo antrajai pusei, daug šansų, jog priklausomybė iš jo gyvenimo nepasitrauks, bet pamatęs, jog Jūs padarėte viską, ką galite ir atsakomybę perduodate jam, Jūsų antroji pusė gali suprasti, jog turi pradėti keistis pats.

Šiandien padėti privalote sau. Galite pasidomėti apie savitarpio pagalbos grupes, jos dažnai būna organizuojamos asmenims, kurių šeimose yra priklausomų žmonių, įkeliu kelis variantus: https://asesubendruomene.lt/pagalba-artimiesiams/, https://al-anon.lt/. Taip pat rekomenduoju knygą, kuri galėtų būti naujo etapo pradžia, tai Melody Beattie knyga - NE-PRIKLAUSOMI: kaip liautis kontroliuoti kitus ir pradėti rūpintis savimi. Jei jausite, jog norite žmogaus su kuriuo galėtumėt pasikalbėti, galite kreiptis:

Pagalbos moterims linija - 8 800 66366 (I-VII visą parą)

Vilties linija - 116 123 (I-VII visą parą)

Nepraraskite savęs, linkiu sėkmės.

atsakytas 2022 Bir 19 Lukas
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

581 klausimų
583 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų