"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Turime atsineštą patirtį iš skirtingų situacijų. Moteris yra našlė su mažamečiu, vyras išsiskyręs su dviem mažamečiais. Vaikai panašaus amžiaus. kaip bendrauti? Kai motinos interesas savo vaiko gerovė ir užstoti jį, o vyrui - jo. Kai moters matymo neatininka vaikų iš kitos šeimos elgesys ir būdo savybės, o vyrui netinka moters vaiko. Kaip šioje vietoje laviruoti ir nesusipykti?
paklausė 2022 Bal 10 Santykiai poroje Austėja

1 Atsakymas

Laba diena, Austėja.

Savo laiške rašote apie kylančius sunkumus naujuose santykiuose. Esate našlė ir turite mažametį vaiką, jūsų antroji pusė yra išsiskyręs vyras, kuris augina dvi atžalas iš pirmosios santuokos, visi vaikai yra panašaus amžiaus. Jaučiate, jog tiek jūs, tiek jūsų antroji pusė norite užtikrinti gerovę savo vaikams, bet pastebite, jog jūsų auklėjimo tikslai ir stiliai nesutampa, dėl to jaučiate konfliktinę atmosferą savo namuose, klausiate, kaip laviruoti santykius, kai abu poroje su bagažu.

Jūs ir jūsų antroji pusė esate skirtingi žmonės, turite skirtingas vertybes, įsitikinimus bei požiūrį į vaikų auklėjimą, todėl yra visiškai natūralu, jog tikitės kitokio elgesio tiek iš savo antrosios pusės, tiek iš jo vaikų. Svarbu suprasti, jog vaikai nėra kalti dėl savo tėvų pasirinkimų, reikėtų prisiminti, jog dar visai neseniai atžalos gyveno kartu su savo biologiniais tėvais, buvo auklėjami pagal jų taisykles ir modelius, vėliau jūsų vaikas turėjo išgyventi tėvo netektį, o antrosios pusės vaikai - tėvų skyrybas, tad visiškai normalu, jog vaikams kyla iššūkių prisitaikyti naujose gyvenimo sąlygose, dar daugiau frustracijos kelia atsiradę nauji žmonės, kurie reikalauja tam tikro elgesio, kuris jiems iki šiol buvo nepažįstamas. Reikėtų pabandyti „įlipti“ į vaikų batus ir paklausti savęs, ar būtų malonu, jei jūsų gyvenime neseniai atsiradęs žmogus iš jūsų reikalautų naujų elgesio ir bendravimo modelių. Pokyčiams reikia laiko, empatijos ir užtikrinto saugumo. Šiandien yra svarbu jums ir jūsų antrajai pusei susivienyti ir siekti bendro tikslo - užtikrinti gerovę sau ir savo vaikams, tą padaryti galėsite tik tada, kai suprasite, jog kuriate bendrą namų ūkį, o ne bandote patenkinti savo asmeninius poreikius ir principus.

Norint pasiekti bendrų tikslų yra svarbu kalbėtis, bet ne tada, kai kyla konfliktas, o iš tikro, vidinio, poreikio. Tai, ką parašėte savo laiške, svarbu įvardinti ir antrajai pusei, pasakyti, jog matote skirtumus tarp to, kaip auklėjate savo vaikus, bet galbūt šie skirtumai galėtų padėti kuriant bendrą ateitį, jūs galite dalintis savo patirtimi, kylančiais sunkumais, svarbu pripažinti, jog jums reikia pagalbos, nesistenkite šių santykių kurti viena, pasidalinkite tuo su antrąja puse. Jūsų įvardintas bagažas gali būti gerosios patirties bagažas, kuris leis kurti naują, kokybiškesnę ateitį, prisiminkite, jog šiame bagaže yra daug teigiamų dalykų - išmoktų pamokų, įgytų patirčių. Svarbu mokytis kurti bendrą ryšį ir priimti savo antrųjų pusių vaikus, natūralu, jog gali kilti sunkumų, bet kitą asmenį svarbu priimti su visais jo trūkumais ir privalumais, svarbu atminti, jog tobulų žmonių nėra, kartais neigiamos savybės, kurias matome kituose žmonėse, mums gali kelti neigiamas mintis, pyktį, bet tai tik parodo, jog šias savybes turime savyje, tik kartais vengiame tai pripažinti. Svarbu savęs paklausti, kodėl man tai kelia neigiamus jausmus, iš kur kyla šie jausmai, ką jie nori man pasakyti?

Bendro ryšio kūrimui gali padėti filmų arba žaidimų vakarai, leiskite kiekvieną savaitę skirtingiems vaikams sugalvoti idėjas, kaip jie norėtų praleisti laisvadienį arba vakarą namuose, įtraukite savo atžalas į bendras veiklas, parodykite, jog esate šeima, o ne atskiri individai kovojantys už asmeninį išlikimą bendruose namuose.

Kartais naujus santykius įsivaizduojame, kaip įspūdingos kelionės į Italiją planavimą. Tu prisiperki galybę informacinių knygų ir pradedi kurti nuostabiausius planus: Koliziejus… Mikelandželo Dovydas… Gondolos Venecijoje… Gal net išmoksti keletą šmaikščių frazių itališkai. Visa tai nepaprastai įdomu. Po ilgų nekantraus laukimo mėnesių pagaliau ateina ta diena. Tu susikrauni lagaminus ir išvyksti. Po kelių valandų lėktuvas nusileidžia. Betgi stiuardesė praneša: – Sveiki atvykę į Olandiją. – Olandija?! – nustembi. – Kodėl Olandija? Bet aš skridau į Italiją. Dabar turėčiau būti Italijoje! Italija – mano viso gyvenimo svajonė… Tačiau skrydžio maršrutą teko pakeisti ir tave nutupdė Olandijoje, kur ir turi likti. Juk svarbiausia, kad nesi nei baisioje, nei atgrasioje, purvinoje vietoje, kur aplink netvarka, badas ir ligos. Čia tiesiog kita vieta. Taigi tu gali eiti ir nusipirkti naujų informacinių knygų. Turi išmokti kitos kalbos. Ir susitikti su daugybe naujų žmonių, kurių kitomis aplinkybėmis nebūtum sutikęs. Tai paprasčiausiai kita vieta. Ji gerokai ramesnė ir ne tokia spindinti kaip Italija. Tačiau po kurio laiko atgauni kvapą, apsidairai ir… pradedi pastebėti, jog Olandijoje yra vėjo malūnų… Ir tulpių… Joje netgi gyveno Rembrantas… Tačiau visi, kuriuos tu pažįsti, yra iš tų, kurie nuolatos keliauja į Italiją ir nesiliauja puikuotis nuostabiai ten praleidę laiką. O tau telieka kartoti: „Taip, tai ta vieta, į kurią ir aš turėjau keliauti. Apie tai aš svajojau ir planavau.” Ir gali atsitikti taip, kad tokios svarbios svajonės sudužimą lydintis skausmas niekada, niekada, niekada nesiliaus... Tačiau… Jei visą savo likusį gyvenimą praleisti gedėdamas, kad nenukeliavai į Italiją, tu niekada, niekada nesugebėsi džiaugtis tais ypatingais ir labai mielais dalykais, kurie supa tave… Olandijoje. (Parengta pagal Emily Perl Kingsley tekstą Welcome to Holland)

Jei norėtumėt konsultacijos dėl vaikų auklėjimo, visada galite kreiptis į Tėvų liniją. Kiekvieną vakarą, darbo dienomis, nuo 17 iki 21 valandos, patyrę specialistai padės atsakyti į jums iškilusius klausimus - tėvai gali paskambinti nemokamu numeriu 8 800 900 12.

Linkiu bendrystės ir supratimo.

atsakytas 2022 Bal 16 Lukas
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų