"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Esu paauglė, o jau daug ką išgyvenusi.Jaučiuosi kiekvieną dieną vis blogiau.Bijau,net savo minčių.Norėjau kreiptis į specialistus, tik kažkas viduje man to neleidžia.Praradau beveik visus draugus, nors atsisakiau pati jų.Mane supo dviveidžiai draugai,kurie naudos norėjo.Per 16 savo gyvenimo metų labai daug ko netekau.Mirė man patys svarbiausi žmonės.Su tėvais negaliu pasikalbėti, nes jie kitokių pažiūriu, nei aš.Jaučiuosi labai vieniša, net būdama su kitais.Dažnai verkiu, nesuprantu kartais, net dėl ko.Atrodo, jog pavargstu nuo savęs.Į meilę įsivėliau labai jauna, gal būt dėl to, kad meilės nejutau iš savo tėvų.Visi mano santykiai netrunka ilgai.Ant galo lieku išduota, kas kainuoja dar daugiau liūdesio.Prieš keturis mėnesius susipažinau su vaikinu.Iš pradžiu klostėsi viskas labai gerai.Beveik mėnesį išbuvome kartu,atrodė, jog viskas ir liks taip gerai.Tačiau šiandien gavau žinutę, jog esu gera ir jis nenori manęs skaudint.Kiekvieną dieną susiduriu su sunkumais.Bandau pati kapstytis, tačiau atsiranda žmonių kurie mane vis dėl to sugeba įskaudinti.Susirasti naujų draugų nebegaliu,nes dabar visais nebepasitikiu.Naktimis sapnuoju vien košmarus.Prabundu kiekvieną naktį 4h ryte.Kaip galiu sau padėti?Ir kaip įtikinti save, kad puikiai galiu būti ir viena?

paklausė 2021 Lap 19 Santykiai poroje anonimas

1 Atsakymas

Sveika, 

džiugu, kad išdrįsai parašyti laišką ir kreiptis pagalbos. Tai rodo, jog esi motyvuota ir nori padėti sau. Laiškelyje pilna skaudžių išgyvenimų ir vienatvės jausmo. 

Pirmiausia rašai, jog esi jaunas žmogus – paauglė, tačiau jau daug ką patyrei ir išgyvenai. Skaudu girdėti, kad per savo gyvenimą netekai tau svarbių žmonių. Visgi netektys yra natūrali žmogaus gyvenimo dalis. To neišvengsime nei vienas.  Svarbu, jog patyrus sunkų išgyvenimą turėtum su kuo pasikalbėti, pasidalinti savo jausmais. Laiške mini, jog turi tėvus, tačiau jiems išsipasakoti trukdo jūsų skirtingos pažiūros. Be to, kalbi apie draugus, kurių savo noru atsisakei, nes jie buvo savanaudžiai. Laikui bėgant juos pakeisi kitais, mažiau savanaudiškais. Gali būti, kad šiuo metu jautiesi vieniša, nes pokytis nevyksta taip greitai, kaip norėtumei.

Ankstyvi trumpalaikiai romantiniai santykiai kaip pati rašai tavęs netenkina. Na o ilgalaikį ryšį išlaikyti sunku. Išties santykiai yra sudėtingas ir keblus dalykas. Jiems reikia skirti nemažai dėmesio, kantrybės, laiko, kartais net atsisakyti savęs, kad geriau suprastum kitą žmogų. Romantiniai santykiai tikriausiai neatskiriami nuo paauglystės. Tuo tarpu paauglystė  taip pat sudėtingas laikotarpis, kupinas emocijų, daug naujų patyrimų, sunkių, tačiau ir malonių išgyvenimų. Paauglystės metu paprastai tik pradedama suprasti, ką reiškia įsimylėti ir mylėti, būti su kitu asmeniu. Taigi, nenuostabu, kad santykių pradžioje daroma daug klaidų. O iš klaidų reikia mokytis ir gyventi toliau, jau išmintingiau ir paprasčiau. Taigi norisi paskatinti, kad ateityje sau duotum šansą bandyti ir nebijotum klysti, nes santykiai be klaidų ir nuopuolių tikriausiai neįmanomi. Be to,  neverta skubėti. Esi dar labai jauna, viskas tik priešakyje, o tinkami žmonės dažniausiai į mūsų gyvenimus ateina patys. Pagalvok, kokie žmonės tave traukia ir kokius trauki tu? Jeigu pastebi, kad dažniausiai trauka vyksta toksiškiems žmonėms, pagalvok kas tokio suveikia kaip traukos objektas? Paanalizuok savo situaciją. Ir priešingai, peržvelk kokio santykio norėtumei ir kuo dažniausiai pasižymi tie žmonės, ką jie veikia.

Rašai, jog kasdien patiri sunkumus ir stengiesi pati su jais susitvarkyti. Tačiau pasitaiko tų, kurie skaudina, o tai kelia tolesnį nepasitikėjimą ir didina vienišumą. Patiriant skaudžias replikas, kritiką iš aplinkinių, paprastai visi jaučiamės nekaip ir tikriausiai geriausias vaistas pasijusti geriau yra pokalbis su tave gebančiu suprasti empatišku žmogumi. Manau tai padėtų ne tik pasijusti geriau, bet ir atgauti pasitikėjimą kitais žmonėmis, galbūt išvaduotų iš košmarų ir prabudimo anksti ryte.  Tai reikalinga tam, kad galėtumei lengviau identifikuoti gyvenimiškus aspektus, kurie suveikia kaip trukdžiai, bei tuos aspektus, kurie tau teikia pagalbos. Taigi skatinu išdrįsti kreiptis pagalbos į specialistą, t.y. psichologą, su kuriuo bus galimybė aptarti kylančias problemas ir susitikti tiek kartų, kiek reikės. Daugiau informacijos apie psichologinę pagalbą krizės atveju: https://krizesiveikimas.lt/

Čia rasi daugiau informacijos apie psichologinę pagalbą telefonu: https://jaunimolinija.lt/

Nepamiršk meditacijos, relaksacijų ir taisyklingo kvėpavimo pratimų teikiamos naudos :)    

Atmink, jog skausmas, kuriuo pasidalini, mažėja, o džiaugsmas, didėja. Taigi, pirmyn!

Drąsos ir pasitikėjimo savimi, 

Martyna

atsakytas 2021 Lap 23 Martyna
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų