"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki, pradėsiu nuo to kad man yra 26 metai ir per visą tą laiką nesu turėjęs nei vieno draugo. Anksčiau, vaikystėje man tai visiškai nerūpėjo, šalia turėjau tėvus, sesę kurie man atstodavo juos. Persikrausčius gyventi atskirai į naują miestą tas labai pasijautė, kartais praeidavo kelios savaitės ar net mėnesis per kurį netekdavo jokiam žmogui pasakyti nieko daugiau negu labas. Dabar dirbu tai bendravimo truputi daugiau, bet vistiek su tais žmonėmis visi reikalai baigiasi darbo temomis. Daug kartų bandžiau ieškotis draugų internete, bet visi bendravimai ten užsibaigdavo po keletos mėnesių.. Pernai atradau pasitikėjimo pradėti ieškotis kažkokių pirmųjų santykių, bet ten reikalai buvo ne ką geresni... Su tomis merginomis kuriomis pavykdavo susitikti reikalai baigdavosi po keletos susitikimų. Tiesiog nežinau ir nesuprantu kaip žmonės elgiasi ir bendrauja, dar ir tas patirties trūkumas labai trukdo. Neturiu papraščiausiai nieko įdomaus ką papasakoti iš savo praeities. Kuo toliau tuo labiau mane tai veikia.. jau abejoju ar dar įmanoma kažką pakeisti?

paklausė 2021 Lap 6 Bendraamžiai/santykiai darbe Vardas

1 Atsakymas

Labas,

Džiaugiuosi, jog pasitiki mumis ir ieškai pagalbos. Savo laiške mini, jog tau 26 metai ir per visą šį laikotarpį nesi turėjęs nei vieno draugo. Mini, jog vaikystėje draugus atstodavo šeima, bet kai išsikėlei iš gimtųjų namų, pastebėjai, jog nėra žmonių, su kuriais galėtum pasikalbėti. Šiuo metu dirbi ir jauti, jog gali bendrauti su kolegomis, bet tik darbinėmis temomis. Bandymai ieškoti draugų už darbo ribų taip pat nepasiteisino. Kilo minčių pradėti pirmus romantinius santykius, bet ir ten viskas baigdavosi po keletos susitikimų. Šiuo metu jauti nežinomybę, mąstai, kaip elgiasi ir bendrauja kiti, pastebi patirties trūkumą, manai, jog neturi įdomių istorijų iš savo praeities, kurias galėtum papasakoti, keli klausimą, ar įmanoma šią situaciją pakeisti.

Skubu tave nuraminti ir pasakyti, jog šią situaciją pakeisti įmanoma. Prisipažinsiu, net ir man, žmogui, kuris yra išklausęs bendravimo psichologijos kursą, kyla bendravimo sunkumų, aš taip pat susiduriu su iššūkiais, kai ieškau bendraminčių su kuriais galėčiau užmegzti artimą kontaktą. Ir tai visiškai normalu, esame skirtingi, mus domina skirtingi dalykai, esame iš skirtingų šeimų, savo galvose talpiname įvairius požiūrius ir interpretacijas, todėl kartais nutinka taip, jog su tam tikrais žmonėmis tenka atsisveikinti dar gerai jų nepažinus, bet pabandyk užduoti sau klausimą, kas tau kelia didesnį baimės jausmą - patirti atstūmimą ar vėliau gailėtis, jog praleidai šansą susipažinti su naujais žmonėmis? Jei galvosi, jog atstūmimas yra baisiausia, ką gali patirti, tu vengsi kontakto su kitais, bet jei nuspręsi, jog gailestis, kurį gali jausti ateityje, yra blogiausia, kas gali nutikti, tu stengsiesi bendrauti ir patirti puikias emocijas, nes žinosi, jog geriau būti atstumtam nei vėliau gailėtis, jog neišnaudojai savojo šanso draugystei užmegzti.

Atmink, jog šioje situacijoje nesi vienas, daugumai suaugusių žmonių kyla sunkumų sukurti naujus draugystės ryšius, tai dalis suaugusio žmogaus raidos, vaikystė ir paauglystė tam buvo palankesnis laikas, mus supo bendraamžiai, galėjome užsiimti įvairiomis veiklomis, kur susirenka daug ir įvairių žmonių. Vieni pasinaudojo šiuo šansu ir draugus rado mokyklos laikais, kiti, galbūt ir tu, tuo metu nejautė poreikio ryšių kūrimui, bet tai nereiškia, jog gimnazija ar aukštoji mokykla yra paskutinės stotelės, kai galima kurti draugiškus ar romantinius santykius - ne - gyvenimas tęsiasi toliau ir tik nuo tavęs priklauso, ar ateityje pavyks sukurti naujus ryšius su žmonėmis, kurių pagalba galėsi patirti bendrystės galią. Kad galėtum laisvai išbandyti savo bendravimo galimybes, rekomenduočiau pasidomėti grupine psichoterapija, tai galėtų būti erdvė, kuri padėtų nevaržomai eksperimentuoti ir gauti grįžtamąjį ryšį iš kitų grupės narių, taip pat ši praktika leistų gilintis į savo jausmus ir poreikius, vystyti bendravimo įgūdžius. Gali pasidomėti psichologo Antano Grižo organizuojamomis grupėmis Gentys, kurios išskirtinai orientuotos į vyrų grupinį darbą. Taip pat rekomenduoju Fritz Riemann knygą Pagrindinės baimės formos, galbūt joje rasi naudingų įžvalgų, kurios padės gilinti žinias į tai, kaip bendrauja skirtingos asmenybės.

Savo laiške mini, jog neturi įdomių istorijų iš savo praeities, kurias galėtum pasakoti kitiems žmonėms, bet tai nereiškia, jog tavo patirtys baigėsi, prisimink, jog turi dabartį, kurią gali keisti ir kurti naujas istorijas, kurias pasakosi naujai sutiktiems žmonėms. Naujus pomėgius ir žmones gali atrasti savanorystėje, knygų klubuose, galbūt patinka tam tikra sporto šaka, o gal jauti aistrą „protmūšiams“ - tai veiklos, kuriose galima susipažinti su įvairiais žmonėmis ir praturtinti savo patirtį naujais įspūdžiais. Rašai, jog prieš metus buvai radęs drąsos ieškoti naujų santykių, linkiu ir vėl patirti šią drąsą, tikiu, tau pavyks.

Linkiu sėkmės!

atsakytas 2021 Lap 7 Lukas
redaguotas 2021 Lap 7 Lukas
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų