"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Nesenai pradėjau kurti santykius su tikrai puikiu vyru. Sutariame gerai, mylime vienas kitą, tačiau...jis turi mažą vaikutį ir man labai sunku priimti šį faktą (aš pati vaikų kol kas neturiu). Jis kiekvieną savaitę važiuoja lankyti vaiko. Iš vienos pusės džiaugiuosi, kad jis yra toks atsakingas vyras, tačiau iš kitos pusės mane valdo kažkoks pyktis. Su draugu kalbamės apie tai kaip aš jaučiuosi, kaip jis jaučiasi, tačiau vis tiek jaučiu gumulą gerklėje ir nesugebu jo nuryti. Kai žinau, jog jis važiuos lankyti savo vaiką, tą dieną būnu nesava, nenorėdama pradedu dėl visko priekaištauti jam ir bijau, kad vieną dieną jam tai pabos. Aš labai myliu vaikus, tačiau tam vaikui nejaučiu nieko ir dėl to pati savęs nekenčiu...Kaip man pakeisti požiūrį į visą šią situaciją? Kaip elgtis? Bijau, kad niekada nesugebėsiu priimti to vaiko...

paklausė 2021 Rgp 16 Santykiai poroje anonimas

1 Atsakymas

Sveiki, ačiū, kad dalinatės.
Dėl sunkumo priimti faktą, jog draugas  turi vaiką, reiktų sau užduoti klausimą, ar daugiau yra baimės, ar nenoro, jei tai yra baimė, reikėtų su ja dirbti ir ją analizuoti.   Praeities nereikia bijoti ar nuo jos bėgti. Neskubėkite iš karto visko sudėlioti į savas vietas, tam reikia laiko.  Kad šiuo metu tam vaikui nieko nejaučiate, tai yra natūralu, tai nėra Jūsų vaikas,  jo mylėti Jūs ir neprivalote, tačiau,  tęsiant santykius, ko gero, ilgalaikėje perspektyvoje bendravimo neišvengsite, o santykiai (taip pat ir su vaikais) kuriami bendraujant, leidžiant laiką, atrandant bendrų veiklų ir siekiant pažinti ir suprasti - tad tikiu, kad neskubant ir duodant sau laiko, tas draugiškas  santykis ateityje  užsimegs.   Nepriimdama jo vaiko, Jūs taip pat  nepriimate ir to  žmogaus praeities, bei jo paties, kadangi tiesa yra tokia, jog nusprendus tęsti ir kurti santykius su tuo žmogumi, jo vaikas liks ir Jūsų gyvenime.  Rašote, jog džiaugiatės, kad draugas toks atsakingas vyras ir lanko savo vaiką, bet tuo pačiu jaučiate ir pyktį, natūralu, nes ne visada gebame elgtis vadovaudamiesi protu, kartais kyla ir įvairių neigiamų emocijų.
Jūsų aprašytoje situacijoje apie gumulą gerklėje, įžvelgiu pavydo jausmą, sąmoningą arba nesąmoningą konkurenciją ( su vaiku, ar/ir su vaiko mama). Šiuo atveju padėtų darbas su savimi, suvokimas, kad nėra ko pavydėti, juk šis vyras pasirinko būti  su Jumis. Laiške rašote, kad su draugu kalbatės apie tai, kaip abu jaučiatės ir tai yra nuostabu, tai taip pat rodo, jog Jūsų draugui Jūsų jausmai ir savijauta yra labai svarbūs ir rūpi.
Papildomai užduokite sau klausimą, ar esate pasirengusi būti su šiuo žmogumi su visomis jau esamomis aplinkybėmis, neatmetus ir to fakto, jog jo gyvenime  jau yra vaikas? Jeigu atsakymas teigiamas,  palaipsniui pokyčiai ateis tada, kai   pažvelgsite į situaciją atviromis akimis, suprasite, kad Jūsų  mylimas žmogus ir  yra būtent toks, koks yra dabar -     dėl praeityje sutiktų  žmonių, situacijų, faktų,  pokyčiai palaipsniui ateis ir tada,  kai  mėginsite suderinti  jo praeitį su Judviejų dabartimi. 
Norėdama giliau paanalizuoti kylančius jausmus ar paieškoti sprendimų, galite kreiptis pagalbos į psichologus.

Linkiu Jums kantrybės, Ingrida


Psichologinės pagalbos kontaktai: 
Pagalbos moterims linija: 8800 66366 (visą parą), taip pat teikiama pagalba laiškais, bei pokalbiais intenetu: (https://pagalbosmoterimslinija.lt/psichologine-pagalba-elektroniniais-laiskais/)
https://sveikatospokyciai.com/nemokama-psichologine-pagalba/ (čia rasite nemokamos psichologinės pagalbos kontaktus Lietuvoje)

atsakytas 2021 Rgp 22 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų