"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

kaip man susitvarkyti su savo vaiku, kuris visiškai neklauso? sakau susitvarkyk kambarį, jis sako nenoriu, daryk pamokas - nenoriu, atiduok telefoną - nenoriu. Prie kompiuterio praleidžia daug laiko, jeigu atjungiu internetą, ima šaukti ir mėtyti daiktus. Bandžiau ir gražiai kalbėti ir griežtai, bet niekas neveikia. Sunkus vaikas jis nuo mažens, nori, kad viskas vyktų pagal jį, pradinukas.

paklausė 2021 Lie 16 Tėvai ir vaikai mamytė

1 Atsakymas

Laba diena.

Ačiū už Jūsų laišką. Iš teksto galiu suprasti, jog kyla sunkumų susikalbėti su vaiku - atsisako susitvarkyti kambarį, atlikti namų darbus, neatiduoda telefono, prie kompiuterio praleidžia daug laiko. Išbandėt tiek griežtą, tiek švelnų balso toną, bet situacija nesikeičia, kartais, atjungus internetą, vaikas ima šaukti bei mėtyti daiktus. Tikiu, jog tokį vaiko bendravimo būdą priimti nėra lengva, todėl ieškote pagalbos. Pabandysiu išskirti kelis punktus, kurie galėtų padėti suprasti Jūsų vaiką ir palengvintų judviejų komunikaciją.

1. Vaikai iš tikrųjų gali negirdėti savo tėvų bei globėjų. Jei atžala yra įsitraukusi į tam tikrą veiklą, o pastaba arba kvietimas duodamas iš kito kambario, tokiu atveju tai gali skambėti kaip tam tikras fonas, o ne kokybiškas pokalbis su vaiku. Pasirinkite tam tikrą laiką, kada kalbėsitės su vaiku, žiūrėkite jam į akis, palaikykite kontaktą, tada vaikas supras, kad Jums iš tikrųjų rūpi.

2. Vaikas gali nenorėti Jūsų klausytis. Ir tai nereiškia, kad vaikas nori išbandyti Jūsų kantrybę, tiesiog tuo metu jam maloniau užsiimti smagia veikla. Pasistenkite vaiką suprasti, bet paaiškinkite, kad yra pareigos, kurias jis turi atlikti, kad vėliau galėtų džiaugtis laisvu laiku. Sudarykite planą, kurio vaikas galėtų laikytis.

3. Vaikai gali mūsų nesuprasti. Kartais mes reikalaujame, kad vaikas atliktų šimtą užduočių, bet nesivarginame paaiškinti, kodėl jis tai turi atlikti. Vaiko smegenys yra kitokios nei suaugusių žmonių, todėl kitaip priima ir apdoroja informaciją. Gali atrodyti, kad vaikas mus ignoruoja ir neatlieka jam skirtų užduočių, bet taip jis gali elgtis dėl negalėjimo suprasti, ko iš jo reikalaujama. Stenkitės paaiškinti informaciją ir suteikti prasmę.

4. Vaikas gali norėti įrodyti savo tiesą. Kartais „ne“ gali būti ištartas tik dėl to, kad ištarti „ne“. Turite parodyti vaikui, kad jis gali priimti sprendimus, todėl pasiūlykite rinktis iš kelių variantų: „Kurią kepurę nori dėtis - raudoną ar žalią?“, „Dabar tvarkysi kambarį ar ruoši namų darbus?“, „Nori, kad tai padarytume kartu ar šią užduotį atliksi vienas?“ Tai mažas pokytis Jūsų kalboje, bet tai gali duoti puikių rezultatų auklėjant vaiką.

5. Vaikas gali nematyti pavyzdžio, kurio iš jo tikitės. Dažnai tėvai sako, jog rūkymas kenkia, bet patys rūko, liepia skaityti knygas, nors patys knygą rankose laikė labai seniai. Natūralu, kad vaikas matydamas tokį neatitikimą, atsisako vykdyti šiuos tėvų norus. Tėvai turėtų būti tas pokytis, kurį nori matyti savo vaikuose.

Auklėjimas nėra lengva užduotis, bet stengtis verta, tikime, kad Jums pavyks ir Jūs atrasite patogų bendravimo būdą su savo vaiku, linkime sėkmės.

Rekomenduojamas straipsnis šia tema:

http://www.tunevienas.lt/index.php/pagrindinis/bendravimas-santykiai/item/80-tevai-ir-vaikai-kaip-bendrauti-su-vaikais

Jei ateityje turėsite klausimų, siūlome skambinti:

„Tėvų linija": 8 800 900 12 (darbo dienomis nuo 17-21 val.)

Jei vis tik nepavyktų rasti susitarimo ir vaikas toliau neklausytų, rekomenduojame ieškoti vaikų psichologo pagalbos, kuris galėtų tapti tiltu tarp Jūsų ir vaiko. Siunčiu duomenų bazę, kurioje galite rasti specialistą savo mieste arba turėti nuotolinę konsultaciją:

https://visipsichologai.lt/duk/

https://www.jaunimolinija.lt/lt/infobankas/
atsakytas 2021 Lie 19 Lukas
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų