"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sugriuvo mano gyvenimas. Šiuo metu esu pas tėvus. Savarankiškai susiradau darbą. Bet vis tiek nesijaučiu gerai ir savęs pakankamai nerealizuoju. Yra galimybė išeit ir pradėt savarankiškai vėl gyventi. Gal ir darbą geresni gaučiau. Ar man išeit? Ką patartumėt? Esu vieniša ir be šeimos, savo gyvenimo meilę praradau. Ką man daryt? Atrodo tikrai nebeturiu tikslo dėl ko stengtis ir dėl ko gyvent. Ką patartumėte?

paklausė 2021 Lie 27 Stresas Egle

1 Atsakymas

Sveiki, Egle,

Jūsų laiškelis pilnas emocijų. Dalinatės, kad šiuo metu Jūsų gyvenimas yra pokyčių etape. Laiške taip pat rašote, kad sugriuvo Jūsų ankstesnis gyvenimas, kad šiuo metu  gyvenate su tėvais, nesijaučiate gerai ir savęs pakankamai nerealizuojate. Visa tai atskleidžia, kad susidūrėte su didesniais gyvenimo sunkumais. Tačiau nepriklausomai nuo to, minite, kad turite užnugarį – žmones (tėvai), kurie Jums padeda susidūrus su minimais sunkumais, o tai reiškia, kad tikrai nesate viena ir tai iš dalies paneigia teiginį „sugriautas gyvenimas“. Taip, gyvenimas gali būti kuprotas, gyvenime susiduriame ir su praradimais, tačiau dažniausiai gyvenimas atimdamas viena ranka, kažką duoda kita ranka. Todėl leiskite sau išveikti susikaupusias emocijas ir drąsiai ženkite į savo naują gyvenimo etapą.

Nepaisant patirtų sunkumų, Jūs esate pakankamai motyvuota ir gebate ieškoti sprendimų bei juos rasti. Minite, kad jau savarankiškai susiradote naują darbą.  Toliau klausiate patarimo, ar Jums išeiti iš namų. Šioje vietoje kviečiu pagalvoti, ar dabartiniame gyvenimo etape, kuris pilnas pokyčių, gyvenamosios vietos keitimas Jums daugiau padėtų ar kliudytų gyti? Svarbu pasverti, kiek šiuo metu jaučiatės stabiliai ir tvirtai. Geras ir paprastas būdas palengvinti sprendimo priėmimą yra abiejų pasirinkimo variantų pliusų ir minusų sąrašo sudarymas. Pamėginkite sau įvardinti abiejų pasirinkimo variantų (persikraustymo ir likimo pas tėvus) pliusus ir minusus. Gautą rezultatą pasverkite, pagalvokite, kuris variantas Jums artimesnis ir priimkite sprendimą.

Laiškelio pabaigoje minite, kad praradote savo gyvenimo meilę ir neturite dėl ko stengtis, dėl ko gyventi. Šioje vietoje svarbu atsiminti, kad gyvenimo eigoje mes sutinkame daug žmonių. Su vienais užmezgame ir palaikome artimą ryšį, kiti pasirodo epizodiškai. Svarbu teigiamai įprasminti laikotarpį, kurį praleidote kartu. Susitaikyti su išsiskyrimu taip pat padeda žinojimas, kodėl nuspręsta nutraukti santykį.

Taip, skyrybos gali būti skaudžios, netikėtos, nenorimos.  Atminkite, kad labiausiai Jus mylintys ir ištikimiausi žmonės visada bus šalia Jūsų. Verta žinoti, kad praradimas yra laikomas netektimi, o susitaikymui su netektimi reikia laiko ir pastangų. Pasistenkite išsikalbėti su savo artimaisiais, draugais ar psichologu. Pokalbis gali padėti ir išsigryninti gyvenimo tikslus, norus, o tai pagerina savirealizaciją ir prisideda prie geresnės savijautos.

Pagalbos taip pat galite kreiptis į pagalbos moterims liniją. Dalinuosi nuoroda į šį puslapį: https://pagalbosmoterimslinija.lt/

Minite, kad praradus šeimą nebeturite dėl ko gyventi. Tai atskleidžia, kad turite poreikį rūpintis. Jeigu jaustumėte, kad šis jūsų poreikis yra didelis ir norėtumėte jį toliau išreikšti, pagalvokite apie savanorystę. Ten sutikti žmonės tikrai džiaugsis gaudami jūsų dėmesį ir rūpestį. Jeigu šeimos sukūrimas buvo jūsų tikslas, ir dabar po išsiskyrimo, jaučiate, kad nutolote nuo šio tikslo, svarbu prisiminti, kad galite bandyti dar kartą. Suteikite sau šansą bandyti dar kartą. Šiuo metu skirkite daugiau dėmesio sau, savo poreikiams, savo pagrindo stiprinimui ir kai jausitės pasiruošusi, vėl ženkite į artimo santykio kūrimo procesą.

Nepaliaukite tikėti savimi,

Martyna
atsakytas 2021 Rgp 3 Martyna
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų