"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
paklausė 2017 Lap 6 Tėvai ir vaikai Jonas

1 Atsakymas

Labas, Jonai,

Ačiū, kad klausi ir domiesi tau aktualia tema. Iš tavo klausimo suprantu, kad šeimoje jautiesi nesuprastas, rašai, kad šeimos nariai skiriasi, kaip diena ir naktis. Tikiu, kad jaustis nesuprastam, kartais gali būti skaudu bei vieniša. Tavęs ir tavo šeimos skirtumus aiškini remdamasis kartų skirtumais ir klausi, kaip su tuo susitaikyti.

Kartų skirtumai, be abejo, egzistuoja. Kartų charakteristikos susiformavo dėl tam tikrų kultūrinių, istorinių, technologinių ir pan. veiksnių. Taigi, natūralu, kad žmonėms, užaugusiems skirtinguose laikmečiuose ir aplinkybėse svarbios skirtingos vertybės, prioritetai, bendravimo, darbo stilius. Tai, kad egzistuoja kelios kartos rodo, kad žmonija keičiasi, juda į priekį. Svarstant, kaip skirtingoms kartoms sugyventi, galima mąstyti apie galimybę vieni iš kitų pasiimti tai, kas geriausia, papildyti vieni kitus.

Iš tavo žodžių “susitaikyti” ir “likimu” jaučiasi liūdesys ir pasyvi pozicija, lyg tai sakanti, kad nieko negalima pakeisti. Man norisi pabrėžti, kad yra dalykai, kuriuos turime toleruoti, gerbti kalbant, tiek apie skirtingas kartas, tiek apie apskritai kitus žmones, juk mes visi vieni nuo kitų daugiau ar mažiau skiriamės, net ir nuo bendraamžių. Tokiu požiūriu galima su smalsumu pažvelgti į kito žmogaus pasaulį, kuris yra toks, koks yra tik dėl įgytos patirties. Tai daro žmogų unikaliu. Dažnai, kai einame į santykį su pagarba ir noru išgirsti, ir iš tiesų suprasti, galime gauti tą patį ir iš kitų. Tiek šeimoje, tiek mokykloje, universitete, darbo aplinkoje nuolatos susiduriame su žmonėmis vieni iš jų panašesni į mus, kiti skirtingesni. Priimdami save tokius kokie esame, galime priimti ir kitus, o gal netgi ir pasimokyti vieni iš kitų.

Jaučiu, kad tau norisi būti suprastam. Tai yra labai natūralus ir svarbus poreikis. Galbūt žmonių, su kuriais gali atvirai ir nuoširdžiai pasikalbėti, tavo gyvenime trūksta. Norisi paskatinti savo aplinkoje paieškoti žmonių – artimųjų, draugų, mokytojų, su kuriais jaustumeisi suprastas.

Sėkmės, Jonai. Tikiu, kad tau pavyks įveikti kartų keliamus iššūkius, kurie tave dar labiau subrandins.

Šiltai, Inga
atsakytas 2017 Lap 6 Inga
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

516 klausimų
518 atsakymų
10 komentarų
149,945 vartotojų