"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Aš nenoriu leisti žmogui išeiti, po beveik 4 metų laiko. Noriu jam padėti ir išsaugoti santykius.

paklausė 2021 Geg 9 Depresija anonimas

1 Atsakymas

Laba diena, ačiū už Jūsų laišką.


Laiške pasakojate apie tai, kad Jūsų draugas sužinojo, jog serga depresija ir išsako, jog nebejaučia jausmų Jums, taip pat išsakote susirūpinimą, nes nežinote kaip elgtis šioje situacijoje, norite padėti  draugui, bei išsaugoti santykius.
Jūsų laiškas rodo, jog santykiai su šiuo žmogumi Jums labai svarbūs, taip pat, ieškote pagalbos norėdama padėti draugui. Kaip suprantu iš Jūsų laiško, draugas jau kreipėsi pagalbos ir specialistai nustatė depresiją?  tikiuos, šiuo metu specialistai teikia jam pagalbą. Norėčiau paminėti, kad depresija nėra žmogui natūrali būsena, tai sutrikimas, kuris veikia kasdieninį gyvenimą, taip pat ir gebėjimą bendrauti, dirbti, mąstyti, dažnai sergantys depresija žmonės jaučiasi taip, tarsi jų jausmai būtų nublankę, jie linkę atsiriboti ar vengti žmonių, jei yra vartojami medikamentai, tai taip pat gali turėti įtakos draugo išsakomam jausmų nebuvimui. Iš laiško nėra aišku kokio lygio depresija serga draugas (lengva, vidutine, sunkia).  Sunkumai santykiuose dažnai kyla dėl depresijos, bet tai nereiškia, kad tai susiję su Jumis, tai nėra nei Jūsų kaltė, nei Jūsų pasikeitusių santykių galutinis taškas, tačiau, kita vertus, nežinant daugiau detalių susijusių su Jūsų draugo pareiškimu, jog nebejaučia jausmų Jums, sunku suprasti, ar tam įtakos turėjo tik depresijos atsiradimas, galbūt, kad pati geriau suprastumėte kas vyksta, vertėtų su draugu nuoširdžiai apie tai pasikalbėti. Viena vertus,  bandau įsivaizduoti, kaip skaudu Jums šiuo metu, išgirdus iš draugo jog nebejaučia jausmų Jums, Jus norite jam padėti išbūti šį laikotarpį,  norite išsaugoti santykius, žinoma, dėl santykių verta stipriai pasistengti, tačiau, anksčiau ar vėliau Jūsų pastangas turės papildyti draugo pastangos išsaugoti, puoselėti ir rūpintis tais santykiais.
Taip pat svarbu paminėti, jog labai sunku ne tik tam, kuris kenčia nuo depresijos, bet ir šalia esantiems, tiems, kurie juo rūpinasi, nori padėti, tačiau privalote pasirūpinti ir savimi,  skirkite laiko sau, darykite tai, kas Jūs džiugina, teikia prasmę. Svarbu suprasti, kad Jums nėra privalu kitą žmogų pagydyti, ar išspręsti jo probemas, tačiau, tai nereiškia, kad negalite prisidėti prie  jo sveikimo proceso. Šioje situacijoje, galite jį pastiprinti, suteikdama vilties, primindama situacijas, kurios buvo sunkios, bet Jūsų draugas jas įveikė, pasakydama, kad esate pasirengusi šiame sunkiame laikotarpyje išbūti drauge, priminti, kad su laiku gydymas padės ir po truputį savijauta pasikeis. Galite daugiau pasidomėti apie šią ligą, nueiti pas psichologą, kai daugiau žinosite apie ligos eigą, galėsite atkreipti dėmesį į simptomus, gydymo būdus, tai padės jausti daugiau kontrolės sunkiose situacijose. Sergantys šia liga, linkę kitus atstumti nuo savęs, svarbu nuoširdus dėmesys, kartais daug reiškia, kai paklausiama: kaip jautiesi? ir nuoširdžiai be kritikos išklausoma, taip pat, kai pasiūloma konkreti pagalba, pvz.: pagalba buityje ar pan.  Stenkitės nesakyti draugui, kad turi pralinksmėti / būti geros nuotaikos,  taip pat stenkitės nepaneigti  jo išsakomų minčių, net jei jos atrodys slogios ir sunkios, nes  tokiu būdu jis gali pasijausti nesuprastas ir atstumtas.
Šiame laikotarpyje visada atsiminkite, kad gali prireikti apsišarvuoti geležine kantrybe, svarbu suprasti, kad depresijos epizodai gali kartotis, kelias gali būti ilgas ir sunkus, tačiau nestokokite vilties,  prisiminkite, jog psichoterapija ir/ar antidepresantai  daugeliui žmonių padeda sveikti, palaikykite savo draugą, bet rūpinkitės ir savimi, savo poreikiais. 


Nelikite viena ir Jūs, jei jaučiate poreikį,-  drąsiai kreipkitės pagalbos ir konsultacijų į specialistus:
Pagalbos moterims linija: 8800 66366 (visą parą)
Jaunimo linija 8800 28888 (visą parą)
Vilties linija: 116 123 (visą parą)

https://sveikatospokyciai.com/nemokama-psichologine-pagalba/ (čia rasite nemokamos psichologinės pagalbos kontaktus Lietuvoje)

Linkinti kantrybės, stiprybės  ir vilties įveikiant sunkumus, Ingrida

atsakytas 2021 Geg 13 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

489 klausimų
492 atsakymų
9 komentarų
137,680 vartotojų