"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki, man būtų naudinga sužinoti kaip pasirinkti psichologą? Psichologai būna skirtingų krypčių, skirtingų kainų. Žinau, kad kaina ne visada yra lygi kokybei, tad kaip pasirinkti tinkamai? Ir kada naudingiausia kreiptis į priešingos lyties specialistą? pvz, psichologą vyrą?

paklausė Vas 21 Kita mimi

1 Atsakymas

Laba diena,

Jūsų žinutė leidžia suprasti, jog ieškote psichologinės pagalbos. Iš klausimų pobūdžio matyti, kad Jums svarbi psichologo kompetencija, kainos ir specialisto gebėjimų santykis ir norite žinoti, kada yra naudinga kreiptis į priešingos lyties specialistą. Džiaugiamės, kad rūpinatės savo emocine sveikata ir ieškote tinkamo specialisto.

Norėtųsi pritarti Jūsų išsakytai minčiai, jog kaina ne visada yra lygi kokybei. Žemesnė kaina ne visuomet transliuoja, kad specialistas turi mažiau patirties ar mažiau žinių. Kartais specialistai tokias kainas pasirenka todėl, kad nori, jog jo paslaugos būtų prieinamos didesniam žmonių ratui. Todėl verta daugiau dėmesio atkreipti į specialisto kompetencijas: kokiose srityse, su kokiomis žmonių grupėmis jis turi daugiausia patirties (kur specializuojasi).

Ką taip pat svarbu paminėti, kad vis labiau populiarėja, ir vis dažniau galima sutikti psichologų, kurie taip pat yra psichoterapeutai. Psichoterapeutai savo praktikoje dažniausiai taiko savo baigtos psichoterapinės mokyklos (pavyzdžiui, kognityvinės, geštalto, egzistencinės) metodus.

Klausiate, kaip psichologą pasirinkti tinkamai? Pagalvokite, kokie pagrindiniai dalykai turėtų būti išpildyti, kad jaustumėtės pasirinkusi tinkamai? (galbūt tai iš tiesų yra kaina, galbūt logistinė vieta, galbūt psichoterapinės mokyklos kryptis). Jeigu konsultacijos metu Jūs jaučiate, kad galite atsiverti ir pasidalinti savo sunkumais, kad esate išklausoma, kad pasitikite savo specialistu, tai jau yra svarbūs kriterijai, kurie yra išpildomi. Tačiau svarbu žinoti tai, jog konsultacijos metu ne visuomet jausitės gerai, todėl, kad darbas su savo emocijomis ir kitais sunkumais nėra lengvas ir nėra patogus.

Atsakant į Jūsų klausimą dėl to, kada naudinga kreiptis į priešingos lyties specialistą, neretai tai rekomenduojama tuomet, kai kalbama santykių tematika. Pavyzdžiui, jeigu vyrauja nuolatinės problemos romantinių santykių sferoje, jeigu egzistuoja sudėtingas santykis tarp dukros ir tėvo.  Tačiau tai nėra taisyklė, visi specialistai, nepriklausomai nuo jų lyties, yra kompetentingi konsultuoti santykių problemų tematika.

Apibendrinus, internete galima rasti daug informacijos apie įvairių krypčių specialistus, bet tikrąjį ryšį, ar tai Jums tinkamas specialistas, pajusite, kai akis į akį susitiksite su psichologu.

Linkime sėkmės paieškose, esate arti.
atsakytas Vas 24 Lukas
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

428 klausimų
429 atsakymų
9 komentarų
96,110 vartotojų