"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Laba diena,
Labai nerimauju, jog ateityje nesugebėsiu rasti sau tinkamo darbo. Pastebėjau, jog labiausiai man patinka ieškoti įvairaus pobūdžio informacijos, vėliau tą informaciją ramiai apdoroti bei apibendrinti (t.y. daryti įvairias trumpas apžvalgas).  Tačiau svarstau, kokią profesiją ateityje pasirinkti, kad galėčiau ramiai sau dirbti vien tik ieškodamą informacijos, ją apdorodama bei apibendrinama? : Iš pirmo žvilgsnio gal tokia veikla užsiima žurnalistai, tačiau mano akimis geras žurnalistas turi pasižymėti itin gera iškalba (t.y. mokėti tiek žodžiu, tiek raštu aiškiai ir konkrečiai dėstyti savo mintis), o aš norėčiau atsiduoti vien rašymui, o būtent rengti įvairias trumpas apžvalgas visus dominančiomis temomis.   Gal turėtumėte kokių minčių, kokio pobūdžio darbo man ateityje dairytis?    

Iš anksto dėkoju!   

Goda

paklausė Vas 25 Kita Goda

1 Atsakymas

Laba diena, ačiū už laišką.

Savo laiške išreiškiate nuogąstavimus, jog ateityje nesugebėsite rasti sau tinkamo darbo, tai normalu, nes paprastai tai, kas reikalauja atlikti pasirinkimą - atneša nerimo, dvejonių, baimių. Darbas mūsų gyvenime labai svarbi dalis, nes jame praleidžiame labai didelę dalį savo laiko, tad svarbu, kad jis būtų prasmingas ir atliepiantis mūsų asmenybės dalis. Iš to, kad rašote apie svarstymus kokią profesiją pasirinkti ateityje, spėju, kad esate moksleivė, panašu, kad dabar esate savęs ieškojimo etape.
Visų pirma, turite išsiaiškinti ką darbe labiausiai vertinate ir kada jaučiatės laiminga, labai svarbu, kad darbas tenkintų savirealizacijos poreikį. Tai, kaip mes dirbame yra tiek pat svarbu kaip ir tai, ką dirbame, pamėginkite sau atsakyti į klausimą, kokias veiklas mėgstate laisvalaikiu, kas Jums teikia malonumo, į kokią veiklą pasinėrusi jaučiatės laiminga ir prarandate laiko tėkmę? Ne ką mažiau svarbu, Jūsų asmeninės savybės, vertybės, pagalvokite apie jas, esu tikra, kad jos bus žingsnis į priekį, skirtas suprasti, ar tai, ką norite dirbti Jums tinka, ar jaučiatės tame gerai. Savo laiške minite apie įgūdžius, reikalingus žurnalistams, neverta pamiršti, kad įgūdžiai yra išsiugdomi praktikos būdu, tam, kad atsirastų įgūdis - reikia labai labai daug dirbti ir praktikuotis. Lygiai tas pats ir su savybėmis, daug jų galime įgyti: komunikacijos įgūdžius, pasitikėjimą savimi, ir t.t., taip pat svarstote kokio darbo ateityje galėtumėte ieškoti, net neabejoju, kad turite resursų rasti atsakymą pati, pagalvoti, kokiose profesijose, darbuose galimos Jūsų įvardintos funkcijos. Galbūt tai radijo, reklamų, laidų tekstų kūrimas, ar pan.? Dabar atsirado galimybės universitetuose, kolegijose dalyvauti atvirų durų dienose, kur yra galimybė moksleiviams, kurie nėra tvirtai apsisprendę kur mokytis iš arčiau susipažinti su mokslų įstaigomis, programomis, dėstytojais, studentais taip pat, kartais būna progų ten sudalyvauti paskaitose, ar praktiniuose užsiėmimuose, kuriuos organizuoja programų vadovai. Galbūt tai būtų galimybė ``pasimatuoti`` būsimą profesiją? Taip ateities vizija gali tapti aiškesnė. Galiausiai Jums vis tiek teks atlikti pasirinkimą. Jūsų įvardintos funkcijos darbe yra gan siauros, tad lieka tikimybė, kad iš pradžių gali tekti dirbti platesniame funkcijų spektre. Vis dėlto, šioje vietoje norėtųsi palikti tuščią baltą lapą, nes iš visos širdies tikiu, kad į šį klausimą tik Jūs pati galite atsakyti. Be to, galima jausti, jog Jūs jau žinote kas Jums patinka ir ko norisi. Jūsų laiškas rodo, jog esate teisingame kelyje, gebate analizuoti, ieškoti, ir Jūsų laiške iš dalies jau yra Jūsų pačios atsakymai į klausimus.
Pamėginkite galvoti, kad galite absoliučiai viską, kad atsikėlėte ryte, įvyko stebuklas - ir Jūs dirbate savo svajonių darbą, koks tai darbas būtų Jums?
Gali taip įvykti, kad iš karto rasti sau tinkamo darbo nepavyks, nebijokite ieškoti toliau, nebijokite keisti krypties, bandyti, atrasti, ``pasimatuoti``, taip pat  ir jį radus, - gali pasitaikyti sudėtingų etapų, gali tekti pereiti per sunkų kelią, tokiu atveju - svarbu nepasiduoti ir suprasti, kad esate sau tinkamo  darbo link. Neleiskite ir kitiems parinkti Jums kelio, o taip pat niekada niekam neleiskite abejoti Jumis, neleiskite kažkam už Jūs nuspręsti, ar patikėti, kad kažko negalite, Jūs galite labai daug, ir jei labai stipriai to sieksite, dirbsite su tuo, net sunku aprėpti ir pagalvoti kiek daug dar Jūsų laukia.
Taip pat noriu paminėti, kad yra profesinio orientavimo testai (karjeros vertinimo testai)  kuriuos gali atlikti specialistas, tačiau į tokius testus nesiūlyčiau žiūrėti ``aklai``, nes kartais didelis noras ir motyvacija padeda pasieki ir įgyvendinti tuos tikslus, kuriems pasiekti neturėjome visų reikalingų gebėjimų.
Tikiu, kad ateis diena, kai atrasite save ten, kur tiek aplinkiniai matys, tiek pati jausite, kad realizuojant save - spindi Jūsų akys, tai ir bus atsakymas, kad  radote sau tinkamą darbą. Beje, tai būna svarbu ir darbdaviui priimant į darbą, juk, kaip pasirinkti darbuotoją iš daugelio kitų, iš kurių visi atitinka keliamus reikalavimus į darbo vietą?
 Manau, mėgstamas darbas yra labai didelė dovana. Nebijokite siekti to, kur veda Jūsų širdis, neabejokite savimi, bet taip pat, neišsigąskite, jei tektų ``pasimatuoti`` specialybę/darbą daugiau kartų, ar viską pradėti iš naujo, baimė neretai sustabdo mus nuo paties bandymo. O kaip žinosime, jei nebandysime?

Drąsos,  pasitikėjimo savimi ir šviesos atradimų kelyje belinkinti, Ingrida
atsakytas Kov 7 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

428 klausimų
429 atsakymų
9 komentarų
96,090 vartotojų