"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Jaučiuosi ištisai pavargusi, nėra noro nieko veikti, jaučiuosi lyg užstrigusi viename taške iš kurio neįmanoma ištrūkti. Pries 2 metus patyriau didžiulį panikos priepuolį, dėl kurio teko vykti su greitaja į ligoninę, nuo to laiko viskas tik pablogėjo, emociškai. Nebesijaučiu savimi. Aš suprantu, kad man tikriausiai reikėtų pagalbos, bet tuo pačiu esu tiek pavargusi emociškai, net nesinori su niekuo šnekėtis. Nežinau kaip gyventi ir džiaugtis šiuo momentu, visada esu pasiruošusi blogiausiam atvejui. Šitą būseną kurioje esu pradėjo paveikti mano asmeninius santykius. Kartais emocijos liejasi, kurių nebesugebu sulaikyti arba su jomis susitvarkyti.

paklausė 2020 Grd 4 Depresija Kristina

1 Atsakymas

Sveiki,  savo laiškelyje minite, kad jaučiatės pavargusi, nemotyvuota, tarsi būtumėte stagnacijoje. Taip pat įvardinate svarbų aspektą, kurį laikote dabartinės būsenos atskaitos tašku – savo panikos priepuolį. Šioje vietoje svarbu tai, kad suvokiate, jog jūsų emocinė būsena yra susijusi su kūno pokyčiais – mūsų kūnas reaguoja į emocijas ir atvirkščiai. Norint suvaldyti savo emocijas, pirmiausia reikia identifikuoti, kas skatina atsirasti kraštutinėms emocijoms, kas yra jūsų „trigeriai“. Šioje vietoje būtina analizuoti situacijas, po kurių patiriate panikos atakai būdingus simptomus (pvz.: padažnėjęs širdies plakimas, padažnėjęs kvėpavimas, galvos svaigimas, mintys, kad mirsite). Atpažinus ir įsivardinus faktorius, kurie skatino panikos simptomatikos atsiradimą, galima stengtis juos sumažinti, lengviau save nuraminti. Svarbu tai, kad mokymasis valdyti savo emocijas yra procesas, todėl gali užtrukti tam tikrą laiko tarpą. 

Laiškelyje taip pat įvardinate, kad jaučiatės pavargusi, sunku džiaugtis gyvenimu, ir aš pilnai tikiu, kad taip ir yra. Įsivaizduoju, kad išnaudojate labai daug energijos, nes nerimavimas suryja labai daug energijos. Jeigu iš tiesų norite pradėti sveikti ir susigrąžinti save į harmonijos ratą, būtina skirti laiko sveikimo procesui. Jeigu 2 metus leidote sau nerimauti, dabar 2 metus leiskite sau sveikti. O pradėti galėtumėte nuo susitikimo su psichologu, kurio metu kartu sudarytumėte sveikimo planą.

Stiprybės ir kantrybės, 

Odeta

atsakytas 2020 Grd 15 Odeta
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų