"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki, rašau su gana keistu klausimu. Man 22 metai. Prieš mėnesį į galvą atėjo keista mintis, nuojauta, jog kažkas blogo nutiks po savaitės laiko - t.y. su tikslia data. Visą savaitę gyvenau baimėje, nors nebuvau visiškai tikras, jog kažkas nutiks. Visgi, nieko blogo neatsitiko. Iš pradžių džiaugiausi, tačiau kuo toliau, tuo labiau pradedu jausti nerimą, kvestionuodamas kas tai buvo. Po kelias valandas kasdien "googlinu" įvairių psichikos sutrikimų, ankstyvosios šizofrenijos ar kitų sveikatos sutrikimų kaip smegenų auglys ir t.t simptomus. Žinoma, nerimas pagerėja kai užsiimu kokia nors veikla, sportuoju, einu į barą su draugais - tada neturiu kada galvoti apie sutrikimus, o tai ir guodžia - jie užeina ir praeina. Nerimas priverčia susimastyti, ar su manimi viskas gerai, akylai stebėti kiekvieną aplinkos judesį. Noriu paklausti, kaip kovoti su šiuo keistu reiškiniu, kaip įveikti nerimą ir ar šios įkyrios mintys reiškia kokį nors sunkų psichikos sutrikimą (labai bijau, kad tai nebūtų ankstyvoji šizofrenija - nors nematau bei negirdžiu jokių haliucinacijų).  Labai ačiū už jūsų laiką šiuo sunkiu metu.

paklausė 2020 Grd 7 Kita Jurgis

1 Atsakymas

Sveiki Jurgi,

Džiaugiuosi, kad rūpinatės savo psichine sveikata. Tai, kad rašote mums parodo, kad Jums rūpi kas su jumis vyksta ir ieškote atsakymų. Atsakymų, kaip jau minėjote ieškote ir „Google“.  Šiuo atveju nemanau, kad „Google“ galėtų pateikti Jums ką nors konkretaus. Psichines ligas ar sutrikimus diagnozuoja psichiatras, remdamasis tam tikrų simptomų visuma, o ne vienu nutikimu, kuris Jums vis dar kelia nerimą. Aš nemanau, kad tik Jūsų laiške aprašytas nutikimas ar įkyrios mintys reiškia kokį nors „sunkų“ psichikos sutrikimą.  Tačiau tiksliai pasakyti galėtų tik psichiatras, todėl jei tos mintys pas jus kyla labai dažnai siūlau pagalvoti apie apsilankymą pas specialistą, kuris išsiaiškinęs visas detales galėtų Jums patekti tikslų atsakymą.

Be to savo laiške klausiate kaip kovoti su nerimu, kylančiu dėl aprašyto nutikimo. Visų pirma manau, kad reiktų dažniau užsiiminėti ta veikla, kurią savo laiške aprašėte, kaip mažinančią nerimą. Gal dažiau galėtumėte paskambinti savo draugams, kai pradeda kilti nerimas ir tokiu būdu pokalbis su bičiuliu išblaškytų kylančias mintis. Ar pajutus atsirandant nerimą keliančias mintis tiesiog pasakyti „STOP“ ir pradėti niūniuoti kokią nors sau mielą melodiją. Koncentracija į melodiją sustabdytų nerimastingų minčių kėlimą.

Taip pat manau, kad reiktų nustoti „googlinti“, nes kuo daugiau skaitai, tuo daugiau koncentruojiesi į tam tikras detales ir tai gali iškreipti tavo suvokimą apie tai kas vyksta. Nes skaitydami simptomus, mes nevalingai stengiamės juos priskirti sau. Kartais gal net prisigalvojame, kad vyksta tai ko iš tiesų nevyksta. Daugiau koncentruokitės į tuos įvykius, kurie nesusiję su nerimu ir negatyviomis mintimis.

Stiprybės

Rasa
atsakytas 2020 Grd 7 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

428 klausimų
429 atsakymų
9 komentarų
96,193 vartotojų