"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Suprantat, aš esu labai nusistačius prieš vaistus...tokius kaip antidepresntai ar kokie raminantys. Bet aišku ir noriu pasveikti nuo šitos siaubingos ligos. Ar yra kokių budu išgyti be depresijos?
paklausė 2017 Spl 21 Depresija Rugilė

1 Atsakymas

Sveika Rugile, 

Iš tavo laiško suprantu, kad tau šiuo metu yra nelengvas laikas, sakai serganti depresija ir norinti išgyti nuo jos. Norisi paklausti iš kur žinai, kad tau depresija? Ar konsultavaisi su psichologu/psichiatru? Jei taip tai kokius gydymo būdus jie tau rekomendavo? 

Iš tavo klausimo jaučiu, kad tau rūpi keisti dabartinę būseną, kurioje esi, dėl to ačiū, kad domiesi ir ieškai būdų tam padaryti, iš tiesų tavo aktyvumas ir atvirumas jau yra puiki pradžia kelyje į darnesnį gyvenimą.  

Klausi ar depresiją galima išgydyti kitais būdas, nei tik vaistais. Iš tiesų depresijos priežastys bei gydymo būdas turėtų būti kompleksinis:

1.  Tad svarbu rūpintis savo fiziniu kūnu (mankštintis, maitintis sveikai, asmeninė higiena).

2. Socialine sfera (bendravimas su draugais, artimaisiais, hobiai).

3.  Medikamentinis (vaistai dažniau rekomenduojamas sunkios depresijos atvejais ir dėl efektyvumo patartina, kad gydymas būtų derinamas su psichoterapija).

4. Psichologinė sfera. Sergant depresija žmogus pasižymi tendencija slopinti savo jausmus, norus, svajones. Svarbu po truputį atsisukti į savo vidinį pasaulį, nuo, kurio dažnai bėgame. Suvokti "ką aš iš tikrųjų jaučiu" ieškoti sveikų būdų, kaip tuos jausmus galiu išreikšti santykiuose su kitais žmonėmis. Suvokti savo vertybes, prioritetus gyvenime, ribas. Išgirsti savo poreikius ir siekti juos patenkinti. Depresija mums rodo, kad tam tikras elgesys ir mąstymo būdas, kurį naudojame yra mums žalingas. Depresija mums siunčia žinutę, kad taip, kaip gyvenome iki šiol mus sekina - laikas pokyčiui. Svarbu sustoti ir peržiūrėti savo gyvenimą, kad galėtume pasirinkti, kaip ir kokius žingsnius reikia žengti link harmoningo gyvenimo.  

Depresijos metu mes pakliūname į tam tikrą pasikartojančių minčių ir jausmų "klampynę", iš kurios vienam išeiti gali būti  nelengva, dėl to rekomenduoju tai daryti su psichologu, kurio kompetencija ir per susitikimus kuriamas santykis sudarys sąlygas atkurti sveiką santykį pirmiausia su savimi, o tada ir su kitais žmonėmis. 

Noriu pridėti nuorodą į straipsnius apie depresiją, kurie galėtų papildyti šį laišką. 

Stiprybės Rugile ir tikėjimo savimi. Tavyje yra visi resursai, kurie tau reikalingi, kad gyventum tokį gyvenimą, kokio nori. 

Šiltai, Inga

atsakytas 2017 Spl 23 Inga
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

403 klausimų
404 atsakymų
9 komentarų
81,390 vartotojų