Paleisti tam, kad sugebėtume kurti. Kaip galime statyti ant to, kas jau pastatyta?

Kaip galime statyti ant to, kas jau pastatyta? Kaip galime statyti ant to, kas jau pastatyta?

 

Gyvenime norime daug įvairiausių dalykų, turime skirtingų svajonių, siekiame laimės, meilės ir džiaugsmo, tačiau vis susiduriame su nematoma siena, su kažkokiais trukdžiais, neleidžiančiais išlaisvėti ir pajusti tuos tyrus jausmus savy. Taip pamažu vis kyla įtampa, mums nepavyksta, nors ir bandome kaskart vėl iš naujo, tačiau atrodo, kad kovotume su vėjo malūnais, nes kiek stengiamės, kiek svajojame, galvojame, kalbame ir darome –  atrodo, vis kažko negana, vis ta laimė žengia priešais mus, vis tas džiaugsmas keliais ėjimais toliau mūsų. Atrodo, belieka tik rankas nuleisti…

Nepasiduokime!

Būtent ties čia norėčiau sustoti ir atkreipti jūsų dėmesį. Ar esate kada pagalvoję, jog tam, kad kurtume savo gyvenimą ir pripildytume jį gražiausiomis spalvomis, reikia paleisti praeitį? Paleisti visa, kas prisikaupę, kas slegia ir neleidžia judėti į priekį? Nes jei esame pilni savo praeities, pilni skausmo, nuoskaudų, ribojančių įsitikinimų ir visko, kas mus tempia žemyn, kaip galėsime save pripildyti kažkuo kitu? Tiesiog nebus tam vietos. Tad prieš kurdami bet ką savo gyvenime, pabandykime pradžiai paleisti tai, kas šiuo metu yra prisikaupę mumyse. Tai nėra vienos dienos, valandos ar akimirkos dalykas, gali prireikti ir daug daugiau laiko norint išsilaisvinti iš tų visų ribojančių ir slegiančių prikauptų dalykų.

Paleidimo būdai ir variacijos

Tad kaip tai padaryti? Kaip būtų galima visa tai paleisti?

Dalinuosi keliais būdais:

  • Pasileiskite muziką ir iššokite visa tai. Nesvarbu, kokie judesiai, kokia muzika, esate namuose, miške, o gal netgi mieste – tiesiog pasileiskite garso tėkmei ir leiskite sau tai paleisti per judesį. Šioje vietoje ypač svarbu daryti visa tai ten, kur jaučiatės saugiai. Įsiklausykite į savo vidų, nes giliai jūs pats žinote, kas jums yra geriausia ir tinkamiausia. Pasitikėkite savimi ir po to galėsite sau už tai padėkoti.
  • Išdainuokite, išrėkite ar kitu būdu tai paleiskite per garsą. Galbūt esate vienas miške (o jei ir ne vienas, gal jūsų draugas ar artimasis, esantis kartu, norėtų prisijungti prie jūsų ir kartu tai padaryti? Visuomet galite paklausti ar pasiūlyti!) ir jaučiate, kad norisi išrėkti visą skausmą, prisikaupusį jau nuo seniai? Padarykite tai!
  • Užsimerkite ir įsivaizduokite, kaip giliai įkvepiant visas skausmas, visi ribojantys įsitikinimai, sunkumai ir kas tik beslegia susitelkia lyg debesėlis į vieną vietą ir giliai iškvepiant visa tai palieka jus. Palieka visą kūną, kiekvieną ląstelę. Giliai kvėpuodami visa tai kaskart įsivaizduokite, vizualizuokite.
  • Paimkite popieriaus lapą, rašiklį ir išrašykite viską, kas ant širdies. Nebijokite, kad kas pamatys ar sužinos – drąsiai rašykite ir liekite savo jausmus, nes tai – jūsų laikas, jums skirta paleidimo praktika ir niekas kitas specialiai neims ir neskaitys, jeigu jūs to patys nenorėsite. Prisiminkite, kad tai – jūsų saugi aplinka ir svarbiausia, kad rašote tai, kas prisikaupę, nekreipdami dėmesio, ar taisyklingai tai rašote, ar yra loginė seka, nei teisdami ar vertindami tai, ką parašėte – leiskite sau tiesiog išsikalbėti į popieriaus lapą.
  • Jūsų sugalvotas būdas (kviečiame pasidalyti komentaruose, ką išbandėte, galbūt sugalvojote dar kokį kitokį būdą, ar kažkuris iš minėtų jums tiko ir patiko).

Veikimo galia

Kaip matote aukščiau, paleidimo būdų yra ne vienas, kaip ir jų yra pačių įvairiausių – o kiek dar jų čia nė nepaminėta… Tačiau svarbiausia ne kiekybėje ir net ne jų perskaityme, o tai, ar mes juos pritaikysime praktiškai. Taip, nuo paprasčiausio straipsnio skaitymo gali palengvėti, kilti įžvalgų, „aha“ momentų ar pan., tačiau norint ilgalaikio, dar gilesnio poveikio, derėtų kasdien ar bent jau laikas nuo laiko įsipareigoti atlikti pasirinktą praktiką. Juk viskas savaime neįvyks, turime įdėti ir savų pastangų. Prisiminkite, kad tai, ką darome, apibrėžia mūsų ateitį, taip pat kaip ir suteikia lengvumo jausmą dabarties akimirkoje. Tad nuoširdžiai ir reguliariai atliekama veikla turės pozityvų poveikį mūsų gerovei.   

Viskas mūsų galioje

Kviečiu mus visus būti sąmoningais apie šį paleidimo procesą ir nuoširdžiai atlikti tai kasdien (ar kas kelintą dieną, ar kai jaučiame, kad mums to reikia, tačiau reguliarumas šioje vietoje būtų tarsi raktas, atrakinantis duris į mūsų džiugesnį rytojų), kol pajusime, kad visi kaltinimai, skausmas ir viskas, kas mus laiko pririštus prie praeities, pamažu palieka, išgaruoja it koks dūmas. Palieka ir išlaisvina suteikiant sparnus skristi mūsų išsvajota gyvenimo kryptimi!