"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
paklausė 2020 Sau 20 Santykiai poroje VIDA

1 Atsakymas

Sveiki, skaitydama Jūsų užklausą girdžiu susirūpinimą. Minite, kad vyras dažnai pakelia balsą ir net viešumoje. Tai atskleidžia, kad balsą pakelia ir kitoje aplinkoje/situacijose. Ir tai tikrai nėra maloni patirtis, ypač, jeigu balsą vyras dažniausiai pakelia prieš Jus.

Pirmiausia norėtųsi atkreipti dėmesį ar pastebėjote kokiam kontekstui vyraujant, vyras ima pakelti balsą? Kas jį taip išprovokuoja? Pastebėti ir atpažinti šiuos dirgiklius būtų labai naudinga - tai gali padėti išvengti arba sumažinti nemalonaus elgesio pasirodymą.

Kitas svarbus aspektas - turėti nuoširdų pokalbį apie tai, kas vyksta ir kaip jo balso pakėlimas Jus verčia jaustis. Jeigu tik prisitaikysime prie nemalonaus pasikartojančio elgesio, pačios tokio elgesio priežasties nepasieksime.

Svarbu atkreipti dėmesį ir į vyro vidinį pasaulį. Galbūt kažkuri jo gyvenimo sritis jam kelia stresą, ir būtent taip (balso pakėlimu, noru sukontroliuoti situaciją) tą stresą jis išveikia. Vis dėlto, tai neturėtų būti daroma kito žmogaus sąskaita.

Taip pat pačios situacijos metu, kai yra pakeliamas balsas, naudinga į tai atkreipti dėmesį. Gali būti, kad pats vyras neatkreipia dėmesio, jog pakelia balsą, todėl pastebėjimas iš išorės gali padėti ugdyti jo savipastabumą. Dar vienas būdas elgesio modifikacijai yra simbolio įsivedimas. Galima sutarti, kad kai jaučiasi irzlus, vietoje balso pakėlimo darys kitą veiksmą (pvz.: patems už švarko rankovės, atsiųs atitinkamą emocijos veidelį ir pnš.). Sutartinis simbolis, kiekvienos poros fantazijos vaisius. Svarbu tai, kad esate pora, ir turėtumėte dirbti kartu.

Pagrindinis klausimas buvo, kaip elgtis tokiose situacijose, kai prieš Jus yra pakeliamas balsas viešojoje erdvėje. Tokiu atveju, ramiu balsu pasakykite, kad vyras kalba pakėlęs balsą, kad pasistengtų kalbėti normaliu, įprastu tonu. Bei, kad paaiškintų, kas jam taip nepatiko toje situacijoje, kad prireikė pakelti balsą.

Jeigu bus sunku abiems kartu dirbti savarankiškai, nepasiduokite, užsukite pas porų/šeimos konsultantą.

Linkiu kantrybės ir stiprybės,

Odeta
atsakytas 2020 Sau 25 Odeta
redaguotas 2020 Sau 25 Odeta
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

476 klausimų
479 atsakymų
9 komentarų
130,138 vartotojų