"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Esame suaugusios dukros tėvai. Jai 27-eri. Dukra jau dag metų gyvena Austrijoje.  Susitinkame retai. Mūsų susirašinėjimai nesklandūs. Nenuoseklūs. Dukros emocinė būklė nepastovi. Su didžiuliais nuotaikų svyravimais.  Suvokiu, kad visa tai rodo, jog iki šiol nepakankamai atkakliai ieškojome galimybių suprasti savo vaiką ir būti jam parama. Ir dabar nesugebame ja būti. Būsime labai dėkingi, jei patarsite, kur ir kaip ieškoti pagalbos bei kaip spręsti šią situaciją.

paklausė 2019 Lap 13 Tėvai ir vaikai Daiva

1 Atsakymas

Laba diena Daiva. Ačiū, kad pasitikėjote mumis ir pasidalinote savo sunkumais. Jei teisingai supratau iš trumpo Jūsų laiško, tai santykiai su dukra niekad nebuvo labai artimi ir kaip teigiate nebuvote jai parama. O dabar  norite būti dukrai parama tik nežinote kaip.
Džiaugiuosi, kad norite keistis, tobulėti ir kurti kitokius santykius su dukra. Jūsų aprašytoje situacijoje, mano nuomone, yra keli galimi būdai, kurie galėtų padėti.
Visų pirma siūlyčiau pagalvoti apie pokalbį su dukra apie tai ką Jūs atradote ir ką norite keisti. Žinoma, situaciją sunkina tai, kad esate toli nuo dukros, tačiau gal artimiausiu metu bus Jūsų susitikimas, kurio metu galėtumėte pakalbėti.  Papasakotumėte dukrai kaip jaučiatės, ką pastebėjote, įvardintumėte kokių santykių norite. Paklaustumėte ko ji norėtų, ką pakeistų jūsų bendravime ir pan. Jei susitikimas greitu metu nenusiimato gal būt galėtumėte visas savo mintis išdėstyti laiške.
Antra siūlyčiau pagalvoti apie galimybę dažniau bendrauti su dukra. Žmones skiriantį atstumą padeda sumažinti internetas. Galėtumėte dažniau paklausti kaip praėjo jos praėjo jos diena, ką nuveikė, įdomaus sužinojo ar pan. Pradžioje gali būti keista, bet ilgainiui tai galėtų jus suartinti ir leistų geriau pazinti dukrą. Taip pat nereikėtų stebėtis jei iš pradžių dukra atakys keliais žodžiais ar vienu sakiniu. Tuomet jūs galėtumėte papasakoti apie savo dieną jos išgyenimus daug plačiau. Laikui begant tikėtina, kad ir dukra daugiau Jums atsivers ir jūsų tarpusavio ryšys sustiprės.
Ir trečia, siūlyčiau pagalvoti apie galimybę apsilankyti pas psichologą. Gyvo pokalbio metu jis padėtų surasti dar kitų galimybių kaip suartėti su dukra. Privatų psichologą galite susirasti pasinaidoję Google paieška.

Stiprybės ir sekmės keičiant santykius
Rasa
atsakytas 2019 Lap 15 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

568 klausimų
571 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų