"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Ką daryti, jei žmogus, su kuriuo mokausi viename universitete, bando mane sužlugdyti su savo pašaipom? Dar tik pradėjau pirmus metus universitete, ir dėl to žmogaus, net eiti nebesinori. Tas žmogus šaiposi iš visko ką darau, šaiposi ne tik iš manęs, bet ir iš kitų. Jis įžeidinėja mane žodžiais ištisai ir net internete. Paėmė mano nuotrauką ir išdarkė ją visaip... Jau mokykloje man užteko patyčių. į policiją neisiu, nes net nepadės. O universiteto valdžia nemanau, kad padės irgi. Tai gal kažką patarsit, kaip man pačiai kovoti su tokiais žmonėmis?

paklausė 2019 Spl 24 Bendraamžiai/santykiai darbe anonimas

1 Atsakymas

Labas. Ačiū, kad pasitikėjai mumis ir papasakojai tai ką tau tenka ištverti. Patyčios yra labai skaudus ir, kaip savo laiške rašei, žlugdantis patyrimas. Suprantu, kad norėtum jog jos greičiau pasibaigtų.
Kalbant apie patyčias pirmiausia reikia suprasti, kad dėl jų nereikia kaltinti savęs. Žinoma tai padaryti nėra lengva, nes kai tenka susidurti su patyčiomis, mes patys to nejausdami imame kaltinti save ir galvoti, kad tikrai kažką darome blogai. Bet kaip minėjai laiške, tas žmogus tyčiojasi ne tik iš tavęs, bet ir iš kitų. O visi aplinkui juk negali elgtis blogai. Todėl labai svarbu nepamiršti, kad nei vienas žmogus nenusipelnė būti užgauliojamas!.
Be to labai svarbu neleisti, kad tavo mintis užvaldytų patyčios. Nereikia galvoti ką galėjai padaryti kitaip, kad tas asmuo nesityčiotų. Nes jei apie tai nuolat galvosi tapsi dar labiau pažeidžiamas. Daug naudingiau būtų pasikalbėti su kitais apie tai ką išgyveni, kaip jautiesi. Gal būt pavyktų tai padaryti su tais, kurie taip pat kenčia nuo to paties besityčiojančio asmens. Tokiu metu neliktumete vienas su skriaudėju, o kovojant prieš patyčias labai svarbu nesijausti vienišam ir bejėgiui. Gal būt kartu pavyktų sustabdyti besityčiojantį asmenį. Nes kaip žinia, patyčios dažniausiai tęsiasi tol, kol kažkas skriaudėjo nesustabdo.
Skriaudėjas besityčiodamas nori tave ir kitus asmenis sumenkinti ar net įbauginti. Siekiant to išvengti galima pabandyti nereaguoti į patyčias ir tikėtis,kad skriaudėjui greit bus nebeįdomu prie jūsų kabinėtis, nes nesulauks norimos reakcijos. Be to gal pavyktų mandagiai atsikirsti,kad pavyzdžiui jo pašaipa yra netinkama tam tikroje vietoj ar tam tikru laiku galima būtų tikėtis, kad patyčių sumažėtų arba jos visai baigtųsi.
Jei tai nepadės siūlyčiau pagalvoti apie apsilankymą pas psichologą, kuris galėtų padėti atrasti būdus kaip atsikirsti besityčiojančiam.

Sėkmės ir tvirtybės
Rasa
atsakytas 2019 Spl 28 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

489 klausimų
489 atsakymų
9 komentarų
137,109 vartotojų