"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Draugavau su vaikinu metus, per tiek laiko, isgyvenome labai daug ir tapau labai prisirysusi prie jo. Kol galiausiai..Jis iskeite mane i kita mergina. Keleta menesiu buvo labai sunku, plyso sirdis, verkiau dienomis naktimis, dingo isvis jausmai kam nors, noras, buvo sunku susikaupti, kazka daryti ir pan. Galiausiai vel atsirado vaikinas, kuris buvo neistikimas...Nuo tada negaliu nieko jausti vyr.lyties atstovams. Jei pajauciu kazka, tai labai trumpam laikui. Jei atsiranda zmogus, kuriam patinku, rupiu ir visa kita, as jam negaliu atsakyti tuo paciu. Man tai yra sunku padaryti, kai negaliu jam kazko jausti, nors to labai noriu. Nebezinau ka daryti, kaip kazka jausti zmogui,jei jis man tik rupi, bet noriu pradeti ateiti su juo? Kaip atsikratyti tos bejausmes merginos? Ar viska reikia pradeti is pat pradzios? Kaip susitvarkyti su savimi? Gal kazka reikia pakeisti gyvenime? Nebeturiu ideju jokiu, patarkite kazka, labai prasau. Busiu dekinga uz atsakyma.

paklausė 2019 Grd 2 Santykiai poroje Beatričė

1 Atsakymas

Labas, Beatriče,

Kaip suprantu iš jūsų laiško pastaruoju metu išgyvenote net dvi skausmingas patirtis su vaikinais. Rašote, jog su vienu vaikinu daug išgyvenote ir prisirišote prie jo. Tai normalu. Žmonės, kurie praeina įvairius etapus (laimės, pykčio, susitaikymo ir t.t.) prisiriša vienas prie kito, kadangi būtent tai juos suvienija. Rašote, jog vėliau jis jus iškeitė į kitą, po to patyrėte ir dar vieno vaikino išdavystę. Nutrūkę santykiai, patirta išdavystė sukėlė jums didelį netekties skausmą ir panašu, jog visa ši patirtis- praverktos naktys, nusivylimas- jumyse sukūrę kažkokią gynybinę sieną.

Kaip suprantu iš jūsų laiško, būtent ši siena jums neleidžia pajausti naujų jausmų, nors rašote, jog juos jausti norite, o ir sutinkate vaikinų, kuriems patinkate ir rūpite. Toks užsidarymas ir neįsileidimas naujų jausmų yra žmogaus psichologinė gynyba po to, kai jam teko išgyventi nemažai skausmo. Tik pilnai išgyventas skausmas, įsisąmoninta patirtis leidžia žmogui judėti toliau, ko pasekoje palengvėja ir naujų santykių kūrimas.

Klausiate, ką reikia daryti, nuo ko pradėti. Tai gana sunkus klausimas į kurį nėra vieno atsakymo. Kiekvienas žmogus skausmą išgyveną ir jį paleidžia skirtingai. Man susidaro įspūdis, jog jūs vis dar jį nešiojatės. Gal padėtų laiško parašymas, į kurį sudėtumėte visas savo mintis, nuoskaudas ir niekam jo neišsiuntus jį sunaikintumėte? Gal padėtų atviras ir nuoširdus pokalbis su jums artimu žmogumi? O gal reikėtų save pažinti tokią, kokia tapote po visų savo patirčių? Suprasti ko norite, kokius santykius norėtumėte kurti. Jei jausite, jog esama būsena nepraeina, rekomenduoju kreiptis pokalbiui pas psichologą. O dabar giliai įkvėpkite, atleiskite jiems ir paleiskite juos. Jūs stipresnė nei manot, net jei dabar apie tai pamiršot.

Siunčiu stiprybės,

Laura.

atsakytas 2019 Grd 3 Laura
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
567 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų