"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki,
Iš karto ačiū Jums didelis, kad skaitote šią žinutę.
Šiuo metu jaučiuosi sutrikusi, nes nesuprantu kas vyksta viduje. Vienu momentu, būdama su šeima ir draugėmis, esu labai laiminga, kai lieku viena, vis dažniau ir dažniau apima liūdnos, negatyvios mintys ir aš jų labai bijau. Neseniai baigiau draugauti su draugėmis, kurios buvo negatyvios ir bijau, kad dėl bendravimo su jomis, tapau mažiau pozityvesnė. Kad išvengčiau pesimistiškų ir negatyvių minčių, užsiėmu hobiais, kurie man labai patinka. Kartais būna, jog prisimenu buvusias drauges ir jaučiu kaip skęstu tose negatyviose mintyse vis giliau. Labai noriu ištrūkti iš negatyvių minčių, pamiršti buvusiais drauges ir būti pozityvesnė. Kaip man užkirsti kelią negatyviam mąstymui ir būti vėl savimi, tai yra - jaustis gerai tiek būdama su kitais, tiek viena?

paklausė 2019 Spl 16 Kita anonimas

1 Atsakymas

Labas. Ačiū Tau, kad pasitikėjai mumis ir pasidalinai savo išgyvenimais. Suprantu, kad jautiesi pasimetusi ir nežinai ką daryti kai užpuola  negatyvios mintys. Savo laiške minėjai, kad tos negatyvios mintys susijusios su buvusiomis draugėmis su kuriomis dabar nebebendrauji ir  jos tave aplanko tuomet kai lieki viena. Nes tuomet kai esi su kitais ar užsiiminėji savo hobiais jautiesi laiminga ir apie negatyvius dalykus negalvoji. Gaila tik, kad neparašei kokios būtent tos mintys kyla, ar jos kyla visuomet kai pasilieki viena ar tik tuomet kai prisimeni buvusias drauges...
Negatyvias mintis laikinai gali sustabdyti tiesiog garsiai pasakius STOP tuomet kai jos tave aplanko ir pradėjus ką nors niuniuoti visiškai nesvarbu ką... Gali būti tai, kad ir daina "Du gaideliai". Tokiu būdu tavo galvoje suksis dainos melodija, o ne negatyvios mintys.
Tačiau tam, kad galėtum atsikratyti neigiamų minčių pirmiausia turėtum išsiaiškinti kodėl jos kyla. Tą galėtum padaryti keliais būdais.
Pirma, paanalizuok situacijas, kuriose tave aplanko neigiamos mintys ir pasižymėk kur kilo tos mintys, kada kilo, ką veikei iki tol kol mintys atsirado, ką darei kai supratai, kad neigiamos mintys sukasi tavo galvoje ir pan. Taip pergalvojant kelias situacijas turėtum pastebėti tam tikras pasikartojančias detales, kurios tau duotų užuominų apie tai dėl ko tos negatyvios  mintys gali kylti.
Antra, pabandyk rašyti dienoraštį. Jame laisvai, atvirai ir nuoširdžiai gali aprašyti savo išgyvenimus, svajones, baimės ir t.t. Gal būt raštu dėstant savo išgyvenimus paaiškės kodėl tos neigiamos mintys tave vis aplanko.
Ir trečia, gal tavo aplinkoje yra žmogus, kuriuo pasitiki, kuris galėtų išklausyti ir patarti ? Tai gali būti mama, draugė, kaimynė, giminaitis ar dar kas nors. Gal būt galėtum apsilankyti pas psichologą, kuris tave išklausytų ir padėtų susigautyti kylančiose mintyse.

Galiausiai reikia nepamiršti, kad staiga viskas nepasikeis... Net ir tai, kad išsiaiškinsi negatyvių minčių kilimo priežastį negarantuoja, kad nuo tos minutės tau jos nebekils. Bet tu esi šaunuolė, nes imi spręsti atsiradusius sunkumus, o ne lauki kol jie patys išsispręs. Todėl linkiu kantrybės ir ištvermės keičiant mintis norima linkme.

Rasa
atsakytas 2019 Spl 17 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

453 klausimų
456 atsakymų
9 komentarų
115,708 vartotojų