"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Man 15 metų, mano klasės draugams taip pat. Klasėje ir tarp draugų jaučiu nuolatinį diskomfortą (klasėje per pamokas ir per pertraukas). Taip yra todėl, nes klasės draugai nuolat keikiasi, įžeidinėja vienas kitą, atėję nesisveikina, taigi visi vaidina be galo kietus. Aš irgi esu gan populiari, bet sveikinuosi su kitais, nesikeikiu ir retai kada pasakau piktą žodį. Norėčiau, kad klasės draugai būtų tikri draugai ir mūsų klasė būtų lyg darni šeima. Bet ką daryti  jei dauguma yra kitokie ir tik keletas vaikų yra mandagūs?

paklausė 2019 Vas 27 Bendraamžiai/santykiai darbe anonimas

1 Atsakymas

Laba diena,

                             Patyčios yra rimta problema  su kuria susiduria dauguma mokyklų. Panašu, jog patyčios veikia ne tik tą žmogų, kuris tyčiojasi ir iš kurio tyčiojasi, bet ir tą, kuriam tenka tai stebėti.

                             Iš laiško suprantu, jog norite taikos savo klasėje (norite jog Jūsų klasė būtų lyg darni šeima), bet susiduriate su problema, jog dauguma bendraklasių yra nemandagūs ir įžeidinėja vienas kitą  (klasėje vyksta patyčios), o mandagių vaikų yra vos keletas.  Yra ne viena būdas kaip spręsti šia problemą. Vieną iš jų Jūs jau darote- neliekate abejinga.

                             Abejingumas patyčioms gali būti suprastas kaip palaikymas. Labai gerai, jog Jūs nelikote abejinga, iš to galima spręsti, jog Jūs tokio elgesio nepalaikote.  Normalu, jog nepalaikydama patyčių, tačiau jas stebėdama  jaučiate  diskomfortą.  Dauguma vaikų mokykloje tyčiojasi siekdami specialiai įžeisti ir pažeminti kitą arba tyčiojasi siekdami įgauti pranašumo ir būti populiariais. Savo laiške rašote, jog esate gan populiari, bet nesikeikiate, sveikinates su kitais ir retai kada pasakote piktą žodį. Jei norite pokyčių-  pradėkite nuo savęs.

                             Populiarūs vaikai turi nemažai įtakos kitiems jų amžiaus vaikams. Savo elgesiu Jūs galite parodyti pavyzdį kitiems, galite palaikyti ir būti draugiška tam iš kurio tyčiojasi. Galite pasitraukti iš situacijų, kai pradedate jausti diskomfortą ir pastebite patyčias, tokiu savo elgesiu parodytumėt, jog nepalaikote to, kas vyksta.  Kuo daugiau bendraklasių stebės ir palaikys patyčias, tuo ilgiau jos tęsis ir vis stiprės. Jokiu būdu neįžeidinėkit bendraklasio, kuris bando vaidinti kietą. Atsakydama patyčiomis galite pabloginti situaciją ir dar labiau jas paskatinti. Juk ir pačios saugumas yra svarbus.

                             Jūs turite labai gražų norą- jog visi bendraklasiai būti tikri draugai. Jūs nesate abejinga-  pastebite patyčias ir savo laišku įrodote, jog į jas reaguojate. Kitas žingsnis ką galėtumėt padaryti, tai pasikalbėti apie tai su suaugusiuoju mokykloje, kuriuo pasitikite. Galite tai padaryti ir anonimiškai pranešdama apie situaciją mokyklos psichologui  ar socialiniam darbuotojui . Patyčios yra didelė problema, o su šia problema kovoti reikia ne vienam.  

                             Pagalvokite, jei Jūs jaučiate diskomfortą  stebėdama patyčias savo klasėje, tai tie iš kurių tyčiojasi, su kuriais nesisveikina jaučia stiprų skausmą dėl to kas vyksta. Nelikdama abejinga, rodydama gerą pavyzdį, palaikydama gerą atmosferą klasėje ir pranešdama apie tai kitiems, jūs ne tik galite padėti sau jaustis geriau klasėje, bet ir kitiems jaustis saugesniems.  

Palaikau Jus, sėkmės.

atsakytas 2019 Vas 28 Laura
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

527 klausimų
528 atsakymų
10 komentarų
153,876 vartotojų