"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki, mano dukra yra pradinukė. Yra ganėtinai sunkaus charakterio - visapusiškai linkusi į vadovavimą, nepasiduoda kitų taisyklėms, priešgyniauja. Taip pat yra labai aktyvi, nuolat reikalauja įvairiausias būdais dėmesio. Nesugeba susirasti ir išlaikyti ilgalaikių draugų.. Nenori į mokyklą - kažkada turėjome nuoširdų pokalbį kurio metu papasakojo kaip jaučiasi klasėje. savo sitaciją apibūdino taip - Jie mane muša. Ne rankomis, ne kojomis, o žodžiais. Bet skauda tai taip pat. Bandžiau su mokytoja kalbėti - atmetė šią vaiko būseną, skaydama, kad vien ji kitiems sukelia tokius jausmus apie kuriuos pati kalba. Jaučiamas jau neberacionalus priešiškumas dukros atveju ( Jūsų vaikas per daug aktyviai dalyvauja pamokose, nepalaukia 7s prieš pakeldama ranką, aš jos atgal neišgimdysiu, jūsų dukra pasyviai dalyvauja pamokose, su ja visi elgiasi gražiai tik ji ne ir t.t.) Vienu metu dukrai kasdien sukildavo temperatūra mokykloje (mokytoja pradėjo nebeišleidinėti iš pamokų) arba kiti negaliavimai.

Galų gale prieš atostogas įvyko konfliktas - pripaišė ant sienos kitos mokytojos klasėje. Iš to išaiškėjo dar viena situacija - mokytoja ne tik prieš vaiką, bet ir prieš mane nusiteikusi (tą sužinojau netyčia gavusi kitos mokytojos žinutę savo dukros klasės mokytojai). Dukra į šią mokyklą atėjo antrais metais... jaučiu visapusiška priešiškumą prieš ją (kaip ir minėjau ji yra labai nepatogus vaikas) galų gale ir aš jaučuosi blogai. Nuolat pergyvenu.. dukrai vis sakau palauk 5 klasės - ten tikrai viskas bus kitaip. Ar verta? Gal kažkur kreiptis ir su kažkuo mokykloje kalbėti apie tokią situaciją? Esu visiškai nekonfliktiškas žmogus, mieliau nuleisčiau viską, tačiau šiuo atveju kenčia vaikas. Nes kad ir kaip nenoriai dažnai eina į mokyklą, bet dėl tam tirkų mokyklos veiklų įstaigos keisti nenori...Ačiū už pagalbą....

paklausė 2019 Bal 29 Stresas Mama

1 Atsakymas

Sveiki.

Ačiū,kad pasidalinote savo išgyvenimais.
Suprantu,kad nerimaujate dėl dukros.

Mokykla vaikui yra kaip antrieji namai, nes joje vaikai praleidžia tikrai daug laiko, todėl natūralu,kad norite jog dukra mokykloje jaustųsi gerai. Deja,bet šiuo metu,kaip rašote savo laiške, situacija yra kitokia. Savo laiške klausiate ar verta ko nors imtis? Jeigu  esama situacija mokykloje jums netinka ir norite ją pakeisti tai galite padaryti tik imdamasi veiksmų. Jeigu nieko nedarysite greičiausiai viskas ir liks taip kaip buvę. Ir nesvarbu ar pradinėse klasėse ar penktoje klasėje mokysis dukra. Nebent mokykla,kurioje mokosi jūsų dukra yra tik pradinė,o į penktą klasę ji eis į kitą mokyklą su kita klase,nes kaip suprantu vaiką mokykloje skriaudžia ne mokytoja,o klasiokai. Todėl šioje situacijoje yra kelios galimybės:
*Pirmoji tai nieko nesiimti ir tikėtis,kad viskas pasikeis penktoje klasėje.
* Antroji galimybė yra dar kart bandyti kalbėtis su mokytoja. Priimti susitarimus ką galima padaryti,kad jūsų dukra jaustųsi gerai mokykloje (šio pokalbio metu greičiausiai mokytoja norės aptarti ir ką galima padaryti,kad jūsų dukra laikytųsi mokyklos ir klasės taisyklių).
* Trečioji galimybė yra kreiptis į mokyklos psichologą su kuriuo dukra galėtų pabendrauti ir surastų savo būdą kaip geriau jaustis mokykloje. Jei mokyklos pakeisti nenorite.
* Ketvirtoji galimybė yra kreiptis į mokyklos socialinį pedagogą ir papasakoti esamą situaciją bei paprašyti tarpininkauti bandant susitarti su mokytoja. Šio pokalbio metu tai pat greičiausiai bus bandoma priimti susitarimus ką tiek mokytoja tiek jūs ar jūsų dukra turėtų keisti,kad visiems mokykloje būtų gera.

Tikiuosi,kad bent viena iš aprašytų galimybių jums bus naudinga ir ją pasinaudojusi pagerinsite dukros savijautą mokykloje.

Rasa
atsakytas 2019 Bal 29 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

556 klausimų
558 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų