"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Įtariu, jog sergu bulimija. Mano KMI yra 17.78 (t.y. nepakankamas svoris). Esmė tame, kad labai dažnai gyvenu nuolatinėje streso įtampoje, o jausdama stresą sąmoningai nevalgau. Galiu išbadauti visą dieną. Artimiesiems neretai meluoju, jog pavalgiau, nesu alkana, neturėjau laiko pavalgyt ar pan. Tokiomis akimirkomis dažniausiai valgau tik jeigu artimieji po nosim padeda maisto. Kitu atveju badauju. Nesu tinginė, atsiradus laiko mėgstu gaminti įvairiausius patiekalus, tačiau būdama streso būsenoje dažniausiai guliu lovoj ir nieko nenoriu daryti. Nemanau, kad esu stora, manau, kad turiu gražią figūrą, tačiau nesuvokiu kaip galiu streso akimirkomis prisiversti valgyti ir sąmoningai savęs nemarinti badu. Bulimiją įtariu todėl, kad pagerėjus psichologinei būklei persivalgau tiek, kad vos galiu paeiti (išsivemti neinu), bet tuomet labai sunku būna fiziškai. Taip pat tai atsiliepia mano vaisingumui, nes jau kelis metus su vyru negalime susilaukti kūdikio. Kaip galėčiau sau padėti?

paklausė 2019 Kov 2 Stresas Lina

1 Atsakymas

Labas rytas, Lina, 

džiaugiuosi, kad rūpinatės savo sveikata ir ieškote pagalbos.

Savo laiške minite, kad įtariate sau bulimiją dėl nevalgymo streso metu, apsivalgymo praėjus stresui ir per mažo KMI. Tokiu atveju siūlyčiau pagalvoti apie kreipimąsi į valgymo sutrikimų specialistus, kurie galėtų patvirtinti arba paneigti jūsų įtarimus. 

Vieną iš galimų pagalbos sau būtų Jūs pati įvardijote savo laiške. Tai valgymas kartu su artimaisiais, kai jie jums padeda maisto po nosimi. Siūlyčiau pagalvoti apie galimybę su jais pasikalbėti apie savo nevalgymą ir paprašyti, kad jie kartu su jumis valgytų nekreipiant dėmesio į jūsų išsisukinėjimus, kuriuos kaip minėjote naudojate, kad išvengtumėte valgymo. 

Be to jūsų laiške dažnai minimas stresas. Akcentuojate, kad jūsų valgymas ar nevalgymas susijęs su patiriamu streso lygiu. Jaučiant stresą nieko nenorite daryti tik gulėti lovoje. Gal tuomet būtų naudinga pasidomėti apie tai kaip kovoti su patiriamu stresu. Kadangi savo laiške neminite koks tai stresas, siūlyčiau pasiskaitinėti apie įvairias streso įveikos metodikas (pvz. relaksacija, progresuojanti raumenų relaksacija ir t.t.)

Kaip dar būtų galima sau padėti sergant bulimija išsamiai buvo atsakyta kolegės anksčiau pagalbos linijoje. Užduotą klausimą ir atsakymą būtų galima paskaityti čia

Linkiu sėkmės !

Rasa

atsakytas 2019 Kov 6 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

413 klausimų
415 atsakymų
9 komentarų
87,250 vartotojų