"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Sveiki sunus lb uždaras, nebendraujantis, mete mokykla ir prasitare kad jauciasi bevertis ir nori pasitraukti iš šio pasaulio. Kalbetis nesikalba, pas daktarus neina, nebežinau kaip man elgtis kaip jam padeti?
paklausė 2019 Vas 25 Depresija Sibile

1 Atsakymas

Laba vakaras,
Visų pirmiausia noriu pasakyti, jog esate gera mama ieškodama būdų kaip padėti sūnui.
Žmogus kalbantis apie savižudybę išgyvena stiprų vidinį skausmą ir nori jog tas jausmas dingtų. Visų pirmiausia ką galite padaryti, tai būti kartu su sūnumi, nepalikti jo vieno ir priimti jo jausmus, išklausytį jį ir nebandyti paneigti jo jausmų.
Kalbėdama su sūnumi parodykite, jog jį palaikote, pasakykite, jog Jums yra svarbu jog jis gyventų. Neretai žmones gasdina kitų kalbos apie mirtį, tad labai svarbu nuoširdžiai priimti žmogų, kuris tuo metu kenčia.
Savižudybė apima keletą etapų: minčių etapą (kai žmogus galvoja apie mirtį), ketinimų etapą (mintys virsta potencialiais ketinimais ir yra pasirenkamas būdas nusižudyti), planavimo etapą (žmogus pradeda ruoštis atimti sau gyvybę, gali pasikeisti jo elgesys, neretai yra baigiami tvarkyti įvairūs reikalai) ir veiksmo etapą (žmogus žudosi).
Nėra aišku, kuriame etape yra Jūsų sūnus. Šiuo atveju yra reikalinga psichologo pagalba. Ją galite gauti nemokamai savo miesto psichikos sveikos centre arba poliklinikoje.
Gali būti, jog Jūsų sūnus nenorės priimti psichologo pagalbos, tačiau šiuo atveju nepamirškite, jog kalbėjimas apie savižudybę yra pagalbos šauksmas ir Jūs jį išgirdote. Galite palaikyti sūnų jį palydėdama pas specialistą, pasakydama jam šiuo jam sunkiu gyvenino etapu jį palaikysite ir būsite šalia.
Palaikymas šiuo metu yra labai svarbus.
Linkiu nesustoti ieškoti pagalbos!
atsakytas 2019 Vas 25 Laura
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

489 klausimų
489 atsakymų
9 komentarų
137,109 vartotojų