"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Kaip padidinti savo savivertę, jeigu kiekvieną dieną lyginu save su kitais, kurie yra pasiekę daugiau, yra sveikesni, produktyvesni ir pan. ir tokiu būdu vis labiau krenta mano savivertė. Norėčiau mažiau lyginti save su kitais ir tuo pačiu dirbti su savimi, kad padidėtų savivertė, tačiau nežinau kaip.
paklausė 2017 Rgs 24 Motyvacija anonimas

1 Atsakymas

Geriausias atsakymas
Sveiki,

Ačiū, už klausimą. Savo laiške išreiškiate norą didinti savivertę ir klausiate kokiais būdais galite dirbti su savimi. Svarbu paminėti, kad savivertės kėlimas yra procesas, tai neįvyksta staiga, tačiau kasdien mažais žingsneliais galima link to eiti.

Keletas praktinių pratimų, kaip kelti savivertę:

1. Kasdien dienoraštyje rašykite savo teigiamus poelgius, mažus ir didesnius laimėjimus, išgyvenimus. Svarbu ugdyti įprotį lyginti save ne su kitais žmonėmis, o su savimi pačiu praeityje. Vesdama dienoraštį galėsite sekti, kaip tam tikrose srityse augate.

2. Kas rytą pagalvokite ir geriausia užsirašykite, savo tos dienos norus (surašykite kuo daugiau konkrečių norų pvz. išeiti pasivaikščioti palei upę) net ir smulkiausius ir stenkitės juos įgyvendinti.

3. Rekomenduoju paskaityti Melanie Fennell knygą "Įveikite žemą savigarbą", ten rasite pateiktų praktinių patarimų kaip keisti nuomonę apie save.

4. Skirkite laiko savo mėgstamai veiklai, susitikite su pozityviais žmonėmis, bent kartą į savaitę padovanokite sau kokią dovanėlę.

5. Skirkite dėmesio savęs pažinimui: Kokios Jūsų vertybės? Kokie tikslai? Kas Jus daro unikalią? Kokios Jūsų stiprybės ir silpnybės? Pažinkite save ir savo kelią, kurias tiesiasi kasdien. Jūsų gyvenimo kelias yra Jums pats tinkamiausias ir visiškai individualus, dėl to nėra prasmės savojo kelio lyginti su kitų žmonių, nes mūsų kryptys ir tikslai skiriasi.

Labai svarbu apsupti save žmonėmis, kurie Jus įkvepa, palaiko, pastiprina. Vienas iš tokių žmonių visada gali būti psichologas, kuris kartu su Jumis padės pamatyti savo besąlyginę vertę ir ją auginti. Santykyje su žmogumis, kuris mus priima  ir gerbia besąlygiškai daug lengviau mokytis save priimti ir gerbti besąlygiškai.

Linkiu stiprybės ir šypsenos pirmiausia sau, o tada ir visiems aplinkui,

Šiltai,

Inga
atsakytas 2017 Rgs 25 Inga
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

359 klausimų
360 atsakymų
9 komentarų
74,531 vartotojų