"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Bijau iseit is namu, kaip su tuo tvarkytis?
paklausė 2018 Grd 20 Depresija Ema

1 Atsakymas

Laba dienelė,

labai ačiū Tau už laišką.. Gerai, kad pati pastebi, jog kažkas ne taip, ir kreipiesi pagalbos. 

Gali būti kelios priežastys, Tu patyrei kažką labai sunkaus, arba galimai Tavo nerimas tapo labai stiprus. Be abejo, tokia situacija nėra labai smagi. Ir ją būtina spręsti, kad netaptų dar sunkiau. Beje, jei kas nors Tau grąsina - kreipkis pagalbos į policiją. 

Gali bandyti kelis variantus, - pasiskambinti į Krizių įveikimo centrą (www.krizesiveikimas.lt), pasitarti, gali pasižiūrėti "Rastis" puslapį https://www.facebook.com/rastisvilnius/ , o galima ir iškarto kreiptis į gydytoją psichiatrą, kad ir poliklinikoje. Jei turi galimybę, pas specialistą gali apsilankyti privačiai.  Svarbu būtų pasirinkti žmogų, kuris Tau tiks, kuris tave supras, paguos ir nuramins. Atėjusi matysi, kaip sekasi bendrauti, ar Tau priimtinas gydytojo požiūris, bendravimo stilius. Nepamiršk, - žmonės tikrai nori padėti, ir Tau tikrai bus lengviau. 

Gyvenimas ne visuomet mus lepina.. Tačiau yra puikus posakis, ir jis atitinka realybę - pagal žmogų sprendžiama ne pagal bėdas, kurios jį užpuolė, o pagal tai, kaip jis jas įveikė. Tad, Ema, nusiteik pozityviai. Įveikti galima labai daug problemų, svarbu su jomis nelikti vienai. Gera mintis parašyti mums laišką, ir dar šauniau bus pasikalbėti su psichologu ar gydytoju. Viskas pradės spręstis, tik kad tam be abejo reikia laiko.

Ar pavyksta nueiti į mokslus ar darbą?. Jei ne, reikėtų kuo greičiau paprašyti gydytojo pažymos. Svarbiausia, nebijoti, - visa turėtų susitvarkyti. 

Kol kas - svarbu, kad gerai leistumei laisvalaikį. Pasirūpink gerais filmais, sveikais sausainiais, knygomis, (tik) gerais draugais, galbūt norėtum pradėti lankyti jogą. Ar turi žmonių, kurie tave palaikys? Dažniau su jais susitik ir pasikalbėk. Dabar šventės, nepamiršk pasipuošti būsto, pasiruošti, nusiteikti smagiai pasėdėt. Pasistenk bent trumpam nukreipti dėmesį ir pamiršti bėdą, atsipalaiduoti. Veik tai, kas Tau patinka - piešk, išsimiegok, bendrauk, skaityk anekdotus ar pan..

Darsyk ačiū už laišką, ir gražių Tau švenčių!! Laikykis!

Inga

atsakytas 2018 Grd 24 Inga P.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
567 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų