"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Man 15 metų.iki 18 dar toli,kad galėčiau išeiti iš namų.o namie negaliu išbut del kasdieniniu konfliktu su mama.
paklausė 2018 Grd 2 Stresas Silv123

1 Atsakymas

Laba dienelė,

ačiū Tau, kad rašai.. Puiku, kad nori spręstis, ieškai išeičių, kad gavome Tavo laišką. Įdomu, kiek laiko visa tai tęsiasi? Ar kada buvo, kad geriau sutartumėte? Galbūt mamai šiuo metu yra sunkesnis periodas? Gal ji kuo serga, ar kas atsitiko?.

Manau, būtų geriausia, jei Tu pasiskambintumei Vaikų Linijai 116 111, ir pasipasakotumei  apie situaciją ir savo jausmus.. Konsultantai Tave palaikys, ir pažadu, kad netrukus taps ramiau ir lengviau. Svarbiausia yra pasiryžti ir tikrai paskambinti, objektyviai nupasakoti, kas kaip ir kodėl ir pamatysi, kaip viskas ims keistis. ;)

Kad ir kas būtų nutikę, esi vertas/verta geriausių ir gražiausių gyvenime dalykų ir patirčių. Esi vertingas žmogus.. Jau didžiąją dalį mokyklos atsimokei, tad iki savarankiško gyvenimo gyvenimo nedaug liko. Beje, jei Tavo sveikata gera, Tu gali jau dabar ieškotis/rasti darbą, pvz. 0,25 etato. Turėtumei savo pinigėlių, mažiau laiko pergyvenimams, pažintum žmones, kurie į Tave žiūrės kaip į kolegą, ne mokinį.. Tas irgi gali būti puiki patirtis! Darbas brandina, leidžia dažniau apsilankyti kine, nusipirkti norimos muzikos, knygą ir sportbačius. Tu gali!

Kaip galima būtų spręsti santykius su mama? Pabandyk užsirašyti dalykus dėl ko dažniausiai pykstatės. Tuomet, apsilankyk pas mokyklos psichologą, ar pakalbėk apie visa tai su kitu suaugusiu žmogumi, kuriuo pasitiki - teta, močiutė, gera kaimyne ar faina mokytoja. Pabandykite drauge nuspręsti, ar šiuos dalykus tikrai galima pakeisti. Jei taip, - bandyk, keisk, stenkis.. Bet žinoma, būtų svarbu, kad Tave kas palaikytų.. (Gal klasiokai? Pusbrolis? Kitas artimas doras žmogus?) Jei matysite, jog tai - nepakeičiami dalykai, vadinasi, mama patiria sunkumų, ir jai ne visuomet lengva Tave suprasti. Gali bandyti susitarti, - galbūt vietoj 10 iš matematikos ji galėtų pati padėti Tau rasti gerą saugų darbą, arba Tu galėtum kompensuojant pažymius kartą į savaitę paruošti pietus? Kalbėkitės, derėkitės, galbūt ir susitarti pavyks!

Atėjo gražuolė žiema, tuoj bus Kalėdos! Nepamiršk, kad esi šauniausias žmogus pasaulyje, o kūnas - šventas, negalima nei savęs skriausti, nei žaloti, ar bet kaip kitaip nepagarbiai elgtis. Jei dar kils minčių apie savižudybę, kad ir 3 nakties skambink Jaunimo Linijai - 880028888, ten laukia vienišų, liūdnų žmonių skambučių, kuriems taip reikalingas šiltas draugiškas pokalbis, palaikymas ir viltis. Tu ne vienas, ar ne viena.. Situacija rytoj nepasikeis, tačiau pasisemkime kantrybės, ir Tavęs laukia be galo prasmingas, nepaprastai įdomus gyvenimas, darbai, įdomūs žmonės, ir geri jausmai.

Laikykis, ir iki!!

Inga

atsakytas 2018 Grd 2 Inga P.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

489 klausimų
489 atsakymų
9 komentarų
137,109 vartotojų