"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki,

    Sūnus sunkai valdo emocijas, yra nervingas, bet negali pastovėti už save tarp bendraamžių (klasės draugų), kaip tėvai galėtų padėti? Ar čia jau reikalinga specialistų pagalba?

Pagarbiai,

Edita

paklausė 2018 Lap 23 Bendraamžiai/santykiai darbe Edita

1 Atsakymas

Sveiki, Edita,

ačiū, kad rašote.. Tai, ką apibūdinote, vaiko sunkumai - labai svarbu. Ir puiku, kad jūs apie tai galvojate, rengiatės spręsti. Dažniausiai būna taip, - vaikas nekaltas, aplinka kalta.

Į jūsų klausimą man būtų sudėtinga atsakyti, kadangi reikėtų atlikti testą, kad taptų aiškiau, ar reikalinga specialisto pagalba.

Matau kelis dalykus.. Gali būti mokyklos problema. Jautrius vaikus dažniau skriaudžia, tyčiojasi, pašiepia ir pan.Tačiau čia svarbu būtų pasiklausti paties vaiko, - ar mato problemą jis pats? Kaip jis ją mato? Galbūt jis visai kitaip įvardys savo sunkumų priežastį.. Nenustebkite, pasistenkite išgirsti. Juk vaiko sveikata - visų svarbiausia! Bendradarbiaukite su mokytoja, su mokyklos psichologu ir socialiniu pedagogu. Prašykite pagalbos, ir ją jums suteiks! Susižinokite problemą iš klasės auklėtojo, vaiko ir patys pasiskambinkite Tėvų Linijai pasitarti, kokių veiksmų toliau galite imtis. Nieko nebijokit, jūs jau paklausėt, parašėte laišką! Vadinasi, esate pakeliui į problemos sprendimą. Kaip žinia, sunkumų amžinų nebūna! https://www.tevulinija.lt/

Nežinau jūsų sūnaus amžiaus. Jūsų minimo pokyčiai taip pat gali būti paauglystės požymiai, susiję taip pat ir su biologiniais, hormoniniais natūraliais pakitimais. Negalėjimas atstovėti prieš draugus yra paauglystės požymis. Nes draugai šiems jauniems žmonėms yra begaliniai svarbūs.. Kita vertus, būtų gerai žinoti, kai vaikui sekasi mokytis? Galbūt jis turi mokymosi sunkumų/sutrikimų? Tokiu atveju būtų naudinga jums su vaiku apsilankyti Pedagoginėje psichologinėje tarnyboje, įsivertinti galimybes ir poreikius, kad mokykla gautų rekomendacijas. 

3 ias aspektas būtų - ar ir kiti mato, kad vaikas "neatstovi prieš draugus"? Galbūt jūsų lūkesčiai, turiu omeny šeimą, neatitinka natūralių vaiko savybių ir poreikių? Kartais taip būna.. Tai nėra blogai, tiesiog kartais būna nepaprastai naudinga laiku pastebėti ir pasikoreguoti. Priimkite vaiką tokį, koks jis yra, ir jis užaugs gyvenimui dėkingu doru ir džiugiu žmogumi.

Jei vaikas susidėjo su netinkama kompanija, arba turite įtarimą kad taip yra - nedelsdami kreipkitės į mokyklos, poliklinikos ar privačius specialistus. Kiekviena diena svarbi! Nepalikite jo ir nepraraskite vilties! Dabar jam jūsų reikia labiau nei bet kada! Laimingai ir iki!

Inga

atsakytas 2018 Grd 2 Inga P.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

548 klausimų
550 atsakymų
10 komentarų
168,460 vartotojų