"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
paklausė 2018 Spl 7 Motyvacija anonimas

1 Atsakymas

Laba diena,

ačiū, kad klausiate.. Tema išties yra svarbi, ir ypač aktuali ji tampa, vaikui pradėjus lankyti mokyklą. 9 metukai matyt yra pradinė mokykla, tai ir yra geriausias laikas klausimui apie motyvacijos kilmę. 

Kiekvienas vaikas yra kitoks, ir yra motyvatorių grupė, kurie padės vaikui mokytis, priklausomai nuo asmenybės.. Čia jau jūs galėsite geriausiai pasakyti, kas tai būtų, - spalvoti sąsiuviniai, galimybė lankyti būrelį, vasaros stovykla, ar savaitgalio išvyka į observatoriją.

Tačiau svarbu būtų pastebėti, jog šie motyvatoriai greičiausiai bus antriniai, ir kartais gali veikti mažiau. Svarbiausia vaiko norui mokytis yra mažylio santykiai su tėvais. Ir galima galvoti, galbūt visiems drauge, kaip tuos santykius sutvirtinti. Galbūt padėtų reguliarūs vaikų su tėvais žaidimai, pozityvių filmų peržiūros, pyragų kepimai drauge, išvykos į miestą, pasivaikščiojimai, ar tradicija tampantys popkornų kepimai su kakavos puodeliais. Ką jūs ir jūsų vaikas labiausiai mėgsta? Erdvė tyrinėjimui, bandymams ir vaizduotei labai plati.. Tad pirmas žingsnis galėtų būti pokalbis su vaiku, vėliau, galima rasti papildomo laiko. Žinoma, vaiko motyvacija iškart nepasikeis, tam reikia daug laiko ir kantrybės.

Svarbu būtų pasigilinti, ar neįvyko šiuo metu kokių skaudžių įvykių šeimoje, - kaip antai mirtys, skyrybos, konfliktai ir pan. Jei taip iš tiesų yra, galbūt vaikui reikalinga psichologo pagalba? Gali būti emociniai, pvz, nerimo, gali būti sunkumai sukaupti dėmesį.. Sudėtinga pasakyti per atstumą. Galimai, būtų gerai įsivertinti ir palankyti konsultacijas. Su specialistu, be abejo, susitvarkysi greičiau ir efektyviau. Lankymasis pas psichologą gali turėti teigiamą įtaką visam likusiam gyvenimui..

Paskutinis, ir vienas svarbesnių aspektų būtų nuolatinė vaiko kontrolė, išlaikant tėvišką autoritetą. Kasdieną klauskite, ar vaikas paruošė pamokas, ar stalas patogus, ar netrūksta sąsiuvinių, kas neaišku, kas sunku, kas nesuprantama, kuo mama ar tėtis gali padėti? Jei nebūnate namuose, skambinkite ir rašykite, palikite raštelius. Priminkite, priminkite, kartokite ir kartokite. Jei neatliko namų darbų, gavo prastą pažymį, be pykčių tačiau tvirtai drauge išsiaiškinkite priežastis ir kaip geriau būtų elgtis kitąkart. Nepamirškite, jog vaikai privalo skaityti knygas. Nuolat išsireikalaukite, kad imtų dar ir dar vieną knygą iš bibliotekos. Niekuomet nesusipriešinkite su mokykla ir mokytojomis. Kantriai aiškinkite vaikui, jog mokytojo tikslai yra patys geriausi.  Girkite vaiką už visus darbus. Švęskite mažas pergales, gerus pažymius ir sėkmes. 

Jei vaikas gabus, galbūt verta būtų šiek tiek daugiau laiko skirti jo užklasinėms veikloms? Galite bandyti susisiekti su Gabiųjų ugdymo centru http://guc.lt/index.php/lt/titulinis/  Čia be abejo rasite daug informacijos, palaikymo, supratimo ir galimybių vaikui atsiskleisti. 

Darkart ačiū jums už laišką, ir didžiausios sėkmės auginant ypatingą visuomenės narį!

Inga

atsakytas 2018 Spl 15 Inga P.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
568 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų