"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
paklausė 2018 Rgs 19 Motyvacija Erika

1 Atsakymas

Laba diena,

Smagu, kad rašote ir dalinatės savo rūpesčiais. Šiais laikais labai aktualus klausimas: kaip motyvuoti vaikus?

Pirmiausiai visiškai neaišku, į kelintą klasę eina Jūsų vaikas. Kiek laiko lanko futbolo būrelį, ir ar jam patinka tas būrelis. Gal vaikas dar nežino savo pareigų ir atsakomybių, o gal jau yra didesnis, ir bando ,,pagudrauti”. Antras klausimas man kyla, o kas vyksta, kad jis neparuošia grupėje pamokų? Juk tam būna skirtas laikas, ir ten su jais dirba atsakinga mokytoja.  Ko Jūs norite pasiekti, neleisdama i futbolą savo vaiko? Jūs tikite, kad jis su meile, o gal iš baimės,  sėdės ir ruoš namų darbus?

Labai svarbu Jūsų susitarimai. Jei Jūs su savo vaiku susitariate, kad jeigu nebus paruošti namų darbai, jis negalės eiti į treniruotę, vadinasi turite laikytis šio susitarimo. Jei Jūs tai pranešite tik tada, kai reiks eiti į treniruotę, o Jūs pamatote, kad namų darbai neparuošti, greičiausiai vaikui sukils pyktis, ir tikrai nepadidės motyvacija kitą kartą padaryti namų darbus. Taip pat labai įdomu, kiek Jūsų vaikui svarbus yra šis būrelis? Jei jis labai nori lankyti, ir nenori praleisti treniruočių, toks susitarimas, kad namų darbai turi būti paruošti, norint važiuoti į treniruotę, gali būti prasmingas. Tačiau, labai svarbu kalbėtis ir suprasti, kodėl vaikas nepadaro namų darbų: gal jis kažko nesupranta, vienam sunku juos padaryti, gal mokytoja nepadeda, o gal aplinka netinkama susikaupti namų darbams, gal trūksta atsakomybės ir savarankiškumo, ir t.t. Reikia kalbėtis, aiškinti, dėl ko svarbu atlikti namų darbus,  kas yra, kad jis nepadaro, o kartais reikia leisti pajusti ir pasekmes: už neatliktus namų darbus matyt gaus iš mokytojos įvertinimą. Tikrai nereikia namų darbų atlikti už savo vaiką, bet reikia jį išmokinti atsakomybės. Paprastai, vaikai, jei nori užsiimti po pamokine veikla, jie spėja viską. Jie turi žinoti savo pareigas ir atsakomybes. Bet galbūt Jūsų vaikas pervargsta, ir tikrai nespėja visko, gal jam visko per daug, gal jo yra toks tempas, ir jam gal reikia daugiau laiko atlikti namų darbus.

Stebėkite savo vaiką, kalbėkitės, bet nepriimkite iš karto sprendimo kažką uždrausti. Nes tai bus kaip bausmė. Kai mes esame baudžiami, mums kyla pyktis ir pasipriešinimas.

Sėkmės Jums, jei galime padėti daugiau, rašykite apie situaciją konkrečiau.

Sigita
atsakytas 2018 Rgs 19 Sigita
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
568 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų