"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
paklausė 2018 Rgs 10 Stresas Ema

1 Atsakymas

Laba diena,

labai smagu, kad kreipeisi. Man atrodo, kad šis klausimas yra labai aktualus ypač šių dienų žmonėms. Ir tikrai ne vien moksleiviams. Nes dabar visi nuolat turi kažko mokintis, kad galėtų tobulėti, turėti darbą ir t.t. Nes viskas labai greitai keičiasi, tobulėja, ir norint neprarasti įgūdžių, reikia nuolat vytis. Šiame laikotarpyje, mes visko labai daug gauname. Yra gausybė informacijos, kurios mes jau nespėjame ir nepajėgiame apdoroti, pasirinkti, sustruktūruoti. Viskas darosi labai universalu ir platu. Na pvz., jei esi matematikos mokytojas, neužtenka mokėti viena matematiką, nes į savo pamokas turi integruoti ir kitus dalykus. Todėl turi tapti vis universalesnis. O kai mūsų smegenys gauna daug informacijos, gauna daug emocinio krūvio, susikoncentruoti nėra lengva. Todėl kartais pritrūkstame valios ir kantrybės.

Tam kad užtektų valios ir būtų daugiau noro, turi būti motyvacija. Tam reikalingi tikslai ir prasmė. Sakote, jog esate aštuntokė. Manau, jau tikrai po truputį ryškėja dalykai, kurie Tau geriau sekasi. Kurie yra įdomūs ir, kuriems turi daugiau valios. Labai svarbu, atrasti tai, kas gerai sekasi ir ten save tobulinti. Mes dažnai darom klaidą, kad bandom save stiprinti ten kur mums sekasi prastai. Tada tikrai labai sunku surasti valios.

Tau reikia surasti prasmę ir tikslą, dėl ko reikia mokintis, kokia tau iš to nauda ir pan. Jei mokslai tau visai nereiklingi bus ateityje, gal ir nereikia savęs kaltinti. Bet... Man atrodo, kad mokytis tokiam amžiuje reikia vien dėl to, kad mūsų smegenys gautų darbo ir vystytųsi. Kad vystytųsi mūsų įvairios funkcijos: kūrybiškumas, analitinis, loginis mąstymas, kalbinė raiška, dėmesingumas ir t.t.  Visošito tau tikrai prireiks suaugusio žmogaus gyvenime, jei norėsi turėti įdomų gyvenimą. Ir tik pastangų dėka ugdosi valia bei kantrybė. Jei kasdiena save vis penkiom minutėm priversi ilgiau mokintis, bus kaskart lengviau tai daryti. Tik darbo ir pastangų dėka galim išugdyti valią, ir nusistatę sau tikslus, bei radę prasmę.

Todėl rekomenduoju: kai atsisėdi mokintis, nusistatyk sau laiką, (ne per ilgą) kiek ir ką pirmiausiai darysi. Pasirink malonesnius dalykus. Kiekvieną dieną keliom minutėm ilgink tą laiką. Ir tuo metu išjunk viską, kas gali tave blaškyti: telefonus, kompiuterius , TV. Sau pasakyk: kai padarysiu TAI, galėsiu penkias minutes panaršyti telefone.

Sėkmės, Tau,

Sigita N.
atsakytas 2018 Rgs 11 Sigita
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

563 klausimų
567 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų