"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

nebezinau ka daryti, esu niekam nebereikalinga.  Anksciau turejau viska: smagia seima, draugus, darba, mokslus ir atsitiko nelaime, viskas sugriuvo. Nebeturiu nieko, susitrenkiau galva, dingo atmintis negaliu dirbti, nes nieko nesuprantu ir reikejo mest studijas, nes nieko neatsimenu ir ka daryti? pinigu gaunu uz neigaluma tik 100, darbo niekur nerandu, visko bijau, savimi nepasitikiu ir i viska neigiamai ziuriu, o su kuom pasisneket irgi neturiu, nes esu niekam neidomi, nereikalinga. Pries nelaime draugu turejau milijona, viskas buvo idealu. O atsitiko beda ir visi dingo, ka daryti? net nezinau kai kuriu zodziu reiksmiu, dar daktarai daro operacijas.. Jau 3 metai kancios, skausmo ir as galvoju tik apie savizudybe.

paklausė 2018 Lie 19 Depresija Dominyka

1 Atsakymas

Laba diena,

Labai džiaugiuosi, kad netylit, o ieškot su kuo galėtum pasidalinti, kas Jus galėtų suprasti, išgirsti ir padėti. Suprantu, tikrai sunkiai išgyvenat: pirmiausiai trauma, o po jos, besikeičiančios aplinkybės, o taip pat ir draugų atsitraukimas. Suprantu, kad nėra lengva prisitaikyti prie kitokio gyvenimo: kitokių galimybių, pasikeitusių funkcijų. Draugai... Kaip sako: draugą nelaimėje pažinsi. Labai skaudu, jei žmonės nebenori su Jumis bendrauti, nes jiems staiga pasidarė nebeįdomu. O gal jie nelabai žino, kaip dabar su Jumis bendrauti, ką Jums pasakyti ir pan. Dažnai žmonės tokioj situacijos tiesiog pasirenka atsitraukti, nes jiems irgi nejauku. Neparašėte, ar ir šeima nusisuko? Daugiau kalbate apie draugus.

Nuolat kartojate klausimą: ,,ką man daryti?” , ,,neturiu su kuo pasikalbėti”. Turbūt pirmiausiai Jums pačiai reikia susitaikyti su pasikeitusia situacija, savo pasikeitusiom galimybėm. Dažnai padeda panašias situacijas išgyvenę žmonės. Visada rekomenduoju pirmiausiai ieškoti grupių, asociacijų, kur renkasi žmonės, kuriuos sieja bendri išgyvenimai. Jie geriausiai gali Jus suprasti, jie geriausiai supranta vieni kitus, jie gali Jums padėti save pamatyti iš šono, geriau save pažinti, o taip pat, tai reali galimybė susirasti naujų draugų, naujų pažinčių ir turėti su kuo pasikalbėti. 

Galbūt norėsite ir asmeninę terapiją po tokių išgyvenimų turėti. Nes ką Jums dabar svarbiausiai daryti, tai susipažinti su savim tokia, kokia Jūs dabar esate, priimti save tokią. Kai Jus nebekovosite, kad turitebūti kitokia, kad Jūs buvote kitokia, viskas stosis į savo vietas. Tada gal galėsite ir darbą susirasti Jums tinkamą, ar kitokių veiklų, užsiėmimų. Svarbu neužsidaryti, nenuvertinti savęs, o ieškoti naujų būdų, kaip Jūs galite gyventi. 

Labai linkiu Jums atsigauti po išgyventos traumos, atlaikyti dar būsimas operacijas, ieškoti, kur galėtumėt rasti sau pagalbos, ieškoti žmonių, kurie išgyveno panašias situacijas. Priimti save tokią, kokia dabar esate. Ir nenorėti daugiau, nei galite šiuo metu. 

Nebijokite ieškoti pagalbos. 

Stiprybės Jums, 

Sigita

atsakytas 2018 Lie 19 Sigita
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

489 klausimų
489 atsakymų
9 komentarų
137,109 vartotojų