"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki.

Nerimauju dėl savo draugės ir nesuprantu,ar tai tiesiog meniška siela be apribojimų,ar jai reikėtų tarkim psichologo pagalbos. Jos kaip žmogaus aš visai nepažįstu nepaisant mudviejų ilgos draugystės. Vinis tame,kad ji nuolatos,reguliariai kas savaitę pasikeičia. Tai yra:

  • kas kartą visiškai kitas aprangos stilius
  • judesiai,kalbėsena,elgesys
  • pomėgiai
  • požiūris į pasaulį,bendravimas

Pavyzdys:prieš mėnesį ji buvo pasikėlusi fyfa,rengėsi tik rožine ir jau buvo benuviliojanti mano sesers vaikiną, prieš tris savaites rengėsi kažkokiais skudurais ir filosofavo apie viską,išklausydavo ir patardavo bet kokiu gyvenimo klausimu. Kai nekalbėdavo rašydavo eiles. Prieš dvi savaites sutikau ją su bent 5 kg geležies ant jos kūno,pilna visokiausių pankiškų ir metalistiškų atributų,ji buvo visiškai pakvaišusi dėl roko,šią savaitę ji vaikščiojo visa apsirengusi juodai,draskė akis tiek mokytojams tiek aplinkiniams ir buvo panaši į verdantį katilą,kartą netgi įsivėlė į muštynes.

Rytoj jo gali ateiti besišypsodama ir versdama visus šypsotis aplinkui,gali tapti moksliuke, galbūt visiška adrenalino ir riedlenčių fanatike ar kokia nors forse.

Pažįstu ją nuo darželio laikų, atrodo kažkur mokykloje apie pirmą antrą klasę tai prasidėjo,kai jau ne tik aš bet ir artimesni klasiokai pradėjo pastebėti,kad ji šiek tiek kitaip apsirengia ir elgiasi. Vėliau tai peraugo į nežymius rūbų ir pasaulėžiūros kitimus. Dabar ji pasikeičia visiškai,noriu pastebėti,kad jos asmenybės pusės yra arba traukiančios dėmesį,arba visiškai paskęstančios minioje, arba tokios,kad trikdo visus aplinkui.

Bandžiau su ja apie tai kalbėtis,bet akivaizdu,kad ji nieko nesuvokia-,,man tiesiog taip gaunasi,aš negaliu paaiškinti. Pirmadienio rytą atsibundu kitokia ir tiek.''

 Namuose kiek žinau problemų neturi,su tėvais sutaria normaliai,abu gyvi..

Ar jai reikia psichologo ar kokios ors kitos pagalbos,ar tai parodo kažkokį jos vidinį sutrikimą?

O gal tai tiesiog meniška siela,ir aš be reikalo nerimauju?

paklausė 2018 Bir 25 Bendraamžiai/santykiai darbe Vitalija

1 Atsakymas

Labas, Vitalija,

Džiaugiuosi, jog rūpiniesi savo vaikystės drauge ir pasidalinai mintimis su mumis. Tau neramu dėl draugės nuolat kintančio elgesio, išvaizdos, bendravimo manieros, pasaulėvokos ir t.t. ir nežinai ar jai reikalinga pagalba ar ji tiesiog taip išreiškia save. Taip pat labai išsamiai aprašei situaciją, pasistengsiu Tau padėti.

Man malonu skaityti, kad Tavo draugė turi abu tėvus ir anot Tavęs, ji gerai su jais sutaria. Tačiau Tu ir aplinkiniai pastebite jos keistumus ir galvoji, jog galbūt jai reikia pagalbos. Taip pat bandei kalbėtis su drauge ir ji tvirtino, kad jai taip gaunasi. Reiškia ji tame problemos nemato. Jeigu tėvai nieko nesako, ir ji gerai su jais sutaria, reiškia ir tėvai jos elgesyje nemato problemos. Galbūt Tavo draugė pradėjo anksti savęs ieškoti ir su metais vis drąsiau tai daro? Galbūt šie būdai yra noras atrasti save arba noras gauti dėmesio? Galbūt gaunamas dėmesys jai patinka? Tuomet leiski jai savęs ieškoti, kol nekelia grėsmės savo ar kitų sveikatai bei saugumui. Jei Tavo draugė gerai jaučiasi savo vaidmenyse, vadinasi ji nemato tame problemų ir jai nereikia pagalbos. Tačiau jei tu susirūpinai dėl jos elgesio, tai pasidalink su ja savo nuogastavimais, jog Tau neramu, Tu jaudiniesi dėl jos tokių staigių asmenybės pokyčių ir pan.. Tavo draugė žinos Tavo savijautą ir galbūt daugiau papasakos apie savo elgesio priežastis, jog Tave nuramintų. Taip daugiau sužinosi apie jos vidinį pasaulį, kaip ji jaučiasi ir ar jai iš tikrųjų reikia pagalbos, ar ji tiesiog taip save išreiškia. Tačiau verta pradėti kalbėti nuo savo jausmų "man neramu, jog tu taip dažnai keiti savo stilių, elgesį ..... dėl ko taip darai? Kaip tau tai išeina?" "aš jaudinuosi dėl tavo staigių pokyčių, .... kaip tu jautiesi?..." ir pan. Venk pradėti nuo jos elgesio, kuris Tau kelia neramumą "tu elgiesi...., man ir aplinkiniams labai keista ..." ir pan., nes taip ji gali jaustis puolama ir pamanyti, jog Tu nori ją pakeisti. Tuomet durys pagalbai (jei tokios iš tikrųjų reikia) bus uždarytos. 

Jei Tau labai neramu ir jei Tau tenka bendrauti su jos tėvais, tuomet gali pabandyti su jais pasikalbėti. Paklausti jų, "dėl ko ji taip dažnai keičiasi? Ar viskas gerai?". Be to, paklausk savęs, kaip Tu jautiesi bendraudama su savo drauge? Ar jūsų santykis išliko toks pat nepaisant jos pokyčių? Ar jauti, kad gali ja pasitikėti taip, kaip seniau pasitikėjai? Ir pan. Jei ne, taip pat gali jai apie tai pasakyti, jog Tau neramu ir liūdna, nes sunku prisitaikyti prie jos pokyčių, tačiau Tu nori išlaikyti santykį. Manau tai paskatintų draugę Tau daugiau atsiverti ir galėtumėte viena kitą geriau pažinti bei taip sustiprinti savo draugystę.

Linkiu sėkmės ir stiprybės!

Šiltai,

Ramvydė

atsakytas 2018 Bir 26 Ramvydė
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų