"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Esu vienuoliktokė. Iki devintos klasės buvau visur geriausia. Nuo septintos klasės viskas pradėjo ristis žemyn. Per tris metus pažymiai nukrito nuo 10 iki 3. Viskas, ko noriu gyvenime, tai mokytis. Bet paskutinius pusę metų tik paėmus į rankas vadovėlį pradedu verkti. Praleidžiu daug pamokų, nes kiekvieną rytą būna panikos priepuoliai (daužosi širdis, svaigsta galva, visa drebu, liejasi vaizdas ir t.t.). Žinau, kad nelaikysiu egzaminų, nes jau 3 metus fiziškai negaliu rašyti rašinių (nei lietuviškai, nei angliškai). Niekas to nesupranta. Dėl to neturiu motyvacijos mokytis kitų dalykų.

Aš noriu gyventi, bet tik jei būsiu laiminga. O tokia būsiu tik jei baigsiu mokyklą, išlaikysiu egzaminus ir mokysiuos universitete. Bet tai man neįmanoma. Vienintelė išeitis lieka tik mirti. Kad ir kaip tai būtų kvaila ir savanaudiška.

Esu ėjus pas ~10 psichiatrų/psichologų/psichoterapeutų. Gėriau 3-4 rūšių antidepresantus ir neuroleptikus. Gulėjau ligoninėj, ėjau į grupinę terapiją... Niekas niekada nepadėjo. Daug dalykų tik dar labiau viską pablogino.

paklausė 2018 Bir 17 Depresija anonimas

1 Atsakymas

Labas,

labai ačiū, kad rašai.. Tavo laiške galiu perskaityti nemažai liūdesio, nusivylimo, nerimo, abejonių ir pergyvenimų.

Minčių žmonėms gali kilti įvairių. Su savo patirtimis esi ne viena.. Yra daugiau tokių žmonių.

Pabandykime apžvelgti situaciją drauge. Mokykliniai pažymiai nėra svarbiausias mokymosi tikslas. Yra daug žmonių, kurie gauna gerus pažymius, tačiau dirba ne taip ir gerai.. O yra žmonės, kurių pažymiai mokantis buvo prastesni, tačiau dirba jie puikiai. Būtų gerai netapatinti pažymio ir mokymosi rezultato. Tikriausiai, Tau teko sunkios patirtys. Įsivaizduokime, jei žmogų, prieš dvi valandas grįžusį iš karo lauko, pasodintume rašyti biologijos egzamino. Na, juk nebūtų ir jam lengva, tiesa?

Anksčiau mokeisi labai gerai. Vadinasi, daug žinai apie savo gabumus, talentus, stipriąsias savybes. Puiku! Svarbiausia būtų taip nenusiminti.. Kaip buvai, taip ir esi geriausia. Tiesiog šiuo metu taip jautiesi, kad ne viskas sekasi, kaip norėtum. Tai nesumažina Tavo kaip žmogaus vertės. Tu gali ir toliau mokytis, nekreipdama taip stipriai dėmesio į pažymius. Galima džiaugtis procesu, kad kažką sužinai skaitydama, dalyvaudama pamokose, atrandi naujų dalykų. Apie pamokas galima kalbėtis, žiūrėti dokumentiką, skaityti žurnalus, pvz. "National geographic". Kokie mokykliniai dalykai yra Tavo mėgiamiausi? Jiems gali skirti daugiau dėmesio. Galbūt su egzaminais galima būtų bandyti vėliau? Svarbu mokykloje rasti žmogų, kuriuo pasitiki, kad jis ar ji padėtų Tau išsiaiškinti, kokios yra Tavo galimybės.

Jei viename lape vaizduotum mokyklą ir save, turbūt mokyklą pieštumei per visą lapą, o save kažkur kamputyje, tarsi skruzdėlytę pavaizduotum. Norėčiau, kad sau skirtum visą lapą, o mokyklai - nedidelį kamputį. Tu ir Tavo poreikiai šioje situacijoje esate svarbiausi. Labai dažnai ir kitų žmonių nuomonės nieko nelemia.  Svarbu save suprasti, mylėti, ir pateisinti.

Mokykloje tikriausiai gali rasti psichologą konsultantą ir socialinį pedagogą. Šie žmonės gali padėti Tau atstovėti savo pozicijas prieš mokytojus. Jie atstovauja Tavo teises. Drąsiau, pasikalbėk su jais, papasakok kaip jautiesi mokykloje, ir kokia pagalba Tau yra reikalinga. Jei manysi, jog tai per sunku, pasiskambink į Vaikų Liniją (116 111) arba Jaunimo Liniją (8 800 28888) pasitarti, kaip sunkumus spręsti toliau. Skambink kiekvienąkart, kai imsi galvoti apie nebūtį.

Žmonės ne visada supranta Tave, nes patys nėra susidūrę su tokiais sunkumais, jiems tai nauja, ir ne visada lengva patikėti, įsigilinti. Bet gyvenime tikrai sutiksi tokių, kurie Tave supras ir vertins, kurie matys Tavo stiprybę, ryžtą, gabumus, asmenybės grožį ir kitas pozityvias puses. O jų turi daug.

Kartais atrodo, jog kažkas yra neįmanoma, tarkim mokytis. Tačiau yra daug kursų, net ir internete, kuriuos baigusi Tu įgysi įvairių įgūdžių ir labai plačiai žinių. Galimai, Tau tiesiog reikia išsiilsėti, ir duoti sau laiko. Juk nebūtina stoti mokytis iškart po mokyklos. Svarbiausia yra sveikata ir gera savijauta. Tik vėliau eina visa kita. Viskam savas laikas. Mokymasis yra labai plati sąvoka.. Ji apima ir žodynų, literatūros skaitymą, filmų peržiūras, seminarų lankymą, diskusijas su bendramoksliais ir draugais. Ir pačiai bus įdomiai ir su žmonėmis pakalbėti rasi temų. Esi inteligentiška mergina, ir daugybė žmonių gali Tavimi didžiuotis.

Džiaugiuosi, kad įvairiais būdais sprendi savo sunkumus. Svarbu būtų pasirinkti, kuris būdas Tau geriausiai tinka, ir nuosekliai jo laikytis. Nebus lengva, tačiau taip Tau bus geriausia.. Kalbu tiek apie vaistus, tiek ir apie psichoterapiją. Prisimink, kuris specialistas sukėlė Tau daugiausiai teigiamų jausmų? Galbūt metas būtų su juo vėl susisiekti, ir atnaujinti konsultacijas. Nuoseklumas būtų tiesus kelias į geresnę savijautą ir galimybių įgyvendinimą. Taip, terapija kartais sukelia sunkius jausmus.. Todėl ji ir yra mums reikalinga, kad jų neužgniaužtume, o drauge su kitu žmogumi juos išgyventume ir taip nuo jų išsilaisvintume.

Nepamiršk laisvalaikio ir draugų. kad turėtumei, kur pamiršti mokslus, pagalvoti apie kitus dalykus, ir tiesiog smagiai praleisti laiką. Esi šaunuolė, kad rašai. Tame Tavo stiprybė. Laimę žingsnis po žingsnio galima pasiekti. Neskubėk ir būsi pirma. To tau ir linkiu, Tavimi tikiu.. Linkiu tikėjimo, plataus žvilgsnio į pasaulį, ir leisti sau dažniau pasidžiaugti, žurnalu, žydinčiais medžiais už lango, saulės spindulėliu ir arbatos puodeliu!

Linkėjimai,

Inga
atsakytas 2018 Bir 18 Inga P.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų