"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Tiesą pasakius, man nepatinka tureti simpatiją. Ne vien dėl to kad aš jo nemėgstu, bet ir dėl to, kad tas keistas jausmas (kaip daugelis vadina drugeliais pilve) temdo mano blaivų protą! Turiu tą pačią simpatiją jau kelerius metus. Viskas prasidejo nuo to, kad aš jo begalo nekenčiau, nes jis buvo bjaurus vaikinas ( čia apie elgesį) (na ir apie grožį galima tą patį pasakyti- nėra vienas iš gražiausių). Bet pokšt ir viena dieną jis man pradejo patikti taip, kad dabar nebežinau ką daryti! Na žinoma kadangi buvau jauna, tai buvo ir tų pertraukų (kaip vasara ar kokia nauja trumpalaike simpatija). Tuomet aš iš vis turbūt nežinojau kas yra ta meilė... Bet vistiek, kad ir kaip bebūtų, tikėdavausi jį sutikti, laukdavau kada pasakys 'labas' ar užkalbins.
Štai dabar keli metai praėjo ir jau vos ne treti metai iš eilės kaip man jis patinka BE pertraukų. Iš pradžių (jau kai šiek tiek vyresnė buvau ir daugiau supratau) galvojau 'aj nieeko! praeis' ir numojau ranka. bet dabar žiūriu, nepraeina. NIEKAIP! Kadangi esame toje pačioje mokykloje, pažystu jį (mat klasiokai BUVOME- nebesame), bet pažįstu jį tik kaip žmogų, o ne asmenybę. Paprastai mokykloje jis apsimeta, kad manęs nepažysta. Bet karta jis paisveikino. Va tada aš įkliuvau. Protas aptemo,visa įkaitau, nebejaučiau kojų visiškai, Mintys lakste belekur ir negalejau pagalvoti ka atsakyti. Tad sumaliau nesamonę. ir po to gailėjausi. Bet buvau laiminga :')
Labai nenoriu, kad man jis patiktų. Juk nei aš jam patinku nei ką. Vargu ar iš vis pastebi. Dabar net po visų šitų minčių makalynių pastaruoju metu jau nebenoriu kad pasisveikintų, o užtenka tik pamatyt  jog jis sveikas gyvas tupi mokykloje ir viskas- laiminga visai likusiai dienai :)
Tai nežinau, ar čia ta vienpusė meilė, ar čia tik laikinas kelių metų minčių raizgalynas. Gal tai po kiek laiko praeis? Juk ne visada tokie va dalykai tęsiasi amžinybes :)
Nemažai prirašiau, bet tikiuosi, kad kažka patarsite, nes jau pradėjau galvoti jog man alergija jam.
:D

paklausė 2018 Bal 19 Santykiai poroje eu123

1 Atsakymas

Sveika,

Savo laiške aprašei kelerius metus trunkančią situaciją, kuomet Tu esi susižavėjusi vaikinu iš Tavo mokyklos. Rašai, kad Tau pastaruoju metu jis labai patinka, be pertraukų. Iš to ką rašai suvokiu, kad jis užima didelę Tavo minčių dalį, o ir jausmus sukelia gana intensyvius. Nuo įtampos, kai jis su Tavimi pasisveikino ir Tau “aptemo protas” bei nustojai jausti savo kojas iki laimingumo jausmo, kuris aplankė po šio susidūrimo. Įsivaizduoju, kad tas momentas, kai susidūrė jūsų žvilgsniai ir pasisveikinote buvo iš ties išvedantis iš komforto zonos, galbūt gėda persmelkė Tave tą akimirką. Šie visi jausmai ką patiri yra normalūs ypatingai dažnai jie aplanko mus paauglystėje. Tai reiškia, kad Tu esi gyva, leidi sau susižavėti, leidi sau jauti – tai yra gražu ir žaisminga.

Tą jausmą kurį apibūdinai labiau vadinčiau susižavėjimu. Galima sakyti tai yra vienas iš meilės sudedamūjų dalių. Pati meilė yra formuojama ir auginama santykyje su kitu žmogumi aktyviai kuriant tarpusavio ryšį, kaupiant bendras patirtis, mokantis priimti, atleisti, gerbti vienas kitą. Meilė yra procesas, didis menas, kuris ilgainiui gali atskleisti vis naujų spalvų ir gelmių.

“Girdžiu” prieštaravimą Tavo žodžiuose. Rašai, kad nenori, jog jis Tau patiktų, nes manai, kad tu jam nepatinki, gal net nepastebi Tavęs, tačiau tuo pačiu sakai, kad esi laiminga vien pamačius jį mokykloje, kad jis gyvas ir sveikas. Aš suprantu, kad vienpusis susižavėjimas (jeigu Tu esi tikra, kad tai tik iš Tavo pusės) gali būti sunkus kartais, tačiau visgi tie jausmai suteikia spalvingumo Tavo gyvenimui, lengvo “dramatizmo”, kuris Tau patinka, kuris yra malonus.

Klausi kiek laiko truks šis susižavėjimas? Atsakymo vieno nėra. Galiu tik pasakyti, kad šis etapas tikrai praeis, anksčiau ar vėliau.  Gali būti, kad truks tol, kol atsiras kitų intensyvių įvykių, pokyčių, įsimylėjimų Tavo gyvenime. Svarbu paminėti, kad paauglystės laikotarpių Tavo organizme vyksta daug cheminių reakcijų, hormone įtaka Tavo emocijoms ir susižavėjimams yra labai stipri. Tad galima būtų sakyti, kad tiesiog pati gamta mus taip sukūrė, kad šiame amžiaus periode Tavo kūne vyktų tokios reakcijos. Sakei, kad jo kaip asmenybės nepažįsti, tad panašu, kad tas susižavėjimas yra daug lemiamas fiziologinių procesų Tavo kūne, o ne konkrečių to vaikino asmenybės ypatybių, kurios Tave trauktų. Dėl šios priežasties susižavėti gana nesunkiai galima ir kitais vaikinais ir tai gali greitai keistis šiame amžiaus tarpsnyje.

Pabaigai noriu palinkėti leisti sau patirti tai ką patiri, žaismingai, su lengvumu. Per daug neprisirišti prie šios patirties mėgautis ja, lyg stebint kino teatre filmą, žinant, kad viskas gyvenime galiausiai praeina tam, kad ateitų kiti, nauji dalykai.

Šiltai,

Inga
atsakytas 2018 Bal 23 Inga
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

425 klausimų
426 atsakymų
9 komentarų
95,128 vartotojų