"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki,

Nuo pat mokslo metų pradžios aš labai daug, sąžiningai bei stropiai mokiausi daug pamokų (ypač matematiką), bet kad ir kiek besiruoščiau kontroliniams, vistiek negaunu man patinkančio pažymio. Prastai sekasi matematika, per visus mokslo metus aukščiausias pasiektas pažymys buvo 8. Dažnai klasėje jaučiuosi labai nepatogiai. Man atrodo, kad esu kvaila ar kažkaip protiškai atsilikusi, nes niekaip negaliu pasivyti klasės draugų (vienintelė pamoka, kuri man iš tiesų sekasi yra anglų kalba, bet juk ją moka visi, argi ne?). Dažnai klasėje vyksta baisi konkurencija dėl kuo geresnių pažymių, o mokytojai, atrodo nepraleis progos pasityčioti. Visai nebežinau ko imtis. Esu labai pavargusi, nes išties daug ir stropiai mokausi, o jokių darbo vaisių negaunu. Ar man nustoti dėti tiek pastangų? Ką man išviso daryti?

paklausė 2018 Kov 21 Stresas anonimas

1 Atsakymas

Geriausias atsakymas

Labas,

savo laiške rašai, jog daug mokaisi, bet rezultatų nėra. Aprašai situaciją, kad įdedi iš ties daug pastangų, bet jautiesi neįvertina tinkamai ir negauni norimo aukščiausio pažymio. Klasėje jautiesi nepatogiai, vertini save kaip kvaila ar protiškai atsilikusia, nes nepavyksta pasivyti bendraklasių, o ir mokytojai kartais pasityčioja. Tavo pagrindinis laiško klausimas yra susijęs su pastangomis, ar verta ir toliau tiek stengtis.

Suprantu Tavo situaciją. Natūralu, kad kartais būna labai sunku mokytis, kai negaunami norimi rezultatai iškart ir taip krinta motyvacija bei užsidegimas. Tačiau vis tik ne veltui sakoma „Mokytis sunku, žinios karčios, bet vaisiai saldūs“. Galbūt tokiu atveju, tos pastangos ateityje atsipirks su kaupu - kai mokomės lavinasi ir atsinaujina mūsų smegenų neuronai, kas yra svarbu norint būti protingu. Galvočiau, kad Tavo rezultatai nėra tokie prasti, kaip įsivaizduoji. Juk ne bet kas geba gauti 8 iš matematikos. Vieniems sekasi tikslieji mokslai geriau, kitiems kalbos, tretiems menai ar sportas. Šiuo atveju, anglų kalba Tau sekasi gerai, tad galbūt esi gabesnė kalboms. Ir taip pat anglų kalba kažkam gali sektis prasčiau, o Tau sekasi geriau. Suprantu, jog klasėje iš ties gali būti konkurencija, tačiau viskas priklauso nuo to, kaip pati jautiesi ir ar moki didžiuotis savo mažais pasiekimais. Dažnai pamirštame būtent tuos mažus žingsnius link tikslo, susikoncentravę labiau į didžiuosius tikslus savo gyvenime ir siekius. Viskas vyksta palaipsniui, ir kartais nėra gaunami rezultatai akimirksniu. Tam reikia laiko ir kantrybės - gyvenimas mus to ir ugdo duodamas tam tikras situacijas bei sunkumus iš kurių galime pasimokyti.

Abejočiau, ar esi kvaila bei atsilikusi, kaip save apibūdini. Galbūt šiuo metu Tavo gyvenime yra sudėtingas metas, kada jautiesi nusivylusi ar pavargusi nuo pačio mokymosi proceso, tad šiuo atveju būtų svarbu skirti dėmesio sau bei poilsio - užsiimti mėgstama veikla. Nežinau, ar Tavo mokykloje yra psichologė - galbūt ji galėtų padėti Tau susivokti savo mintyse ir įvertinti situaciją plačiau. Ar galbūt atrasti kartu sprendimo būdus, kaip tai išspręsti ir ko imtis. Manau svarbu nelikti vienai su savo emocijomis ir problemomis, tad naudinga yra pasikalbėti su Tau artimais žmonėmis ar draugais, kurie išklausytų Tave.

Tikiu Tavimi ir linkiu Tau atrasti vidinę ramybę. Sėkmės.

Nuoširdžiai

Viktorija

atsakytas 2018 Kov 21 Viktorija
redaguotas 2018 Kov 23 Viktorija
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

489 klausimų
492 atsakymų
9 komentarų
137,682 vartotojų