"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Man teko labai ilga laika, o tiksliau visa gyvenima gyventi depresijoje. Siandien padetis geresne
su depresija jauciuosiu geriau, bet susiduriu su problema del darbo. Man 52 metai, o tokiu
jau Lietuvoje darbdaviai nenori idarbinti. Todel tokios aplinkybes vel grazina i ankstesne padeti
prie minciu jei esu nereikalingas,  tai  gal geriau viska uzbaigti. Gal Jus ka patartumet? Galbut
Lietuvoje yra kokie tai reabilitacijos centrai kaip po depresijos sugrizti i visuomene? Kaip
isisugdyti socialinius igudzius kaip bendrauti su kitais?
Busiu dekingas uz atsakyma.

Algis

paklausė 2018 Kov 21 Bendraamžiai/santykiai darbe Algis

1 Atsakymas

Sveiki, Algi, 

Ačiū, Jums už Jūsų laišką mums ir pasidalinimą savo nelengva situacija ir būsena.

Iš Jūsų laiško jaučiu, kad jaučiatės izoliuotas ir atskirtas nuo visuomenės, kadangi Jums dėl savo amžiaus, kaip teigiate, sunku susirasti darbą. Suprantu, kad tokioje situacijoje galima jaustis nereikalingu, nematomu, vienišu. Gyventi tokiose būsenose yra nelengva ir tai tikrai nepadeda pasveikti nuo depresijos. Žmonėms svarbu jausti ryšį vieniems su kitais, jaustis bendruomenės dalimi, jaustis naudingu ir reikalingu. Dėl to Algi, suprantu Jūsų problemą ir sunkumą.

Noriu su Jumis pasidžiaugti, kad Jūs šiuo metu geriau jaučiatės, sveikstate nuo depresijos, kuri su Jumis buvo daugelį metų. Jūs jau nuėjote ilgą ir nelengvą kelią, svarbu tai įvertinti. Tai, kad jaučiate norą dirbti, integruotis, bendrauti ir įslieti į visuomenę yra didelis resursas. Tas noras ir motyvacija tegu veda Jus į priekį toliau ieškoti būdų, kaip save išreikšti, būti pamatytu ir išgirstu, nes Jūs su savo unikalia patirtimi esate reikalingas žmonėms, tik reikia iki jų nueiti. 

Labai svarbu, kad Jūs ieškote pagalbos, nes padėti sau tikrai galima. Ypač naudinga plėsti socialinių kontaktų ratą prisijungiant į paramos grupes, meno terapijos, žygių, įvairių hobių ir pomėgių bendraminčių grupes. Kokius senus ar naujus pomėgius galėtumėte išbandyti ir susirasti žmonių, tuo užsiimančių? Kadangi nežinau, kokiame mieste gyvenate apačioje įkeliu tinklalapių nuorodas, kurios gali būti užuominos, kokių institucijų ieškoti Jūsų mieste. Tokią informaciją galima gauti internete, psichikos sveikatos centruose, poliklinikose pasiteiravus apie Jūsų poreikį ir galimybes.

Įkelsiu keletą tinklalapių nuorodų, kur galbūt galėsite pasisemti idėjų, kaip sau padėti.

Profesinė reabilitacija

Depresijos gydymo centras

Vyrų krizių centrai:  Kauno apskrities, Kauno ir Vilniaus.

Krizių centrų Lietuvoje sąrašas

Taip pat siūlyčiau tęsti (jei esate pradėjęs) psichoterapinių konsultacijų sesijas. Nelikite vienas su savo problema, nes įstrigus savo mintyse “jei esu nereikalingas, tai gal geriau viską užbaigti”. Mūsų mąstymas gali būti labai klampus ir užsidarę minčių rate, dažnai vieni sunkiai randame išėjimą, tad siūlau nuolatos bendrauti su psichologu, kuris padės rasti kitų perspektyvų žiūrėti į esamą situaciją ir pastebėti Jūsų resursus ir galimybes. Neužsidarykite nuo žmonių ir stenkites ieškoti būdų, kaip kurti ryšius ir kontaktą su aplinka. Mažais žingsneliais kasdien. Gal yra kažkas ką galite pakviesti arbatos, gal kaimynas, ar senas pažįstamas? 

Galbūt galite pabandyti savanorystę, pagalvokite kokioje srityje ir kur galėtumėte ir norėtumėte būti naudingas. Dažnai socialinėje sferoje trūksta žmonių, kurie gali prisidėti savo laiko ir rūpesčiu prie kitų gerovės. Savanorystė suteikia prasmės ir reikalingumo jausmą.

Siunčiu Jums palaikymo ir stiprybės Algi,

Jums tikrai pasiseks ir gyvenimas prisipildys vis daugiau spalvų, jei toliau po truputį judėsite pirmyn, 

Šiltai, Inga

atsakytas 2018 Kov 27 Inga
redaguotas 2018 Kov 28 Inga
Aciu Jums Inga uz atsakyma. Tikrai siltas ir motyvuojantis. Jus uzsiminet apie zygius. Mielai prisijungciau.
Gyvenu as netoli Marijampoles . Su psichologu tai nera galimybes. Nes kaina didoka.
 Dar karteli aciu. Algis
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų