"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Isvariau vyra is jo namu. As pavargau... as pavargau verkti, buti tarnaite, buti nesuprasta, netureti paramos, pagarbos ir net saugos jausmo. As mikcioju ir man lb sunku priprasti prie zmoniu. Man jau 24m bet as vis dar prisibijau zmoniu, ju reakciojos,pasaipu. Esu be galo jautri. Vyras daug dirba, taciau as negaunu geliu, palaikymo, supratimo. As jam viska tai pasakojau. Rasiau laiska net..  Draugu nera. Mokslus del vyro teko mesti. Nes turiu maza dukra as nespeju. As pavargau. As turiu jo atsiprasyti. Taip jis man pareiske. Jau antra karta buvome apsistumde. Man skaudu. Man bloga. As viena. Bet as daugiau nebegaliu tai kesti. Man geda kad turiu toki vyra. Net jo draugas man pareiske mat as kalta esu pati... aisku tai suprantama, as viena tarp 4sienu, zirziantis vaikas, sunkios naktys, nei mamos nei draugu, as issilieju tik ant jo, vyro. Bet vyras kaip akmuo.  Vyrui 33metai. Man sunku suvokti tokiu jo veiksmus. Kodėl jis toks, ir kaip elgtis toliau?

paklausė 2018 Kov 16 Santykiai poroje Inga

1 Atsakymas

Labas, Inga,

Skaitydama Tavo laišką, jaučiu, Tavo bejėgiškumą, apmaudą, liūdesį, dėl situacijos, kurioje esi. Aiškiai pabrėži, kad tu jau pavargai. Suprantu, kad tie jausmai, kuriuos jauti dabar, kaupėsi jau kurį laiką ir šiuo metu, Tau jų jau per daug, tai lyg kritinė riba, kai turėtų įvykti kažkoks pokytis. Iš Tavo laiško suprantu, kad Tu jautiesi labai vieniša, sakai, kad neturi nei mamos, nei draugų. Iš tiesų, aš galiu įsivaizduoti, būnant Tavo vietoje, auginant vaiką ir neturint emocinės, psichologinės paramos kiekvienam žmogui būtų sunku. Dėl to, noriu pasidžiaugti, kad Tu parašei mums, ir išdrįsai padaryti, bent nedidelį žingsnį, kad padėtum sau. Tikiuosi, šis laiškas suteiks Tau stiprybės ir įkvėps tolesniems žingsniams.

Aš suprantu, Tavo natūralius poreikius, kurie šiuo metu nėra patenkinami tai yra saugumo poreikis, šilto ir artimo bendravimo, meilės bei ryšio poreikis, noras būti gerbiamai ir vertinamai. Tai, ką Tu jauti ir ko Tau trūksta yra visiškai normalu ir sveikuose romantiniuose santykiuose mes gebame prisidėti prie vienas kito gerovės ir minėtų poreikių užpildymo. Panašu, kad savo santykiuose Tu jautiesi negerbiama, nevertinama -  “pavargau būti tarnaite, būti nesuprasta, neturėti paramos...”. Tai rašydama noriu Tau parodyti, kad Tu turi teisę jausti tai, ką jauti, be jokio kaltės jausmo. Ir toks suvokimas Tau gali padėti pirmiausia pačiai save gerbti ir savo poreikius, pasakyti sau “Taip, aš esu verta, kad jie būtų patenkinti, esu verta būti laiminga, esu verta būti su žmogumi, kuris mane brangins ir norės pasirūpinti”.  Inga, Tau nebereikia toliau kentėti ir išeičių iš Tavo situacijos tikrai yra. Dabar aš negaliu Tau padėti jų pamatyti, nes tam reikia giliau pažinti Tavo situaciją, tačiau tu gali sau padėti, ir Tu jau pradėjai tai daryti, kai priėjai šią ribą, kai Tu jau pavargai.

Norisi Tau pasakyti, kad ne tik kitas žmogus, bet ir mes patys galime patenkinti savo poreikius, tuo mes skiriamės nuo vaiko, kuris yra priklausomas nuo aplinkinių. Tau svarbu rasti, kuo daugiau būdų, resursų, kurie Tave stiprina. Tai gali būti sportas, hobiai, socialiniai ryšiai ir pan. Kas Tau padeda pasijusti stipresne, labiau pasitikinčia savimi?

Įdomu tai, kad, kitų žmonių elgesys su mumis dažnai priklauso nuo mūsų elgesio su savimi. Tad norint, kad mus mylėtų, pirmiausia mes turime mylėti save, rūpintis ir girdėti savo vidinį balsą. Girdėti savo tikruosius norus, gerbti savo jausmus. Dažnai aplinkiniai, kaip veidrodis, atspindi mūsų vidinį santykį su savimi. Tad ir norisi kviesti pažiūrėti ar Tu pati sau rūpi? Ar tu gerbi ir priimi save? Kai Tavo santykis su savimi keisis, tada ir Tavo vyras kitaip Tave matys ir galbūt elgsis, o ir Tu pati aiškiau gebėsi atsirinkti kokį kito žmogaus elgesį toleruoji, o kokio ne, tu būsi mažiau priklausoma nuo vyro.

Šiuo momentu, kai esi, be vyro, to vienintelio žmogaus, kuris potencialiai gali Tau suteikti paramos, tikiu yra dar sunkiau ir skausmingiau, tas vienatvės, bejėgiškumo jausmas, gali žlugdyti ir, kartais tokiose situacijose iš silpnumo mes darome sprendimus, kurie nekeičia situacijos, o tik toliau stiprina tokio paties elgesio modelius. Ar gal savyje pajusti tą dalį, kuri yra silpna ir pamatyti, kokius sprendimo būdus ji siūlo ir kur tai nuves. O dabar rask savy stipriąją dalį, ji tikrai yra, nors ir nedidelė, bet ji yra, įsijausk į ją ir paklausk, ką ji Tau siūlo daryti, kur tai nuves ateities perspektyvoje?

Tam, kad pakeistum elgesį ir situaciją, reikia įsileisti naujų žmonių, naujų žvilgsnių ir kitų perspektyvų į savo gyvenimą, kitaip ir toliau gyvenant lyg “užburtam rate”, sunkiai kas keisis. Aš Tau labai rekomenduočiau susirasti Tave palaikančių žmonių, išdrįsti prašyti pagalbos, nelikti vienai. Tikrai yra žmonių, kurie gali ir nori Tau padėti. Tu gali po truputį stiprėti ir atsistoti ant savo kojų, tapti vis labiau pasitikinčia savimi, mylinčia save. Tavyje yra visi reikalingi resursai, tačiau vienai tai pamatyti labai sunku, kitas žmogus šioje kelionėje gali padėti Tau atrasti savo vidines stiprybes, kad Tu galėtum kurti gyvenimą, kurį gera gyventi. Pasidalinus savo skausmu, ir vidiniu pasauliu, mums daug lengviau. O būtent laikas, kai esame kančioje yra labai tinkamas, nes ją išgyvenus ir priėmus galima suvokti ir išmokti pamoką, kurią ta situacija Tau siunčia.

Kur ieškoti pagalbos:

Nemokamą psichologinę pagalbą galima gauti Tavo miesto poliklinikoje, psichikos sveikatos centre. Tai galėtų būti primas žingsnis, kuris Tau padėtų suprasti savo situaciją ir pagalbos sau galimybes, galbūt Tavo mieste organizuojamos moterų paramos grupės, o gal tu pasirinksi individualią arba grupinę psichoterapiją.  

Nors nekalbėjai apie priklausomybes, nieko nežinau apie Tavo tėvus. Tačiau Tavo laiške įžvelgiu priklausomybę nuo santykių, šiuo atveju nuo tavo vyro. Žemiau įkelsiu keletą nuorodų, kaip ir sakiau, man trūksta informacijos apie Tave, bet noriu pasidalinti šaltiniais, kur gali gauti pagalbą, o Tu galėsi atsirinkti, kas Tau tinka.

http://www.suaugevaikai.com/p/sav-susirinkimai.html

http://www.kamkc.lt/paslaugos.html

Taip pat kai bus labai sunku ir norėsi su kažkuo pasikalbėti čia ir dabar, gali skambinti žemiau pateiktais numeriais kasdien, visą parą, prie telefonų budi savanoriai konsultantai, teikiantys emocinę paramą.

Jaunimo linija 8 800 28888

Pagalbos moterims linija 8 800 66366

Vilties linija 116 123

Stiprybės ir drąsos,

Šiltai,

Psichologė Inga

atsakytas 2018 Kov 19 Inga
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų