"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Kiekviena diena man yra karas su savimi, su mintimis, su nerimo priepoliais ir su depresija. Apsiginkluoji melu, kad tau viskas puiku ir žygiuoji kasdienės rutinos link. Apsimetu pačiu linksmiausiu ir įdomiausiu žmogumi, nes norėčiau bent dienai tapti tokia, norėčiau bent dienai užtildyti jovalą galvoje. Niekad apie tai nekalbu, nes žmonės tai sužinoję nebesielgia taip kaip seniau.

Jie pasidaro švelnesni, bijo pasakyt kažką negatyvaus, o galiausiai dingsta iš tavo gyvenimo, nes mano, kad per daug atsakomybės. Jie pasidaro netikri, manydami, kad taip jausiuos geriau, bet iš tikrųjų jautiesi lyg maniakas, kurio visi bijo ir vengia. Nesitikiu surasti žmonių, kurie suprastų, nes manąją beprotybę suprantu tik aš.

Kaip elgtis, kad nebūčiau atstumta ir žmonės nesielgtų prie manęs dirbtinai? Ar įmanoma su kitais atrasti kalbą ir kaip nors paaiškinti, kaip aš jaučiuosi?

paklausė 2018 Kov 14 Depresija tukovoji

1 Atsakymas

Sveiki,

Jūsų pasakojime jaučiu sumaištį ir dviprasmiškus jausmus. Ir tas pats atsikartoja tame, ko norite/siekiate. Pavyzdžiui, dalinatės, jog kiekvieną dieną apsiginkluojate melu, kad apsimetate linkmiausiu žmogumi (vadinasi elgiatės dirbtinai), bet norite, jog kiti būtų visiškai nuoširdūs (nesielgtų dirbtinai). Tame slypi prieštaravimas.

Tai, jog stengiatės atrodyti linkma, rodo, kad turite energijos pokyčiui siekti. Tačiau ta turima energija nėra tinkamai išnaudojama. Pirmiausia reikėtų apgalvoti, kas Jums kelia laimę? Kokios veiklos padeda prisiliesti prie laimės jausmo? Ir tuo užsiimti, tam, kad atsirastų tas bent vienos dienos, vienos valandos laimingo žmogaus jausmas. 

Sakot, jog žmonės sužinoję apie Jūsų savijautą, Jūsų mintis, nebesielgia taip kaip ankščiau. Jeigu siekiate išsikalbėjimo, galbūt kalbėjote ne su tais žmonėmis. Rekomenduočiau pasikonsultuoti su specialistu. Jis padėdų susidėlioti visus taškus ant "i". Tuo tarpu, jeigu kalbama būtent apie norą būti suprastai draugų, tuomet savo jausmus ir mintis vertėtų pasverti ir įvertinti, kiek tą dieną, toje situacijoje galite atsiskleisti. Tai, jog minėti žmonės pasidaro švelnesni, atsargesni, kaip tik atskleidžia, jog Jūs jiems rūpite. Vis dėlto, jeigu tai Jums nepatinka, vertėtų savo pastebėjimu pasidalinti garsiai. Mes negalime skaityti vieni kitų minčių, todėl žodinis bendravimas padeda išspręsti šią problemą. Jeigu sunku išsipasakoti kalbiniais žodžiais, galite išrašyti savijautą ar bandyti ją nupiešti akcentuojant spalvas, ar formas, ar humanizuojant piešinį.

Taip, ne visi žmonės jaučiasi kompetetingi suteikti palaikymą ar konkrečią pagalbą. Tokiomis aplinkybės jie gali pasinaudoti atsitraukimo strategija. Apskritai, gyvenimo eigoje žmonės ateina ir išeina. Tai tarsi ciklas. Šalia lieka tie, su kuriais sukuriame stipriausius ryšius. Todėl, jeigu norite su kitais sukurti tokį ryšį, kuriame galėtumėte jaustis savimi ir nereikėtų naudotis kaukėmis, tuomet pirmiausia ir turite būti savimi (jeigu esate apelsinas, nebūkite citrina). 

Galiausiai, jeigu patiriate nerimo priepuolius ir turite depresija, ir Jums sunku prisitaikyti aplinkoje, socialinėje erdvėje, stipriai rekomenduoju keletą kartų apsilankyti pas specialistą, kuris išmokytų valdyti savo nerimo priepuolius, juos kontroliuoti ir padėtų išmokti kovoti su neigiamomis, neadaptyviomis mintimis.

Linkiu nepasiduoti, 

Odeta

atsakytas 2018 Kov 14 Odeta
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

581 klausimų
583 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų