"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Viskas prasidėjo prieš du metus, kaip aš sužinojau, jog mano sūnus jau metai laiko kaip nesimoko kolegijoje, nors visiems sakė, kad mokosi. Buvo didelis smūgis, tačiau pakalbėjome, apsiraminome ir su sūnumi sutarėmė, kad jis daugiau nemeluos. Tačiau ir toliau niekas nepasikeitė. 

Sūnų nuolat sugaudavau meluojant. Šiuo metu sūnumi visiškai nepasitikiu ir nežinau, kaip atgauti pasitikėjimą, nes jis vistiek  meluoja. 

Tačiau viena probema, dar ne problema. Sūnus piktybiškai nemoka mokesčių (už telefoną, lizingą). Už butą nuomą susimoka, nes supranta, kad jį išmes iš buto,o kitų mokesčių nemoka, nors svarbiausia, jog turi  pinigų. Priėjo prie  to,  kad jo banko korteles areštavo anstoliai. Man jo pagailo ir aš anstoliams skolą sumokėjau. Sutarėme, kad bus geriau, jeigu jis skolą grąžins man. Bandžiau su juo kalbėtis ir išsiaiškinti, kodėl jis nemoka mokesčių. Jis teigė taip atsitiko, jog nemoka naudotis pinigais. mane palaiko tikėjimas, kad tai jam bus pamoka, tačiau vis tiek bijau dėl jo ateities. Situacija tokia, kad sūnui 24 metai ir jis jau apie 5 metus gyvena atskirai  nuo manęs apie 100 km. nuo namų. Dirba. Suprantu, kad sūnus yra suaugęs ir pats turi tvarkytis gyvenimą, tačiau yra suprantama, jog mamai yra skaudu žiūrėti, kaip griūna sūnaus gyvenimas.

paklausė 2018 Kov 8 Tėvai ir vaikai Rasa

1 Atsakymas

Labas, Rasa,

savo laiške aprašai situaciją prieš du metus, kuomet pajautei, kaip suprantu, emocinį smūgį, kai sužinojai, jog Tavo sūnus nesimoko kolegijoje, nors sakė, kad mokosi. Rašai, jog tuomet tai išsprendėte pasikalbėję ir susitarę su sūnumi, kad jis niekada nemeluos. Tačiau situacija nesitaisė ir aprašote šalia to kitą problemą – kad sūnus nemoka mokesčių už telefoną ir lizingą. Kuomet banko korteles areštavo anstoliai, jūs skolą sumokėjote. Paklausus sūnaus, kodėl taip atsitiko, jis paaiškina, kad nemoka naudotis pinigais, nors atrodo, kad jis yra suaugęs ir dirbantis asmuo, kuris gyvena nuo jūsų jau kelerius metus atskirai ir naudotis pinigais atrodo ganėtinai elementarus dalykas. Tavo laiško pagrindinis klausimas susijęs su tuo, jog Tau neaišku, kodėl sūnus meluoja ir kuria nebūtas istorijas bei nemoka mokesčių.

Pirmiausia, suprantu Tavo susirūpinimą ir skausmą, kai sūnus nesusitvarko su pinigais. Tikiu, jog tokioje situacijoje norisi už jį padaryti viską ir jam padėti pasirūpinti savimi. Tačiau, kad ir kaip bebūtų, vaikai kažkada vis tiek suauga ir turi išmokti patys tam tikrų gyvenimiškų pamokų net jei ir per klaidas ar nesusipratimus – taip jie įgyja gyvenimo patirtį, kuri labai svarbi jiems gyvenime. Galbūt būtų naudinga parodyti sūnui, kokios gali būti pasekmės ir padariniai, kai nemokami mokesčiai ir leisti tai pajusti jam pačiam tiesiogiai su tuo susiduriant, t.y, nemokant už jį skolų. Tikiu, jog tai gali būti sunku, tačiau galbūt tada sūnus, pajutęs, jog niekas kitas už jį nesumokės, jis supras, jog pats turi tai padaryti.

Antra, melavimas dažnai turi daug priežasčių. Šiuo atveju, galvočiau, jog sūnus meluoja, norėdamas išvengti atsakomybės ir bijo ją prisiimti. Jūsų sūnui yra 24 metai, kas rodo, jog jis šiuo metu yra ankstyvosios suaugystės etape, kai mokomasi tapti suaugusiu, aktualus partnerio suradimas, gyvenimo būdo ieškojimas, karjeros pradžia. Galbūt sūnui šiuo metu sunku pripažinti faktą, kad jau suaugo ir metas mokytis būti savarankišku – toks brandos ir suaugystės procesas būna ilgas laikotarpis ir vyksta žmogaus viduje – vieniems greičiau, kitiems lėčiau.

Kitas variantas, kodėl taip gali būti, tai, kad sūnui šiuo metu sunkus laikotarpis gyvenime – nėra iki galo aišku, kas vyksta jo aplinkoje, darbe, viduje – galbūt šiuo metu jis išgyvena slogias emocijas ar turi kitų problemų, apie kurias nežinote. Šiuo atveju svarbu kalbėtis ir domėtis, kas vyksta, kaip galima jam padėti ir ko norisi jam pačiam.

Vis tik linkiu atrasti sprendimo būdus ir vidinę ramybę. Sėkmės.

Nuoširdžiai,

Viktorija
atsakytas 2018 Kov 9 Viktorija
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

443 klausimų
444 atsakymų
9 komentarų
107,911 vartotojų