"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Ankstesniame laiške minėtas jautrumas smarkiai sustiprėjo.Prisidėjo dar keli simptomai:nemiga,jautrumas šviesai,išnykęs maisto poreikis. Stabilizavau mitybą.Pavalgau 2 kartus į dieną. Tuo pačiu metu. Impulsyvios agresijos priežastis aiški. Fizinis kontaktas man visada buvo nepriimtinas. Dabar,kai viską jaučiu stipriau,tai tėra savigyna. Kas vakarą smulkiai aprašau visą dieną. Knygų nemėgstu,bet perskaičiau daug knygų apie psichologiją.Nemanau,kad psichologas supras. Nemėgstu kalbėti tikrovėje. Man reikia laiko vien šiems sakiniams sudėti. Tai būtų nusižeminimas ir laiko gaišimas.

Išlavinau savo naują pojūtį. Nežiūrint, 3m atstumu galiu pasakyti kas yra,kaip apsirengęs,ko nori,ką apytikriai galvoja. Sapnuoju ne tik įvairias vietas. Dabar ir žmones,sapnuose normaliai bendrauju kito asmens kūne,nors tikrovėje nemėgstu jokio kontakto.
susijęs su atsakymu klausimui: Jaučiu erdvę ir žmones
paklausė 2018 Sau 23 Kita NiRa

1 Atsakymas

Labas dar kartą,

Gera ir vėl iš Tavęs išgirsti. Tačiau neramu skaitant, kad Tavo situacija nepasikeitė ir kad simptomatika tik sustiprėjo.

Jaučiu Tavo žodžiuose sudirgimą ir nuovargį. Jautrumas šviesai ir prisilietimui, taip pat miego ir valgymo sutrikimai – taip Tavo kūnas ir protas šaukiasi pagalbos.

Kas labai kelia nerimą yra tai, kad iš Tavo žodžių jaučiu, jog Tu vis labiau traukiesi iš realybės, ir grimzti į nepažįstamą, tarsi sapnų pasaulį, kuriame Tu esi kitas žmogus, turintis kone antgamtinių galių ir pojūčių.

Aš suprantu, kad gal iš dalies tas kitas pasaulis atrodo netgi viliojantis, nes jame Tu turi kontrolės pojūtį. Tačiau tas pasaulis yra netikras, todėl klaidinantis ir keliantis Tau pavojų. Kas yra tikra ir svarbu tai esi Tu ir Tavo siekis sau padėti susigrąžinti pusiausvyrą ir vidinę ramybę.

Todėl skubu pasidžiaugti dėl Tavo įdėtų pastangų bandant geriau save suprasti (turiu galvoje Tavo minčių žurnalo vedimą). Tai yra neįkainojama įžvalga į savo vidų, tad nenutrauk šios praktikos.

Taip pat mane žavi ir džiugina Tavo žingeidumas ir švietimasis psichologijos srityje. Tai rodo Tavo ryžtą suvokti, kas su Tavimi darosi. Tačiau yra ir kita to medalio pusė – kartais vieniems mums gali būti sudėtinga suprasti daug ir naujos informacijos, tad kyla pavojus, kad arba nuvertinsime arba neteisingai ją interpretuosime. Tais atvejais norint tinkamai įvertinti ir pritaikyti naujas žinias, pagalba iš šono gali būti labai vertinga.

O tai mane priveda prie specialisto pagalbos aspekto. Tu sakai, kad nemanai, kad psichologas Tave suprastų. Įdomu, kodėl Tau taip atrodo? Aš sakyčiau – pabandyk suteikti jam/jai šansą parodyti, kaip ir kiek jis/ji Tau gali padėti. Vienintelis būdas sužinoti, ar Tau kas nors tinka, yra tai išbandyti.  

Tačiau aš suprantu, kad Tau nejauku apsilankyti pas psichologą. Suprantu, kad gali jaustis pažeidžiama (sakai tai Tau būtų kaip nusižeminimas), kad jauti baimę kalbėti apie save atvirai. Man rūpi Tavo gerovė, todėl kaip padrąsinimą prisipažinsiu, kad ir man pirmą kartą prieš lankantis pas psichoterapeutą (norint tapti geru psichoterapeutu ar psichologu, reikia atitinkamai išanalizuoti ir save) aš jaučiausi taip pat išsigandusi, todėl Tavo nerimas man nesvetimas. Tačiau noriu Tave paskatinti užtikrindama, kad tą nerimą nustelbia nenuneigiami terapijos ir atviro pokalbio privalumai – aiškesnis savęs suvokimas, nusiraminimas, palengvėjimas ir iš naujo atrasta drąsa ir stiprybė. Todėl nei minutė terapijos niekada nebuvo laiko švaistymas.

Taip pat noriu užtikrinti, kad psichologas neteisia už greitą ar lėtą kalbėseną, jis neieško tobulų žmonių, nes tokių nėra. Jo vienintelis tikslas geriau pažinti Tave ir Tau padėti. Kiekvienas esame unikalus ir psichologas prisitaiko prie kiekvieno žmogaus atitinkamai. Mano labai mėgiamas amerikiečių psichiatras Irvin‘as D. Yalom‘as visada pabrėžia, kad klientas su psichologu yra tarsi bendrakeleiviai, kartu ieškantys kelio į save.  

Iš praktinės pusės, jeigu Tau kelią nerimą, kad bus sunku kalbėti, arba bijosi pamesti minties siūlą, patarčiau nusinešti į seansą savo minčių žurnalą, tokiu atveju jis Tau labai pagelbės išreikšti savo mintis.

Apibendrinant, noriu pasakyti, kad matau, kokia sudėtinga ir trapi yra Tavo realybė. Tačiau aš taip matau, kad esi įžvalgi ir stipri, dėl ko ir kliaujuosi, kad Tu nenuleisi rankų ir kreipsiesi pas specialistą (šeimos gydytoją ar psichologą), kuris Tau suteisk reikiamą pagalbą.

Stiprybės Tau!

Šiltai,

Vilda 

atsakytas 2018 Sau 23 Vilda
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

443 klausimų
444 atsakymų
9 komentarų
107,914 vartotojų