"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
paklausė 2018 Sau 18 Santykiai poroje Susirūpinusi mama

1 Atsakymas

Labas,

kaip suprantu, šiuo metu Tave neraminantis pagrindinis klausimas yra su susijęs su sūnaus romantiniais santykiais. Tavo manymu, sūnaus mergina naudojasi jo gerumu ir yra su juo tik dėl naudos, o ne iš didelės meilės. Tau norisi žinoti, kaip tai paaiškinti savo sūnui.

Suprantu, jog šioje situacijoje Tau norisi atrasti geriausią sprendimą savo sūnui. Iš meilės savo vaikams mes neretai dėl jų darome viską, kad tik jie būtų laimingi gyvenime ir dažnai bandome parodyti ar pamokyti, koks sprendimas yra geriausias jiems anot mūsų, tėvų. Tai yra visiškai natūralu, kai tėvai jaučiasi atsakingi ir siekia vaikus nukreipti jiems naudinga kryptimi, linkėdami jiems kuo geriausios kloties ir sėkmės gyvenime. Tačiau tokiu būdu vaikas netenka galimybės išmokti gyventi pats bandymų ir klaidų keliu, neįgauna patirties, kas būna tolimesniame svarbu gyvenime. Taip pat tokiais atvejais tėvai nesąmoningai pamiršta apie savo vaiko norus ir troškimus, kadangi vaikų sprendimai tėvams atrodo neteisingi ar klaidingi. Galų gale, visi žmonės skirtingi, veikiausiai nėra teisingų ar klaidingų sprendimų gyvenime, tai priklauso nuo vertinimo. Manyčiau, jog, kaip ir kaip kartais norėtume ir galvotume, jog žinome geriau, sukontroliuoti kito žmogaus sprendimus ar jo gyvenimą yra beveik neįmanoma.

Iš Tavo laiško lieka iki galo neaišku, kas rodo, jog Tavo sūnaus mergina naudojasi jo gerumu, kokie ir jų santykiai, kaip jie sutaria tarpusavyje ir kaip į merginos tikslus, siekiant naudos, reaguoja sūnus, ar jis tai pastebi ar nemato, o gal ignoruoja. Vis tik, galvočiau, jog atviras bei nuoširdus pokalbis su savo sūnumi būtų būdas, kuris padėtų paaiškinti situaciją, kaip matai Tu iš savo perspektyvos. Svarbu nebandyti „įpiršti“ savo nuomonės, nekritikuoti, nemenkinti, tačiau pirmiausia bandyti suprasti sūnaus jausmus bei jo požiūrį, ką jis galvoja apie tai. Tikiu, jog Tau taip pat svarbi Tavo sūnus laimė ir todėl norisi jam paaiškinti tai, jog jo mergina naudojasi jo gerumu, tačiau galbūt Tavo sūnus gali to nesuprasti, kadangi myli savo merginą ir bandymas jam tai paaiškinti gali baigtis kivirču bei jūsų santykiu su sūnumi atšalimu.

Vis tik, linkiu atrasti tinkamus žodžius, kurie padėtų parodyti savo požiūrį sūnui.

Nuoširdžiai,

Viktorija.
atsakytas 2018 Sau 19 Viktorija
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

507 klausimų
510 atsakymų
9 komentarų
146,314 vartotojų