"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Apsipykome labai su mylimu žmogumi, kiekvieną vakarą verkiu ir noriu pasidaryti sau blogo.. negaliu be to žmogaus gyventi, kaip mums būtu geriau susitaikyti?
paklausė 2018 Sau 16 Santykiai poroje Niunis

1 Atsakymas

Sveikas, 

Ačiū Tau už laišką, kad patirdamas tiek daug išgyvenimų, ryžaisi kreiptis pagalbos. Iš Tavo laiško suprantu, kad šiuo metu patiri labai stiprius jausmus dėl konflikto su savo antrąja puse. Šie jausmai viduje verda ir greičiausiai atrodo, jog neina rasti sau vietos. Natūralu, kad po didelio apsipykimo su brangiu žmogumi kyla viduje jausmų sumaištis ir visokios mintys. Išgyvenant stiprius jausmus, kartais kyla pačių keisčiausių minčių ir viskas aplinkui atrodo "juoda", nedžiugina, nėra prasmės, nesinori gyventi. Visos šios mintys yra paveiktos negatyvių jausmų, kurie tuo metų visą gyvenimą nudažo juodomis spalvomis. Tačiau visuomet yra ir kita medalio pusė - šie išgyvenimai mums visuomet nori kažką pasakyti atverdami galimybes geriau pažinti save. 

Laiške matau, kad Tavo pagrindinis klausimas yra "kaip mums būtų geriau susitaikyti?". Kadangi nežinau jūsų apsipykimo aplinkybių, negaliu pasakyti nieko konkretaus, tačiau galime apmąstyti Tavo savijautą, kurią sukėlė konfliktas. Manau, šiuo metu, tai yra svarbiausia. 

Savo laiške rašai, kad kiekvieną vakarą verki, nori pasidaryti sau blogo ir kad negali be to žmogaus gyventi. Suprantu, kad šis žmogus tau yra labai brangus, daug reiškia ir kad jį labai myli. Tačiau beskaitant man taip pat pasirodė, kad užmiršai mylėti save. Dažnai būna, kai sudedame daug vilčių į kitą žmogų, labai stengiamės dėl jo, patiriam su juo malonias emocijas - jis tampa mūsų pasauliu, o kai įvyksta konfliktas, atrodo, kad mūsų pasaulis byra į šipulius ir reikia jį gelbėti. Manau dabar Tu išgyveni kažką panašaus. Ar ne? Taip yra dėl to, kad žiūrėdami į kitą užmirštame save, užmirštame, kad galime puikiai egzistuoti ir be kito žmogaus. Kai tai pasimiršta, kofliktai pasidaro, kaip pasaulio pabaiga. Tad pagalvok, ar būdamas santykiuose neužmiršai skirti laiko ir sau - savo pomėgiams, draugams, šeimai ar pan.? Ar neužmiršai, kaip patirti geras emocijas ne vientik būnant su mylimu žmogumi? Išmokus kartais atsitraukti nuo antrosios pusės ir užsiimti kita malonia veikla, santykiai dar labiau pražysta. Lengviau išgyventi konfliktus, kurie neišvengiami, o juk santykiai, kurie matė ir "šilto" ir "šalto" yra dar stipresni. Taip? Be to, konfliktai labai puiki priemonė, kuri arba sustiprina santykius arba parodo, kad šalia esantis žmogus galbūt ne tas. Svarbiausia stipriai neprisirišti prie partnerio, nes kitas žmogus tai jaučia ir nesąmoningai pradeda tolti. Tad jei nori, kad šitaip nenutiktų, rekomenduoju skirti laiko sau. Tokiu būdu suteiksi daugiau erdvės mylimam žmogui ir taip jam neatsiras poreikis tolti nuo Tavęs, o Tau bus lengviau ištverti apsipykimus.

Tad linkiu pačios didžiausios sėkmės ir stiprybės. Tavo savijauta Tavo rankose, o kai pats jausiesi gerai ir santykiuose bus smagiau.

Sėkmės!

Ramvydė

atsakytas 2018 Sau 16 Ramvydė
redaguotas 2018 Sau 16 Ramvydė
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

443 klausimų
444 atsakymų
9 komentarų
107,922 vartotojų