"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Jaučiuosi tuščia, studijavau labai ilgai tai, kas man nepatinka ir nesiseka vien dėl tam tikrų aplinkybių. Visai apleidau save, savo pomėgius, bendravimą, viskas nebedomino, nes esu nelaiminga. Noriu vėl pažinti save kaip žmogų, sužinoti savo pomėgius, pasitikėti savimi  ir žygiuoti link teisingo gyvenimo kelio. Bet bijau, jog man nepasiseks, ir atsidursiu tokioje aklavietėje kaip dabar. Kaip surasti save ir vėl džiaugtis gyvenimu?

paklausė 2018 Sau 16 Motyvacija Abejonė

1 Atsakymas

Sveika,

Ačiū Tau už Tavo klausimą "Kaip surasti save ir vėl džiaugtis gyvenimu?." Savo laiške rašai, kad tavo praeityje buvo laikotarpis, kai jauteisi apleidusi save ir savo pomėgius, labai ilgai studijavai tai kas tau nepatiko ir nesisekė. Suprantu, kad šiuo metu Tavyje vyksta vidinis virsmas, Tu suvoki, kad nebegali gyventi taip, kaip gyvenai ir nori pokyčio. Už tai Tave labai sveikinu, nes šis suvokimas yra puikus startas naujo  gyvenimo link.

Matau, kad Tu aiškiai suvoki ko Tu nori "Noriu vėl pažinti save kaip žmogų, sužinoti savo pomėgius, pasitikėti savimi  ir žygiuoti link teisingo gyvenimo kelio.”  Iš tiesų Tau teisingas gyvenimo kelias klosis tada, kai tu eisi saves pažinimo keliu, kuris iš esmės prasideda šiandien ir tęsis visa gyvenimą. Vis labiau pažindama save tu atstatysi ryšį su savo vidumi, su savo asmenybės dalimis ir su savo esybe - tai Tave kvies gerbti ir priimti save visokią besąlygiškai. Ilgainiui einant šia kryptimi pasitikėjimas savimi stiprėja, kadangi jo pagrindas yra tavo santykis su savimi, kurį Tu jau esi pasiruošusi atkurti.

Aš suprantu, kad kurį laiką gyvenant atitrūkus nuo savęs, savo pomėgių, interesų, tikrųjų savo jausmų gali atsirasti svetimumo sau ir kitiems jausmas, pyktis tiek ant savęs tiek ant kitų, kad gyvenai ne savo gyvenimą, bejėgiškumą, kylantį iš nežinojimo, kaip pakeisti esamą situaciją, nerimą bei baimę, kad Tau nepasiseks ir vėl pakliūsi į aklavietę. Suprantu, kad vidinis patyrimas, kad esi aklavietėje yra gana gasdinantis, jame gali būti daug vienišumo, liūdesio, desperacijos. Norisi su tavimi pabūti ten kur tu dabar esi, nes, tikiu, kad toje aklavietėje ir toje tamsoje, nuo kurios norisi taip greitai pabėgti, slypi tavo vidiniai resursai, nuo kurių gali atsispirti ir kuriuose glūdi tavo stiprybė. Dažnai būna taip, kad nuo ko bėgam – tas vejasi. Aš tikiu, kad vienam gali būti sunku atsisukti į tą tamsą – aklavietę, tad visada galima šią vidinio augimo kelionę pradėti su psichologu. Sveiko santykio su savimi greičiausiai išmoksime matydami sveiką tarpusavio santykį tarp mūsų ir kito žmogaus. Specialistas galėtų Tau padėti atrasti įrankius, kuriais tu galėtum naudotis einant Savo gyvenimo keliu. Dažnai pradžioje mums reikia daug palaikymo iš išorės, priėmimo ir pagarbos mūsų vidiniam pasauliui, kurį ilgainiui išmoksime skirti patys sau.

Tavo patirtis yra Tavo turtas, net jeigu šiuo metu Tau sunku tai pamatyti iš šios perspektyvos. Mažų mažiausiai tavo patirtis Tau rodo, kokiogyvenimo gyventi tu nenori. Tu gali suvokti, kad savęs apleidimas ir negyvenimas savo gyvenimo yra labai skausmingas. Šis sveikas pyktis (jeigu jį jauti savyje) talpina savyje didelę jėgą, kuri gali nukreipti konstruktyvia linkme.

Norisi Tave padrąsinti priimti savo jausmus, kuriuos jauti. Išgyvenus savęs nuneigimo patirtį, yra visiškai normalu jausti tai ką jauti. Savęs pažinimas pirmiausia prasideda nuo sprendimo – būti sau geriausiu draugu. Tad Tu gali įsivaizduoti ir užsirašyti, kaip su Tavimi turi elgtis draugas, kad tu jaustumeisi svarbi, vertinga. Sau tai atsakius, nesunkiai gali taikyti tuos dalykus santykiui su savimi. Pirmiausia su smalsumu norėti pažinti save, o kokia gi Tu iš tiesų esi? Leisti sau nežinoti, nes tik nežinojimas, gali atverti naujus dalykus. Leisti savęs klausyti, savo minčių, savo nuomonės kažkuriuo klausimu. Svarbiausia taisyklė – būti nuoširdžia su savimi ir sakyti sau tiesą! Pasiruošti pasilikti su savimi nepaisant to, kokia ta tiesa bebūtų, tu daugiau savęs neišduosi. Tu pakankamai stipri, kad susikurtum norimą gyvenimą. Iš pradžių bus nelengva, bet ilgainiui tai pavyks vis lengviau.

Tiesos sakymui ir ryšio su savimi atstatymui Tu gali pasirinkti Tau asmeniškai tinkantį būdą, kadangi mes visi skirtingi. Galbūt atsirinkti gali tiesiog bandant įvairias formas pvz. rašymo terapija, kūno judesio terapija, dailės terapija ir pan., Šios meno formos gali padėti atstatyti ryšį su savimi. Gal pradžiai norėtum tiesiog kasdien rašyti dienoraštį, kurio tikslas būtų – parašyti kuo daugiau tiesos apie tai, kaip šiandien jautiesi, ką galvoji, kokia esi? Užsiminei, kad nori sužinoti savo pomėgius, tai yra tikrai puiki asmenybės išraiška. Normalu yra nežinoti savo pomėgių, be to net jeigu ir žinai, jie sėkmingai gali keistis laikui bėgant, tad mes bandydami naujas veiklas galim atrasti naujus savo interesus. Siūlyčiau su smalsumu išbandyti įvairias pomėgių sritis ir tokiu būdu tyrinėti save. Taip pat susipažinimas su įvairiais naujais žmonėmis, gali Tau padėti pažinti save. Iš esmės santykiuose, ypač artimuose, mes galime ypatingai daug apie save sužinoti, jeigu esame tam atviri ir drąsūs, nes nuoširdūs, tikri santykiai paliečia giliausias mūsų širdies kerteles, ko nė nenumanėm turintys. Jeigu žvelgsi į save su meile, tada sugebėsi priimti vis daugiau dalykų apie save, o priėmus keisti, jei Tau tai atrodys reikalinga.

Tad noriu Tau palinkėti atjautos sau. Gražaus vidinio palaikymo, būti besąlygiškai save mylinčia vidine mama ir palaikančiu vidiniu tėčiu. Pastebėk, kaip su savimi elgiesi, kai Tau nepasiseka. Ar gali sau pasakyti šiltą žodį, komplimentą. Ar gali sau padovanoti dovaną? Puiki ryto pradžia savęs paklausiant “Ko aš šiandien norėčiau?”, galbūt tai užsirašyti ir kiek įmanoma išpildyti. Gal pasivaikščioti po parką? Ar išgerti arbatos naujoje kavinukėje? Taip pat gali galbūt norėtum atlikti tokį pratimą apimant bendrai tavo svajones, ne tik šios dienos rėmuose: pasileisti mėgstamos muzikos, susikurti Tau įkvepiančią ir malonią aplinką, pasiimti popieriaus lapą ir spontaniškai surašyti  50 savo norų, mažų ir didelių. Svarbiausia leisti svajonėms išsiskleisti, nebandyti jų racionalizuoti, o tiesiog parašyti viską, kas eina iš širdies.  Santykis tiek su savimi tiek su kitu, kuriasi smulkmenose. Linkiu, Tau jas pastebėti ir pasirinkti, kokią šiandieną nori kurti.

Drąsos ir pasitikėjimo,

Šiltai,

Inga
atsakytas 2018 Sau 16 Inga
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

556 klausimų
558 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų