"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Ka daryti jeigu esi nekalbus ir bijai ne ta pasakyti draugams ar pazistamiems, tai daznai nesakai nieko? (Nezinau ar tai galima pavadinti drovumu bet gal) ir del to kad esi nekalbus visi is to juokiasi ir del to dar labiau bijai sakyt kazka.. man norisi tai pakeisti ir as daznai stengiuosi bet baime jog ne ta pasakysiu ar i mane paziures ne taip visada nugali.. tarp geru draugu tokios baimes nera bet tarp kitu ne taip pazistamu ar net klasioku sita baime yra ir gan didele.. noreciau tai pakeist ir bendraut laisvai bet nezinau kaip.

paklausė 2018 Sau 11 Bendraamžiai/santykiai darbe Yeo

1 Atsakymas

Geriausias atsakymas

Sveiki,

Iš laiško konteksto suprantu, kad Jums yra svarbi draugų ir pažįstamų žmonių nuomonė apie Jus, todėl ir kyla siekis galvoti, ką pasakyti, kuris kartais virsta ir tyla. Minit, kad ši savybė (nekalbumas) veikia nesėkmingai, nes kitiems tai kartais sukelia juoką. Suprantu, kad tokios reakcijos gali skaudinti ir kelti baimę bei varžyti bendravimą. Galiausiai, laiške net kelis kartus perskaičiau žinutę „noriu keistis, noriu įveikti“, kas mane labai džiugina. Pamėginsiu prisidėti prie šio noro pavertimo veiksmu.

Pirma, minit, kad būnant su gerais draugais, baimės kalbėti ir suklysti nėra. Pagalvokite, kas tokio kitokio yra tarp šių grupių (gerų draugų ir draugų/pažįstamų)? Kokie aspektai leidžia jaustis tvirčiau kalbantis su gerais draugais, ir kas trukdo kalbantis su kitais? Pavyzdžiui, gali būti, kad geri draugai Jus priima tokį, koks esate, Jūs tai žinote ir todėl nebijote suklysti. Toje grupėje klaidos draugus suartina. Šioje vietoje svarbu suprasti, kad visada ir visiems patikti yra neįmanoma. Žmonės yra skirtingi ir kiekvienas asmuo, grupė, komanda ir pan. turi savo taisykles. Kai kuriais atvejais prie to galima prisitaikyti, tačiau kitais atvejais sunku. Todėl labai svarbiu aspektu tampa ne išoriniai kriterijai, bet savo paties vidinės nuostatos ir taisyklės. Kai žmogus pats savyje jaučiasi gerai, žino, kas jis yra, kas jam būdinga, tuomet aplinka, kuri jam nėra palanki nekelia susierzinimo.

Vis dėlto, kalbant apie norą keistis, pagalvokite, kokios temos dažniausiai dominuoja tame rate, į kurį norite įsilieti. Pavyzdžiui, jeigu dažnai kalbama apie video žaidimus, tuomet pasidomėkite tais video žaidimais, kad kitą kartą turėtumėte informacijos, kuria galėtumėte pasinaudoti. Kitas variantas - draugų tarpe pasimokyti šmaikščiai atsakyti į komentarus apie drovumą, tylumą, ir taip pasimokyti gautas replikas nuleisti juokais. Juokas - mažina įtampą, tad net komentarai, kuriuos palydi draugiškas juokas yra mažiau pastebimi ir šiltesni.

Antra, Taip pat galima treniruotis - taip kaip, kad mokantis prieš žodinį atsiskaitymą. Galima pasigalvoti, kokiomis temomis kalbant jaučiates saugus, pasigalvoti, kaip būtų galima pradėti pokalbius būtent tomis temomis, ir tuomet vis dažniau bandyti. Panašiai mokoma ir įveikti baimes. Pavyzdžiui, moteris labai bijo šunų. Šios baimės atžvilgiu sukuriamas žingsninis planas, kaip pamažu būtų galima moterį išmokyti nebebijoti šunų: pagalvojant apie mažą šunį, didesnį šunį; žiūrint į šuns nuotraukas; žiūrint į video su šunimis; stebint šunį per atstumą; vis artėti prie jo; paglostyti šunį ir pan. Tad Jūs turėtume susikurti savo žingsnelius, savo veiksmų planą padėsiantį Jums įveikti savo baimę bendraujant su mažiau pažįstamais žmonėmis.

Apibendrinant, siekiant sumažinti baimės jausmą, reikia ties tuo dirbti – save nuteikinėti, save skatinti, išbandyti metodus, kurie padėtų tapti drąsesniam. Tačiau pats svarbiausias aspektas esate Jūs pats. Dažniau atkreipkite dėmesį į tai, kas Jums sekasi, kada jaučiatės gerai ir koncentruokitės į tai. Stiprinkite pasitikėjimą savimi, kuris į panašias situacijas padės pažvelgti kiek kitaip.

Kantrybės ir stiprybės,

Odeta

atsakytas 2018 Sau 11 Odeta
patvirtintas 2018 Vas 26 Odeta
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

572 klausimų
575 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų