"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
vyras lošia azartinius žaidimus, ima paskolas,kurių neišmoka ir vėl ima kitas, nuo 2500 per 6 mėn išaugo iki 8000€. Sumos nėra mažos ,bijau jog jos dar augs. Vyras uždaro būdo nekalbus, teigia jog nelošia klasika. Bet įspejimai apie mokėjimus eina, paklausus meluoja. Išvyksta pas tėvus taip ir lieka klausimai nutylėti. Šeimos vyras neislaiko, turime 1m.berniuką. Noriu išsaugoti šeimą,padėti. Nuo ko galėčiau pradėti, jei jis nekalbės ir neis pas psichologus...
paklausė Bal 19 Santykiai poroje Saulytė

1 Atsakymas

Sveiki. Džiaugiuosi, kad kreipėtės į mus ir ieškote pagalbos. Jūsų aprašyta situacija yra sudėtinga, nes kaip pati rašote vyras nepripažįsta problemos.  O padėti žmogui, kuris nenori pagalbos ar galvoja, kad ji jam nereikalinga praktiškai neįmanoma. Nepaisant to sėdėti ir nieko nedaryti Jums taip pat nėra išeitis.

Lošimų priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos asmenims, kurių artimoje aplinkoie yra azartinių žaidimų lošėjas pataria:
* Ieškokite pagalbos. Pasikalbėkite su artimaisiais, kurie galėtų pakalbėti su Jūsų vyru apie jo problemas. Gal būt tai būtų vyro šeima, apie kurią užsiminėte savo laiške. Pasiūlykite parašyti prašymą, kad nepriimtų jo lošti. Pasiūlykite vyrui pasikalbėti su psichologu. O pati prisijunkite prie lošėjų artimųjų grupės. Čia kartu su specialistais aptarsite savo situaciją. Daugiau informacijos apie tai galite rasti paspaudę toliau esančią nuorodą (
https://lpt.lrv.lt/lt/apribojusiu-savo-galimybe-losti-asmenu-registras/pagalba-losejams/loseju-artimuju-paramos-grupe/ ).

*Negrąžinkite lošėjo skolų. Svarbu, kad lošėjas suvoktų veiksmo ir pasekmės ryšį, kitu atveju formuojasi įsivaizdavimas, kad „kaip nors išsisuksiu“, o artimųjų užduotis – padaryti viską, kad lošėjas neišsisuktų nuo savo veiksmų pasekmių. Dažnai prieš suprantant savo problemos rimtumą, probleminiams lošėjams reikia pasiekti tariamą „dugną“, t. y. būseną, kurioje atsiranda supratimas, kad pačiam tvarkytis neišeina ir reikalinga išorinė pagalba.
*Priimkite savo galimybių / atsakomybės ribotumus. Kaip jau minėjau anksčiau, Jūs negalėsite padėtu savo vyrui, jeigu jis pats to nenorės. Tai yra jo atsakomybė, o ne Jūsų.  Jūs galite tik apsaugoti save ir savo vaiką nuo vyro lošimo pasėkmių.
*Nekaltinkite savęs. Jūs niekaip negalėjote paskatinti savo vyro lošti. Tik jis yra atsakingas už tai.
* Apsaugokite savo finansus. Jei gyvenate su probleminiu lošėju – saugokite savo banko korteles, asmeninius duomenis, kuriais pasinaudojus būtų įmanoma pasiimti kreditą, paskolą, parduoti turtą. Esant reikalui – pasirašykite vedybinę sutartį, kad išvengtumėte atsakomybės už lošimo sukeltas pasėkmes.
*Bendraukite. Neapleiskite kitų pažįstamų: leiskite laiką kartu, kaip tai darėte iki sužinodami apie artimojo potraukį lošimams. Socializacija gali sumažinti išgyvenamą įtampą ir stresą. Bendraudama neturėtumėte slėpti vyro problemų.
*Prižiūrėkite savo sveikatą. Sveika ir pilnavertiška mityba, reguliarus sportas ir poilsis gali pagerinti jūsų savijautą ir padidinti atsparumą stresui.
* Kurkite atvirą santykį su lošėju. Pagarbiai ir atvirai informuokite lošėją apie poveikį, kokį jo lošimas daro jums. Leiskite lošėjui suprasti, kad norite jam padėti ir pačiam prisiimti atsakomybę už savo veiksmus. Nesistenkite jo apsaugoti ar kontroliuoti – bendraukite taip, kaip bendraujate su kitais. Neperimkite jų naštos, verčiau sakykite: „aš negaliu už tave to sustabdyti / sutvarkyti, bet aš būsiu šalia kol tu tai darysi“. Bendraudama stenkitės išlikti maksimaliai rami. Nes pakeltas balso tonas greičiausiai neduos norimų rezultatų.

Daugiau ir konkretesnės informacijos, padėsiančios Jums, manau, kad gausite savitarpio pagalbos grupėje. Todėl siūlau kuo greičiau prie jos priaijungti.

Stiprybės Jums
Rasa
atsakytas Geg 22 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

579 klausimų
581 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų