"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Psichiatro išrašyti antidepresantai nepadeda tik sugadino sveikata.
paklausė Sau 29 Depresija Vaidas

1 Atsakymas

 Laba diena, ačiū už laišką.  Savo laiške rašote apie tai, kad žmona serga depresija, namuose dažni pykčiai, sulaukiate daug kaltinimų, manote, kad išrašyti vaistai nepadeda. Ieškote kaip galėtumėte jai padėti. 
Kai  žmogus serga depresija - tai paliečia ir jo artimuosius, šeimą. Artimus žmones gali lydėti įvairūs išgyvenimai, pradedant nusivylimu, kaltės jausmu, bejėgiškumu, kad negali padėti artimam žmogui. Bet kuriuo atveju, sergant depresija - labai reikalingas aplinkinių palaikymas ir parama. Svarbu bendradarbiauti su specialistais, jei matote, kad vaistai netinka - kalbėkite apie tai su gydytoju, kartais labai sunku atitaikyti tinkamus vaistus, tai gali trukti ilgą laiką, kol vaistai bus atrasti ir pritaikyti. Labai svarbu ir specialistas, kad žmona gerai jaustųsi gydymo metu, pasitikėtų specialistu. Šalia psichiatro rekomenduoto gydymo - labai svarbu šalia turėti psichologo ar psichoterapeuto konsultacijas (specialistą atrasti taip pat gali užtrukti šiek tiek laiko). Galima išmėginti ir grupinę terapiją.
 Labai svarbus ir fizinis aktyvumas, bendros veiklos, kurios nereikalautų didelių fizinių ir emocinių išteklių (pasivaikščiojimas gryname ore, ar pan.) Taip pat bendravimas su palaikančiais žmonėmis, draugais, miego-valgymo-poilsio rėžimas, bent šiek tiek fizinės veiklos, vandens procedūros, baseinas. Labai svarbus ir jautimasis vertingu, reikalingu žmogumi, tad  tiktų hobiai, susitikimas su bendraminčiais (jei šiuo metu tai įmanoma), vakarienės ruošimas, ar pagalba buityje. Svarbu ir veikla, kuri ramina ir suteikia bent truputį džiaugsmo (mėgstama muzika, knyga, arbatos puodelis, kvėpavimo pratimai, meditacija, lengva mankšta, smagus filmas, rankdarbiai ar pan.)
Pasistenkite suprasti, kad ligos metu kyla įvairių jausmų, tarp jų ir pyktis, kuris gali būti nukreiptas tiek į save, tiek į kitus, ir mėginkite nepriimti to asmeniškai. Pagrindinis ``vaistas`` kurį galite suteikti savo žmonai, tai išklausymas, buvimas šalia.  Labai svarbu, kad pasirūpintumėte ir savimi, skirtumėte laiko sau. Jūsų gera savijauta taip pat labai svarbu.
Depresija - nėra nuosprendis, ji yra išgydoma ir vilties pagyti visuomet yra, tik kartais tai trunka ilgesnį laiką, tad linkiu nepasiduoti, ieškoti galimybių ir būdų, nebijoti pakeisti specialisto, jei manote, kad dar neatradote sau tinkančio. Tikiu, kad įveiksite šį sunkų laikotarpį ir iš jo išeisite dar tvirtesni kaip asmenybės ir kaip pora.

Linkėdama tvirtybės ir šviesos, Ingrida

atsakytas Vas 11 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
570 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų