"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Sunku suvaldyti pyktį. Kiekvieną dieną patiriu pykčio priepolius,dažniausiai tai būna rėkimas,šaukimas,keikimas,dėl kurių vis gailiuosi,bet ir toliau taip elgiuosi .Pykstu ant savęs kad aplinkiniai patiria mano emocinį smurtą . Ir nežinau kaip galėčiau sau pagelbėti ?
paklausė 2023 Spl 4 Depresija Sandra

1 Atsakymas

Sveiki Sandra. Labai džiaugiuosi, kad pasitikėjote mumis ir pasipasakojote savo sunkumus. Tai,kad kreipėtės į mus rodo ir Jūsų nusiteikimą pakeisti esamą situaciją.
Pyktis yra stipri emocija ir su ja susidoroti  ne visada yra lengva. Tačiau norint tikrai yra įmanoma. O tai kad Jūs mums parašėte mums rodo,kad Jūs norite.
Pyktis kaip ir visos kitos emocijos yra žmonėms reikalingos ir naudingos svarbiausia mokėti jas atpažinti ir tinkamai išreikšti.
Tam, kad lengviau būtų kontroliuoti savo pyktį būtų naudinga visų pirma išsiaiškinti dėl ko jis kyla. Siūlau pabandyti bet jau kokią savaitę laiko save pastebėti ir vesti dienoraštį. Jame aprašykite kiekvieną savo pykčio priepuolį. Aprašykite kas vyko iki jam prasidedant, ką Jūs veikėt, kas buvo šalia, kaip jautėtės ir pan. Aprašykite kaip elgėtės pykčio priepuolio metu. Ir kas vyko po priepuolio. Bent jau po svaitės,  siūlau prisėsti ir paanalizuoti situacijas aprašytas jame. Kas jose bendra. Gal būt kažkokie dalykai, veiksmai, žmonės,mintys ir pan. Gal yra kokia nors galimybė pašalinus vieną ar kitą trigdį išvengti pykčio priepuolio? O gal kilus pykčiui galite ką nors padaryti kitaip nei iki šiol darėte?Jeigu pačiai sudėtinga tai padaryti siūlyčiau pagalvoti apie specialisto pagalbą. Gyvo pokalbio metu su specialistu gelėtumėte aptarti kaip reikėtų reaguoti esant skirtingoms situacijoms ir pan.
Jeigu vis dėl to nuspręsite bandyti sunkumus įveikti pati, toliau siūlau pasiimti vieną iš aprašytų situacijų ir apgalvoti kaip visgi norėtumėte,kad  būtumėte pasielgusi joje. Jeigu nenorit prie buvusios situacijos aprašykite kaip Jūs idealiu atveju norėtumėte,kad elgtumėtės. Ta situacija bus verta 10 balų. Pagalvokite kokį balą skirtumėte sa už dabartines reakcijas ir elgesį pykčio metu. Kai įsivertinsite save pamąstykite ką galėtumėte padaryti,kad kitą kart panašiose situacijose,kuriose iki šiol kyla pykčio priepuoliai elgtumėtės bent vienu balu arčiau norimo idealaus elgesio. Ką galėtume pasakyti ar padaryti,o gal ne paskyti....kai sau tai įsivardinsite pabandykite tai įgyvendinti....vieną, du, tris kartus iki tol kol tai Jums pavyks atlikti automatiškai be didelių valios pastangų. Kai tai nutiks pagalvokite ką dar galėtumėte pakeisti,kad dar daugiau priartėtumėte prie norimo elgesio situacijose,kuriose kyla pykytis..ir taip kartoti iki tol, kol pakeisite savo nelgesį taip kaip norite....tik reikia nepamiršti,kad per vieną naktį viskas kardinaliai nepasikeis. Savo tikslo siekite atkakliai, neskubėdama,kartais gal būt ir suklupdama,bet visada žinodama ko norite pasiekti.

Jūs tai galite!!!
Stuprybės ir atkaklumo Jums
Rasa
atsakytas 2023 Spl 10 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
570 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų